Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » wt lut 15, 2022 20:18

...I oszczędność

Wie ktoś w jakim celu połączenie sworznia z wahaczem jest na fasolkach? Żadna serwisówka, żadna instrukcja do geometrii nie mówi aby tam się coś ustawiało...więc po co to jest?



rafal4610
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: czw maja 14, 2020 12:42

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: rafal4610 » śr lut 16, 2022 13:16

Na osiągach specjalnie mi nie zależy, bardziej bezawaryjność czy spalanie. Jeszcze żeby z przyczepką od czasu do czasu dał rade pojechać :D Do 4 000zł warto patrzeć na IV?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » śr lut 16, 2022 14:24

rafal4610 pisze:
śr lut 16, 2022 13:16
Na osiągach specjalnie mi nie zależy, bardziej bezawaryjność czy spalanie. Jeszcze żeby z przyczepką od czasu do czasu dał rade pojechać :D Do 4 000zł warto patrzeć na IV?
Czy będzie bardzo wolny to bym nie powiedział. Po prostu przyspieszenia nie będzie miał. Ale jak się go trochę rozbuja to te 130-140 bez problemu poleci autostradą. Na pewno bezawaryjny a jak się spokojnie jeździ to też będzie mało palił.

Piszecie że MK4 jest w ocynku. Nie tak do końca. Blacha tam jest aluminiowana. Później idzie do kataforezy a dopiero na to lakier idzie.
Qto pisze:
wt lut 15, 2022 20:18
...I oszczędność

Wie ktoś w jakim celu połączenie sworznia z wahaczem jest na fasolkach? Żadna serwisówka, żadna instrukcja do geometrii nie mówi aby tam się coś ustawiało...więc po co to jest?
Nigdy sanki idealnie nie będą ustawione. Musisz mieć gdzieś jakąś możliwość regulacji. Inna kwestia czy warsztaty robiące geometrię biorą to pod uwagę.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » śr lut 16, 2022 18:26

właśnie seriwsowki i instrukcje od sprzętów do geometrii (np Hunter) mówią o regulacji na sankach...I o regulacji zbieżności tyłu na belce.
Testowałem trochę i kilka minut na zbieżnisci tyłu można ugrać...oczywiście nie chodzi o zmianę kata pomiędzy kołami tylko zmianę linii po której tył pojazdu będzie się poruszał- thrust angle. Można się bawić samemu dla siebie...jednak dla klienta chyba szkoda zachodu jeśli jest bardzo rozjechane bo zakres regulacji jest minimalny. Podobnie z regulacją kątów z przodu na sankach- można co najwyżej próbować wyrównać katy aby były zblozone na uhydwoch kołach. Zakres ponownie jest minimalny.
Jeśli natomiast chodzi o łączenie sworznia z wahaczem...
Miałem kola max wepchniete do środka (sworzen możliwe blisko wahacza) i ustawiłem zbieżność na obniżonym aucie. Nie pamiętam dokładnych wartości kątów ale były one około 0*. Wysunąlem max sworzen, kat zmienił się około 1* w stronę negatywu. Po takim zabiegu zbieżność zmieniła się o ponad 5* - auto nie do jazdy...chyba że 500m do warsztatu - informacja dla tych co mysla że po rozłączeniu sworznia z wahaczem zbieżność się nie zmieni. Wystarczy spojrzeć gdzie jest sworzen, gdzie jest mocowana końcówka drążka...I pomyśleć co się zmieni po zmianie długości wahacz-sworzen.

Jakby ktoś chciał to mogę rzucić jakimis liczbami jak geometria wygladala jak kupilem auto co w miedzyczasie udalo sie osiągnąć na seryjnym zawiasie i jak się temat zakończył na glebie Ja jestem mega zadowolony z rezultatów. W sumie poświęciłem ok 5h na testy i finalne ustawienie



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » śr lut 16, 2022 21:15

Qto pisze:
śr lut 16, 2022 18:26
właśnie seriwsowki i instrukcje od sprzętów do geometrii (np Hunter) mówią o regulacji na sankach...I o regulacji zbieżności tyłu na belce.
Testowałem trochę i kilka minut na zbieżnisci tyłu można ugrać...oczywiście nie chodzi o zmianę kata pomiędzy kołami tylko zmianę linii po której tył pojazdu będzie się poruszał- thrust angle. Można się bawić samemu dla siebie...jednak dla klienta chyba szkoda zachodu jeśli jest bardzo rozjechane bo zakres regulacji jest minimalny. Podobnie z regulacją kątów z przodu na sankach- można co najwyżej próbować wyrównać katy aby były zblozone na uhydwoch kołach. Zakres ponownie jest minimalny.
Jeśli natomiast chodzi o łączenie sworznia z wahaczem...
Miałem kola max wepchniete do środka (sworzen możliwe blisko wahacza) i ustawiłem zbieżność na obniżonym aucie. Nie pamiętam dokładnych wartości kątów ale były one około 0*. Wysunąlem max sworzen, kat zmienił się około 1* w stronę negatywu. Po takim zabiegu zbieżność zmieniła się o ponad 5* - auto nie do jazdy...chyba że 500m do warsztatu - informacja dla tych co mysla że po rozłączeniu sworznia z wahaczem zbieżność się nie zmieni. Wystarczy spojrzeć gdzie jest sworzen, gdzie jest mocowana końcówka drążka...I pomyśleć co się zmieni po zmianie długości wahacz-sworzen.

Jakby ktoś chciał to mogę rzucić jakimis liczbami jak geometria wygladala jak kupilem auto co w miedzyczasie udalo sie osiągnąć na seryjnym zawiasie i jak się temat zakończył na glebie Ja jestem mega zadowolony z rezultatów. W sumie poświęciłem ok 5h na testy i finalne ustawienie
No ja w sumie negatyw zrobiłem na prawie max (tak żeby było po równo na obie strony bo wiadomo, sanki też idealnie na środku nie są chyba że ktoś się nad tym serio spuszczał). Plus jest taki, że na oponie 225 mniej po dupie dostaje zewnętrzna strona bieżnika jak się ostro tnie po zakrętach. Choć i tak kąty pracy zawieszenia w MK4 nie są idealne pod tak szeroki kapeć, nie mówiąc już o szerszym :helm: Inna sprawa to to, jak się zmieniło prowadzenie auta na plus.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » śr lut 16, 2022 21:43

ja mam tak, nie musiało być na zielono, nie wiedziałem że zmieszczę się w tolerancjach...kąty z przodu chciałem ok -1* i tak wyszło. Mk4 zdaje się ma -0*30', -0*35' dla zawiasu sportowego i -0*45' dla R32 - z głowy piszę jakby co :jezor:
Zbieżność z przodu też celowo przestawiona aby koła były minimalnie zbieżne. Zbieżności z tyłu lepiej już się nie da zrobić bez frezowania otworów w belce...ale nawet mi w głowie to robić bo jak już wcześniej pisałem zakres regulacji w taki sposób i tak jest minimalny

Obrazek



rafal4610
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: czw maja 14, 2020 12:42

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: rafal4610 » czw lut 17, 2022 12:48

sebekgolf pisze:
śr lut 16, 2022 14:24

Czy będzie bardzo wolny to bym nie powiedział. Po prostu przyspieszenia nie będzie miał. Ale jak się go trochę rozbuja to te 130-140 bez problemu poleci autostradą. Na pewno bezawaryjny a jak się spokojnie jeździ to też będzie mało palił.

Piszecie że MK4 jest w ocynku. Nie tak do końca. Blacha tam jest aluminiowana. Później idzie do kataforezy a dopiero na to lakier idzie.
Czyli musze sie wybrać gdzieś i przejechać takim SDi. Głównie mi potrzebne pędzidło na dojazdy do pracy i czasem z przyczepką podjechać. Krótkie trasy, czaaaasem jakieś 100km w 1 strone, a tak w koło komina :helm:



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » czw lut 17, 2022 20:08

rafal4610 pisze:
czw lut 17, 2022 12:48
sebekgolf pisze:
śr lut 16, 2022 14:24

Czy będzie bardzo wolny to bym nie powiedział. Po prostu przyspieszenia nie będzie miał. Ale jak się go trochę rozbuja to te 130-140 bez problemu poleci autostradą. Na pewno bezawaryjny a jak się spokojnie jeździ to też będzie mało palił.

Piszecie że MK4 jest w ocynku. Nie tak do końca. Blacha tam jest aluminiowana. Później idzie do kataforezy a dopiero na to lakier idzie.
Czyli musze sie wybrać gdzieś i przejechać takim SDi. Głównie mi potrzebne pędzidło na dojazdy do pracy i czasem z przyczepką podjechać. Krótkie trasy, czaaaasem jakieś 100km w 1 strone, a tak w koło komina :helm:
Tak jak piszesz, znajdź takie auto w okolicy w jakimś komisie i zrób sobie jazdę testową. Tylko w ten sposób się przekonasz czy taki silnik będzie dobrym wyborem dla ciebie czy nie.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » pt lut 18, 2022 09:42

Chrzanek` pisze:
pt lut 11, 2022 00:31
kewinpol pisze:
pt lut 11, 2022 00:17
Panowie, ostatnio na Allegro przewinęła mi się oferta z osłoną silnika. Ja żadnych osłon pod silnikiem nie mam, pewnie przez lata gdzieś się uszkodziły i ktoś nie wymienił. Teraz zastanawiam się czy opłaca się takie osłony montować, co one faktycznie dają? Jak kupować to nowy zamiennik czy używany ori? Oprócz środkowej, dwóch bocznych osłon i śrub do montażu jeszcze coś trzeba?
Mniej syfu pod maską :) mniej ewentualnego oleju na posadzce w garażu, bo zatrzymuje się na osłonie 😏😋

Zamienniki ponoć ciężko ze spasowaniem (tak zasłyszałem), a ori w fajnym stanie ciężko znaleźć, a trzeba dodać, że to nie jest p&p z każdego silnika do każdego.

Finalnie po zamontowaniu dość prędko można uszkodzić i zgubić jednak. Nie wiem czy jeździsz czystą serią czy troszkę obniżonym, bo jak poniżony, to tym bardziej i szybciej zgubisz/uszkodzisz „nowy” zakup.
Są też stalowe osłony.


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » sob lut 19, 2022 00:09

Zobaczę jeszcze co z osłonami, bo najpewniej golfa dostanie moja dziewczyna, ale będę musiał zmienić sprężyny na stockowe, a jak będę się przesiadał do e46 coupe 2.2. Jest ktoś kto zna się na hakach holowniczych i jest w stanie wycenić hak? Demontowałem go z mojego golfa, mam do niego całą wiązkę do podłączenia razem z modułem. Hak jest firmy: PROF SVAR TMB PS031 https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/c742379559f4cd4d



Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Vwolf86 » śr lut 23, 2022 12:40

kewinpol pisze:
sob lut 19, 2022 00:09
Zobaczę jeszcze co z osłonami, bo najpewniej golfa dostanie moja dziewczyna, ale będę musiał zmienić sprężyny na stockowe, a jak będę się przesiadał do e46 coupe 2.2. Jest ktoś kto zna się na hakach holowniczych i jest w stanie wycenić hak? Demontowałem go z mojego golfa, mam do niego całą wiązkę do podłączenia razem z modułem. Hak jest firmy: PROF SVAR TMB PS031 https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/c742379559f4cd4d
Ja przed zimą sprzedałem podobny za 200


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » śr lut 23, 2022 13:53

Polecam stalowe osłony, zdarzało się zawisnac na osłonie a miska nie ruszona...fakt że haczę to osłoną co chwilę...ale chyba lepiej tak niż co jakiś czas miska przytrzeć. Przy stalowej osłonie z bocznymi nie jest tak hop...albo rzeźbienie albo ASO bo w uzywce raczej się nie znajdzie.

Przy okazji wymiany łożysk amortyzatorów...założyłem multifunkcję i podłączyłem tempomat. Zasilania na razie na sztukę pod śruby pod przekaźnikami. Jest problem przy rozłączeniu tempomatu pedałem sprzęgła...obroty na chwilę wzrosną jakbym gaz trzymał wciśnięty. Wzrosną, zaraz opadną i auto zwalnia. Jakieś pomysły od czego zacząć?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » śr lut 23, 2022 15:45

Qto pisze:
śr lut 23, 2022 13:53
Polecam stalowe osłony, zdarzało się zawisnac na osłonie a miska nie ruszona...fakt że haczę to osłoną co chwilę...ale chyba lepiej tak niż co jakiś czas miska przytrzeć. Przy stalowej osłonie z bocznymi nie jest tak hop...albo rzeźbienie albo ASO bo w uzywce raczej się nie znajdzie.

Przy okazji wymiany łożysk amortyzatorów...założyłem multifunkcję i podłączyłem tempomat. Zasilania na razie na sztukę pod śruby pod przekaźnikami. Jest problem przy rozłączeniu tempomatu pedałem sprzęgła...obroty na chwilę wzrosną jakbym gaz trzymał wciśnięty. Wzrosną, zaraz opadną i auto zwalnia. Jakieś pomysły od czego zacząć?
Sprawdź moment w którym pojawia się sygnał ze sprzęgła. Może późno przychodzi. Miałem tak kiedyś ze stopem, że wciskałem a sygnał nie przychodził. Trzeba było wyregulować.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » śr mar 02, 2022 00:22

Sygnał nie przychodzi za późno - w ogóle się nie pojawia :los2: Brawo Sebek :pub:
Jak przestanie padać deszcz, to rozbiorę trochę deskę bo muszę podłączyć kilka gadżetów to i czujnik sprzęgła wymienię



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości