Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » sob lut 25, 2017 23:42

sebekgolf pisze:nie wiem czy ślepy jestem, ale masz na niej jak byk numer widoczny ( na tym zdjęciu nawet)
mało...jak linka do alle nie ma tzn że nie można tego kupić - nigdzie :los2:



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » ndz lut 26, 2017 20:43

sebekgolf, No mam. Specjalnie lapka kupowałem, żeby mieć do diagnozy auta. Z portem COM i win XP.

Poratuj jakimś linkiem jak zrobić takie cuś.



Awatar użytkownika
filip2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 750
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 16:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: filip2 » ndz lut 26, 2017 21:04

Miał ktoś okazję jeździć na gwincie Eibach Pro Street?


vRSzkodnik - nic więcej, nic mniej jak Octavia II RS w gnoju :D

Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: yogi_ziom » ndz lut 26, 2017 21:38

Panowie, mam 3 problemy ;/ Przyszedł w końcu czas, że mogę spokojnie ogarnąć gofera no i napotykam same poroblemy...
1. Czy ktoś ma na sell sprężyny od gwintu KW/Eibach? Padła mi jedna i dlatego mam negatyw na tej stronie. Aż dziwne, że nikt tego nie zauważył z mechaniorów...
2. Czy jest jakiś magiczny sposób na odczepienie górnego węża chłodnicy? Przerabiam instalację wody i za cholerę nie mogę odczepić tego górnego węża. Całkiem wyjąłem tą blookadkę, a wąż nic... Już tak tym szarpałem, że myślałem że połamię chłodnicę...
3. Jaki klucz potrzebny jest do odkręcenia śruby rewizji oleju w skrzyni? U mnie to wygląda jak Spline z zabezpieczeniem... ni cholery takiego nie mam i nigdzie nie widziałem... Muszę sprawdzić poziom oleju, bo jak auto się rozgrzeje po krótkiej jeździe, to słyszę takie budzenie. Tym wyższe im większa prędkość. Obstawiam poziom oleju w skrzyni, bo buczy tylko pod obciążeniem (gaz), no i gdzieś mi cieknie z tej skrzyni...
Z góry dzięki za pomoc! :pub:

sebekgolf, Masz ori w chromie? :) jak nie montujesz, to się odezwij :)

filip2, Ja mam Pro Street S :) Jeśli mówisz o tym z OLX, to jest stary dość :los2:


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » ndz lut 26, 2017 21:53

filip2, uwierz mi że już dawno bym go sprzątnął z olx, ale jednak darowałem, stan niby spoko, wygląda przyzwoicie, jednak tj jednak twardy gwint.

Pomijam fakt że nie ma mocowania pod stabi z S3 ale to mało istotne bo można dać stabi z S3 i połączyć nas krótkie łączniki.

Generalnie jeśli chodzi o ten Eibach z Olx to on już wisi dobre 1.5 miesiąca co na ten stan i tą cenę aż dziwne.


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
filip2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 750
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 16:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: filip2 » ndz lut 26, 2017 22:28

Ok, rozumiem ;-)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka


vRSzkodnik - nic więcej, nic mniej jak Octavia II RS w gnoju :D

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » ndz lut 26, 2017 23:09

yogi_ziom,
2. Pewnie zaszedł bałaganem i dlatego się tak trzyma.
3. Ja mam imbusa 17mm u siebie, ale spotkałem się jeszcze z czymś takim:
allegro.pl/klucz-m16-do-korka-oleju-skrzyni-biegow-vw-audi-i5174304845.html



Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: yogi_ziom » ndz lut 26, 2017 23:33

krazorek pisze:yogi_ziom,
2. Pewnie zaszedł bałaganem i dlatego się tak trzyma.
3. Ja mam imbusa 17mm u siebie, ale spotkałem się jeszcze z czymś takim:
allegro.pl/klucz-m16-do-korka-oleju-skrzyni-biegow-vw-audi-i5174304845.html
2. No nie jestem pewien. Wąż zakładamy był 6m temu. Tak szybko by cis się stało?
3. No właśnie coś takiego mam. Dzięki!

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Patapalka


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

Awatar użytkownika
Azgorath
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 11:09

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Azgorath » pn lut 27, 2017 18:01

sebekgolf pisze:Przypomnij mi się to sprawdzę czy to ori czy nie. Miał iść do mojego auta ale sobie odpuściłem i tak leży :rotfl:
Hej, sprawdzisz czy to ori? I jeśli tak to podaj numery, a jeśli nie, to zrób zdjęcia jak możesz, czy chrom jest matowy czy swieci się jak psu jajca.



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Craash » pn lut 27, 2017 19:16

Jeżeli włącznik jest oryginalny to jest matowy. Tylko chińczyki mocno świecą się.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » wt lut 28, 2017 01:46

krazorek pisze:sebekgolf, No mam. Specjalnie lapka kupowałem, żeby mieć do diagnozy auta. Z portem COM i win XP.

Poratuj jakimś linkiem jak zrobić takie cuś.
Zobacz ten temat, prościej się już nie da tego zlutować :grin:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic125314.html" onclick="window.open(this.href);return false;
yogi_ziom pisze:Panowie, mam 3 problemy ;/ Przyszedł w końcu czas, że mogę spokojnie ogarnąć gofera no i napotykam same poroblemy...
1. Czy ktoś ma na sell sprężyny od gwintu KW/Eibach? Padła mi jedna i dlatego mam negatyw na tej stronie. Aż dziwne, że nikt tego nie zauważył z mechaniorów...
2. Czy jest jakiś magiczny sposób na odczepienie górnego węża chłodnicy? Przerabiam instalację wody i za cholerę nie mogę odczepić tego górnego węża. Całkiem wyjąłem tą blookadkę, a wąż nic... Już tak tym szarpałem, że myślałem że połamię chłodnicę...
3. Jaki klucz potrzebny jest do odkręcenia śruby rewizji oleju w skrzyni? U mnie to wygląda jak Spline z zabezpieczeniem... ni cholery takiego nie mam i nigdzie nie widziałem... Muszę sprawdzić poziom oleju, bo jak auto się rozgrzeje po krótkiej jeździe, to słyszę takie budzenie. Tym wyższe im większa prędkość. Obstawiam poziom oleju w skrzyni, bo buczy tylko pod obciążeniem (gaz), no i gdzieś mi cieknie z tej skrzyni...
Z góry dzięki za pomoc! :pub:

sebekgolf, Masz ori w chromie? :) jak nie montujesz, to się odezwij :)

filip2, Ja mam Pro Street S :) Jeśli mówisz o tym z OLX, to jest stary dość :los2:

Mam na sprzedanie sprężyny KW. Przednie mam już zrzucone, tylne jeszcze na aucie. Do dizla.

Co do czy przełącznik ori czy nie to odpowiem jutro, tylko mi się przypomnieć jak zapomnę.

Stanley777 pisze:filip2, uwierz mi że już dawno bym go sprzątnął z olx, ale jednak darowałem, stan niby spoko, wygląda przyzwoicie, jednak tj jednak twardy gwint.

Pomijam fakt że nie ma mocowania pod stabi z S3 ale to mało istotne bo można dać stabi z S3 i połączyć nas krótkie łączniki.

Generalnie jeśli chodzi o ten Eibach z Olx to on już wisi dobre 1.5 miesiąca co na ten stan i tą cenę aż dziwne.
Ja jeżdżę na -30 bodaj bo taki mam seryjny zawias, stabi normalny ( nie S3). Mam pomotane łączniki pod wahacze z S3 i wszystko działa. Swoją drogą jak coś to mam stabi S3 z łącznikami w bdb stanie i chyba puszczę to bo lezy i zawadza w garażu.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: yogi_ziom » wt lut 28, 2017 10:17

sebekgolf, ale od gwintu?
Pisałem wczoraj do mapeta i da się ściągnąć nowe. 300,- sztuka + wysyłki :) jeśli nie znajdę nigdzie używek, to chyba się skuszę...



Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Patapalka


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

Awatar użytkownika
HojaNT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: wt cze 14, 2011 16:46
Lokalizacja: Gostyń

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: HojaNT » wt lut 28, 2017 12:39

Szybkie pytanie mam. Jakie piny licznika żeby fisa sprawdzić czy jest ok zielona czy niebieska kostka?


Kupię:
- Wahacze regulowane do 4motion
- Gwint 4 motion

Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=579960" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Peran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: sob gru 20, 2014 14:05
Lokalizacja: LBL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Peran » wt lut 28, 2017 13:30

HojaNT pisze:Szybkie pytanie mam. Jakie piny licznika żeby fisa sprawdzić czy jest ok zielona czy niebieska kostka?
OBD
pin 4 - masa
pin 7 - linia K
pin 16 - +12v

Licznik wtyczka niebieska
pin 1 - +12v
pin 9 - masa
pin 23 - +12v
pin 24 - masa
pin 25 - linia K
Masę wystarczy na jeden z pinów podać



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości