Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » pn maja 16, 2022 13:40

Hej. Na dniach się zamierzam już podjąć tego klimatronika. Całe tunele były rozbierane, czyszczone i regenerowane. Gąbka na klapach- kierownicach powietrza usunięta i zastąpiona tasmą dekarską oraz nowa chlodniczka płynu. Niedawno ukladalem kable w komorze silnika. Sterownik wentylatorów jest u mnie taki 1j0919506q, a ten w zestawie z klimatronem to 1j0919506k. Wtyczki i ilość pinów ta sama jest. Roznią się tylko koncową literą i tymi kółkami - u mnie są 3, a na tym z "k" są 2 kółka po przekątnej. Myślicie że to ma jakieś znaczenie? Rozmieszczenie pinów i kolorystyka ta sama jest. U mnie piny 14 i 5 to osobne kable są, przy montażu będę je musiał zmostkowac.


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » wt maja 17, 2022 20:37

Qto pisze:
pn maja 16, 2022 10:23
Ja lutownice używam tylko tam gdzie nie da się inaczej...łącząc dwa przewody że sobą, skręcam je i na to termokurczka z klejem.
Ja znów używam zawsze. Nie ma wtedy problemu ze śniedziejącymi stykami i problemów z przewodzeniem. Nie mniej jednak są takie miejsca gdzie lutować się nie powinno (tam gdzie kable mogą drgać). Natomiast to też da się obejść tylko trzeba sporo więcej czasu poświęcić na zarobienie takiego kabla np. we wtyczce aby móc go zalać cyną a jednocześnie zrobić to w taki sposób, aby drgania nie działały destrukcyjnie.

Odnośnie termokurczek to też od jakiegoś czasu używam tylko takich z klejem bo są lepsze jakościowo a dodatkowo klej zapobiega dostawaniu się powietrza i wilgoci z zewnątrz więc znacząco obniża się ryzyko powstawania warstwy utlenionej na przewodach.
Vwolf86 pisze:
pn maja 16, 2022 09:55
sebekgolf pisze:
pn maja 16, 2022 08:43
Vwolf86 pisze:
ndz maja 15, 2022 23:05


W tym sęk że właśnie nie mam lutownicy i nigdy nie lutowalem. Dlatego pytam. Przewody łącze za pomocą złączek termokurczliwych z cyną.
Panie.... lutownicę kupisz za 70zł. Polecam najzwyklejszą firmy np. Lutola. Groty robisz z kawałka drutu więc generalnie wychodzi tanio użytkowanie takiej lutownicy. Cynę kup sobie zwykłą ołowiową z z Cynela (ma kolor niebieski) razem z topnikiem w środku. One są na takich rolkach. Kable dobrze oczyścić jak są zaśniedziałe a potem lutujesz. Idzie samo. Nie ma w tym większej filozofii. Zlutujesz parę kabelków na próbę to zobaczysz jak to idzie. Te termokurczki z cyną w środku - ja bym temu nie ufał jakoś nadmiernie. Nigdy to nie będzie tak zlutowane jak normalnie lutownicą. Jak porządnie polutujesz kable, to możesz za nie ciągnąć. Izolacja ci się rozciągnie, kable porozrywasz a miejsce lutowania nie puści (jeśli dobrze zlutowane będzie)
Możesz linki zapodac na allegro?
Widzę że ostatnimi czasy nieco zdrożały. Wziąłbym taką (100W):

https://allegro.pl/oferta/lutownica-tra ... 9896620336

Ja osobiście mam wersję wdubiegową chyba 75/100W ale tego niższego biegu nigdy nie używam więc nie ma sensu.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » śr maja 18, 2022 19:23

Klimatron już włożony i śmiga 🤗 1 days roboty 😎


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pt maja 20, 2022 08:46

Vwolf86 pisze:
śr maja 18, 2022 19:23
Klimatron już włożony i śmiga 🤗 1 days roboty 😎
:pub:

Ja pamiętam jak wkładałem climatronic do Tarpana... długo nie umiałem dojść czemu mi podświetlenie nie chce działać. Na koniec się okazało że gościu mi sprzedał zestaw z MK4 ale z panelem z Passata B5FL a tam podświetlanie chyba CAN było sterowane jak mnie pamięć nie myli. Jak zmieniłem panel, wszystko zaczęło działać jak powinno... 3 dni szukałem przyczyny a na taką oczywistą rzecz jak numer części nie spojrzałem :helm:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » pt maja 20, 2022 11:17

sebekgolf pisze:
pt maja 20, 2022 08:46
Vwolf86 pisze:
śr maja 18, 2022 19:23
Klimatron już włożony i śmiga 🤗 1 days roboty 😎
:pub:

Ja pamiętam jak wkładałem climatronic do Tarpana... długo nie umiałem dojść czemu mi podświetlenie nie chce działać. Na koniec się okazało że gościu mi sprzedał zestaw z MK4 ale z panelem z Passata B5FL a tam podświetlanie chyba CAN było sterowane jak mnie pamięć nie myli. Jak zmieniłem panel, wszystko zaczęło działać jak powinno... 3 dni szukałem przyczyny a na taką oczywistą rzecz jak numer części nie spojrzałem :helm:
Tak. Dwa rodzaje są. Panel mam na normalne podświetlenie, ale can bus też wyprowadzilem. I dodatkowo jeszcze sygnał czasu postoju. Czymś się jeszcze panel różni prócz can? Jak już robić to full opcje. A masz nr OEM dla srebrnego panelu?


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » pt maja 20, 2022 11:29

Mam jeszcze bordnetza z altei. Da radę to podłączyć na stole? Potrzebuję sygnał z wlacznika swiateł zamienić na sygnał can. Kierownica z Scirocco 2014r wymaga cyfrowego połączenia by się podswietlila.Obrazek


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » sob maja 21, 2022 19:32

Połączyć da się wszystko tylko pytanie czy na przestrzeni lat nie zmieniły się ramki z danymi. Tu musiałby się wypowiedzieć ktoś kto bardziej w tych tematach siedzi. Ja takich update-ów nie robiłem. W najgorszym wypadku można dorobić jakiś emulator który będzie wyłapywał po CAN to co nie potrafi być przetworzone przez nowsze moduły, po czym nada to info w odpowiednim formacie aby nowe moduły rozumiały (oczywiście to przy założeniu, że były jakieś zmiany na przestrzeni lat). Ja to póki co marzę tylko o tym, aby wywalić z Audi dosłownie wszystko co związane z elektroniką zrobioną przez VW. Problemem jest notoryczny brak czasu jak zwykle. Generalnie plan jest zrobić kompletnie customową elektronikę która przejmie zadania wszystkich modułów w aucie. Póki co utknąłem na mechanice. Kończę robić lampy BiLed z AFS II generacji + doświetlanie statyczne + ledowe dzienne z funkcją pozycyjnych. W zeszłym tygodniu rozbudowana została wiązka lamp przednich i póki co wszystko poleci na ori modułach. Później na tapętę idzie układ hamulcowy -> przód zmiana z 360mm na 385 + zacisk 6 tłoków, tył zmiana z 310 grubości 22mm na 360 grubości 38mm + zaciski 4 tłokowe wzięte z przedniego układu hamulcowego innego samochodu. Dorobiona zostanie kontrola zużycia klocków z tyłu ( fabrycznie system sprawdza to na podstawie wysunięcia tłoczków hamulcowych, ale kodowanie grubości klocka itd itd do mnie nie przemawia). Do tego do przeróbki w międzyczasie wlew LPG na wysokowydajny który pozwoli mi tankować LPG z prędkością taką, jak normalnie tankuje się benzynę. Bo teraz zatankowanie "pod korek" zajmuje prawie 10 minut a zdarza mi się tankować czasem nawet 3 razy w ciągu jednego dnia :roll: A no i równolegle jest na tapecie projekt zmiany skrzyni z 6HP na 8HP na fabrycznym sterowniku. Oczywiście zbyt pięknie by było, gdyby tak po prostu dało się to zamienić :los2: A no i jeszcze planuję uturbić Audi bo mi mocy zaczęło brakować :grin:

Odnośnie nr. srebrnego panelu to nie mam. Trzeba by chyba po etce poszukać.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » sob maja 21, 2022 21:19

Ja tyle modów napewno nie zdążę zrobić w życiu 😥 gość który robi modyly powiedział że za 700 zrobi, ale średnio mi się to opłaca, to tylko podświetlenie. Bordnetz mam w ręce w sumie za darmo więc podzialam i podlacze. Vcds widzi wartości wciskanych klawiszy. Bordnetz odczytuje sygnał podświetlenia oraz zciemniania z wlacznika swiateł i przelicza na wartości po can.


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pn maja 23, 2022 09:37

Vwolf86 pisze:
sob maja 21, 2022 21:19
Ja tyle modów napewno nie zdążę zrobić w życiu 😥 gość który robi modyly powiedział że za 700 zrobi, ale średnio mi się to opłaca, to tylko podświetlenie. Bordnetz mam w ręce w sumie za darmo więc podzialam i podlacze. Vcds widzi wartości wciskanych klawiszy. Bordnetz odczytuje sygnał podświetlenia oraz zciemniania z wlacznika swiateł i przelicza na wartości po can.
No to skoro reagują, to powinno zagadać. Spróbuj to połączyć na stole i zobaczysz.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Peran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: sob gru 20, 2014 14:05
Lokalizacja: LBL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Peran » pn maja 23, 2022 11:59

Da się jakoś ogarnąć żeby licznik brał prędkość z abs?
Mam problem z czujnikiem prędkości a ABS widzi dobra prędkość.



Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » pn maja 23, 2022 13:03

Peran pisze:
pn maja 23, 2022 11:59
Da się jakoś ogarnąć żeby licznik brał prędkość z abs?
Mam problem z czujnikiem prędkości a ABS widzi dobra prędkość.
Jest opcja w kodowaniu licznika impulsy ze skrzyni po can. To chyba od tego.


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Awatar użytkownika
Peran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: sob gru 20, 2014 14:05
Lokalizacja: LBL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Peran » pn maja 23, 2022 13:58

Vwolf86 pisze:
Peran pisze:
pn maja 23, 2022 11:59
Da się jakoś ogarnąć żeby licznik brał prędkość z abs?
Mam problem z czujnikiem prędkości a ABS widzi dobra prędkość.
Jest opcja w kodowaniu licznika impulsy ze skrzyni po can. To chyba od tego.
Po Can mam tylko licznik i ABS



mk4tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: czw sie 22, 2013 09:56

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mk4tdi » czw maja 26, 2022 13:11

Używa ktoś w mocowaniach U takich wycieraczek?
http://wycieraczkioximo.pl/index.php?id ... er=product
Czy lepiej kupić tego typu?
http://wycieraczkioximo.pl/index.php?id ... er=product


ALH + 216 + turbo ARL + FMIC + soft -> 162,5KM/344,2Nm :satan:

Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: vwarek » czw maja 26, 2022 20:50

mk4tdi pisze:
czw maja 26, 2022 13:11
Używa ktoś w mocowaniach U takich wycieraczek?
Używam tych pierwszych, świetne są. Co prawda nazywają się Visse ale budowa niemal identyczna więc pewnie ten sam chińczyk tylko inaczej nazwany ;) Zmieniam zawsze co pół roku (wiosna - jesień) i wytrzymują bez problemu.


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości