Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krzyzak » śr mar 07, 2018 23:32

uuuuuu dawno mnie nie było jakos sie tu zminiło :P


Obrazek
Obrazek

:gora:-------------------krzyzako-wóz----------------------- :gora:

Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: hayperekpo » czw mar 08, 2018 12:25

krzyzak pisze:
śr mar 07, 2018 23:32
uuuuuu dawno mnie nie było jakos sie tu zminiło :P
Świat idzie naprzód :D


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krzyzak » czw mar 08, 2018 12:51

😂💪


Obrazek
Obrazek

:gora:-------------------krzyzako-wóz----------------------- :gora:

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » sob mar 10, 2018 17:50

Hej widział ktoś ramki na zegary do Golfa IV w kolorze szarym, ale nie chromowane?



Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Lampart » pn mar 12, 2018 09:42

Witam Panowie. Kolega kupił audi a2 z silnikiem 1.4 tdi amf. Auto jest mulowate bardzo. V- Max to ok 140 po bólach. Dlatego szukam dla niego kogoś z vagiem ( posiadam vaga ale bateria trzyma za krótko na logi ) by wykonał.kogo dynamiczne i ocenił co mu dolega. Wężyki sprawdzone przeplywka podmieniona. Warszawa Białołęka okolice Legionowa. Oczywiście dojedziemy gdzie trzeba


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pn mar 12, 2018 14:22

kewinpol pisze:
śr mar 07, 2018 23:16
@sebekgolf
Kojarzysz może ile wyniesie koszt wymiany takiej uszczelki, wraz z uszczelką? Ostatnio jak sprawdzałem poziom płyny chłodzącego miałem na minimum teraz dolałem i będę obserwował jego stan. Płynu ubyło albo właśnie przez walniętą uszczelkę pod głowicą, albo poprzez wężyk, który ostatnio musiałem skrócić bo pękł przy opasce i może źle go nałożyłem, co spowodowało jego ubytek. Oleju w zbiorniczku płynu chłodzącego niema, ale kupię tester do sprawdzania czy do układu chłodzenia dostają się spaliny, zważywszy na to, że tester nie jest drogi.

Tylko pamiętaj, że jak są wysokie wahania temperatury na dworze, to poziom płynu też będzie się zmieniał ( zależność objętości od temperatury). W sumie wtedy chyba najlepiej byłoby sprawdzać na w pełni nagrzanym aucie jak wentylator się załącza na chłodnicy. Wtedy w całym obiegu powinna być za każdym razem mniej więcej ta sama temperatura podczas pomiaru.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » pn mar 12, 2018 14:36

sebekgolf pisze:
pn mar 12, 2018 14:22
kewinpol pisze:
śr mar 07, 2018 23:16
@sebekgolf
Kojarzysz może ile wyniesie koszt wymiany takiej uszczelki, wraz z uszczelką? Ostatnio jak sprawdzałem poziom płyny chłodzącego miałem na minimum teraz dolałem i będę obserwował jego stan. Płynu ubyło albo właśnie przez walniętą uszczelkę pod głowicą, albo poprzez wężyk, który ostatnio musiałem skrócić bo pękł przy opasce i może źle go nałożyłem, co spowodowało jego ubytek. Oleju w zbiorniczku płynu chłodzącego niema, ale kupię tester do sprawdzania czy do układu chłodzenia dostają się spaliny, zważywszy na to, że tester nie jest drogi.

Tylko pamiętaj, że jak są wysokie wahania temperatury na dworze, to poziom płynu też będzie się zmieniał ( zależność objętości od temperatury). W sumie wtedy chyba najlepiej byłoby sprawdzać na w pełni nagrzanym aucie jak wentylator się załącza na chłodnicy. Wtedy w całym obiegu powinna być za każdym razem mniej więcej ta sama temperatura podczas pomiaru.
Wczoraj zrobiłem test tym środkiem do sprawdzania szczelności uszczelki pod głowicą i ciecz po upływie ponad 10 minut na pracującym silniku tylko lekko zmieniła odcień, tyle co nic. Jednak w okolicy wydechu był bardzo wyczuwalny zapach spalin, mimo, że test robiłem na świeżym powietrzu.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » pn mar 12, 2018 16:42

kewinpol pisze:
pn mar 12, 2018 14:36
Jednak w okolicy wydechu był bardzo wyczuwalny zapach spalin, mimo, że test robiłem na świeżym powietrzu.
Tym bym się nie przejmował. Jak na dworze puścisz bąka to też będzie czuć :D



Dziuba1973
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 16, 2018 11:22
Auto: Volkswagen Golf

Re: Dane techniczne oraz oznaczenia silników VOLKSWAGENA

Post autor: Dziuba1973 » pt mar 16, 2018 13:49

Witam szanownych klubowiczów. Jestem tu od parunastu minut i próbuje się odnaleźć. Zacznę od tego że że nigdy nie posiadałem VW aż przyszedł moment że takie auto zakupiłem córce która zdała prawo jazdy i chciała w/w auto. Jak na początek jej przygody zgodziłem się. Poszukała auto i zakupiliśmy je od starszego małżeństwa które to w 2008 roku sprowadziło/zakupiło auto od córki zamieszkującej w niemczech. Chodzi o to aby szanowni koledzy powiedzieli mi co to za silnik.
Auto to VW GOLF IV z 1999, silnik 1.4 - 16 V, wersja dwu drzwiowa. VIN - WVWZZZ1JZXW555710 może to też pomoże.Z tego co przeglądałem są tam chyba 4 wersje, Autko ma parę wad które chce zrobić córce aby czuła się bezpieczna na drodze. Auto ma założony gaz firmy STAG, obroty trzyma i na Pb i na LPG, przeglądając forum już poszukałem dwa tematy które mnie interesowały - nie świecąca dioda przy ryglu z centralnego i brak brzęczka zapalonych świateł. Kolejny problem to brak oświetlenia w drzwiach choć może źle napisałem bo świecą po obu stronach ale tylko jak otworzy się drzwi pasażera, od kierowcy nie działa. Aha, jeszcze nie działają te pokrętła w zegarach.
Jak mógłbym prosić o linki/odnośniki do moich problemów i co ważne do samego auta/silnika będę bardzo wdzięczny i z góry dziękuje.



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Craash » sob mar 17, 2018 10:32

Zepsuty zamek w drzwiach kierowcy, dlatego nie pali się kopertówka i nie ma brzęczyka świateł.
Silnik jeden z najgorszych w Golfie 4, razem z 1.9 SDi, ale do kulania się po mieście da radę.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » sob mar 17, 2018 14:52

Opłaca się inwestować w takie nie ori nakładki na pedały, czy jest to badziew:
http://allegro.pl/nakladki-na-pedaly-vw ... 20201.html



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1175
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: piotrek233 » pn mar 19, 2018 20:00

Ma ktoś kierunkowskazy błotnika na handel, potrzebuje 2 sztuki.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pn mar 19, 2018 21:50

Daj foto jakie potrzebujesz...bo były różne.



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1175
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: piotrek233 » wt mar 20, 2018 05:27

Generalnie wszystko jedno jaki kolor, ważne zeby zaczepy byłt całe i cena kącikowa



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości