Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
golf3dawid
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: pn lis 01, 2010 23:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: golf3dawid » ndz mar 08, 2015 01:43

Pany macie osłony tarcz z tyłu? Bo mi jedna chyba odleciała całkiem taka była zjedzona i się zastanawiam czy kupować, bo nowe drogie ale poszukam używki chyba jakiejś normalnej :bajer:


Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.

Mój Golf MK4 Smoked Front

Obrazek

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: piotrek233 » ndz mar 08, 2015 11:15

Jak chcesz to za piwo mogę Ci sprezentować taką osłonę od strony kierowcy.
Ale chyba wymiana wiążę się z wyminą łożyska i piasty....



Awatar użytkownika
diablosv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 17:39
Lokalizacja: Białystok

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: diablosv » ndz mar 08, 2015 11:29

Mam amorki kw i chciał bym założyć sprężyny eibach pro kit. Usiądzie równo, kiedyś założyłem czerwone h&r na seryjne, przód był wyżej ale i tak była lipa więc zdemontowałem. To jak wygląda zchodzi na drugi plan, chciał bym żeby to nie nurkowało i nie bujało. Może ktoś z was ma kit, i ma inne w miarę komfortowe sprężyny?.



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: iigAlisArr » ndz mar 08, 2015 14:54

hayperekpo pisze:A tak na serio: oznaczenie kodowe (kropki) sprężyn sprawdź, to będziesz mieć jasność co to za jedne.
Masz rozpiskę ?


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
Robson91
VW Baron
VW Baron
Posty: 3352
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:51
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Robson91 » ndz mar 08, 2015 15:07

Może pomoże ;)
ObrazekObrazek


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533635" onclick="window.open(this.href);return false; powoli do przodu...

Obrazek

Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Maggot » ndz mar 08, 2015 15:46

KoJ@K, dzięki za info :pub:



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: KoJ@K » ndz mar 08, 2015 19:30

Nmzc. :pub:


Obrazek

Awatar użytkownika
afej
...
...
Posty: 1009
Rejestracja: sob sie 06, 2011 17:37
Lokalizacja: Lubin

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: afej » ndz mar 08, 2015 19:30

komuś coś ? Jak nie to idzie na śmieci

Obrazek



Awatar użytkownika
rudy
Łowca rarytasów :-)
Łowca rarytasów :-)
Posty: 2377
Rejestracja: wt sty 26, 2010 13:07
Lokalizacja: Księży Lasek/NSZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: rudy » ndz mar 08, 2015 20:23

afej masz włącznik od podgrzewania szyby w tej drobnicy :jezor: ?



Awatar użytkownika
pawel.GTI
Volkswagen FAN
Volkswagen FAN
Posty: 226
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 13:31

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: pawel.GTI » ndz mar 08, 2015 20:30

afej pisze:komuś coś ? Jak nie to idzie na śmieci

Jak masz wyrzucać to poprosiłbym te trzy rzeczy zaznaczone na czerwono. Takie pytanko odnośnie popielniczki, są obie zaślepki te po bokach ?

Obrazek



Awatar użytkownika
Adek99
_
_
Posty: 991
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 14:26
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Adek99 » ndz mar 08, 2015 20:36

rudy, ja chyba gdzieś mam jak chcesz



Awatar użytkownika
afej
...
...
Posty: 1009
Rejestracja: sob sie 06, 2011 17:37
Lokalizacja: Lubin

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: afej » ndz mar 08, 2015 20:52

rudy pisze:afej masz włącznik od podgrzewania szyby w tej drobnicy :jezor: ?
nie mam
pawel.GTI pisze:
afej pisze:komuś coś ? Jak nie to idzie na śmieci

Jak masz wyrzucać to poprosiłbym te trzy rzeczy zaznaczone na czerwono. Takie pytanko odnośnie popielniczki, są obie zaślepki te po bokach ?

Obrazek
poszło pw



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » ndz mar 08, 2015 23:25

krazorek pisze:Sebek a słyszałeś może od jakiego Mercedesa pasują zaciski czterotłoczkowe P&P do tarczy 280? Obiło mi się o uszy, że jest taki zacisk i obejmuje on tarcze od 280 do 320 bodajże i cały zestaw ma się mieścić pod felgą 15 (w przypadku tarczy 280). Bo ten z E38 w cenie jest rozsądnej ale chyba P&P nie podejdzie...? I tarcza musi być większa.

diablosv Nie zgodzę się z Tobą, że klocki ceramiczne gorzej hamują. U mnie tarcza 280 nacinana, nawiercana i uwierz mi, że jak strzelę z hamulca to zaraz koła blokuje. Dodatkowo jeszcze wakupompę ma do roboty, więc zawsze efekt może być leszy...
Nie wiem z czego dokładnie z merca miałyby pasować P&P. Ja dla siebie szukałem zacisków z dużymi tłoczkami. Te z E38 mają 2x40mm + 2x44mm. Mam jeszcze ZR18 z Brembo, ale odpuściłem je bo na tarczy 350mm mniejszej felgi jak 18 cali nie wsadzę. Jakbym miał drugie auto na zimę to bym się nie zastanawiał. Nie mam niestety czasu przerzucać co pół roku układ hamulcowy. Dla mnie tarcza na przód poniżej 300 to po prostu nieporozumienie, dlatego pogodziłem się już z tym, że trzeba będzie zmienić felgi i opony na zimę. Obecnie jeszcze trwa rozkmina jak załadować na tył tarcze 288 wentylowane na zaciskach z RS.


Lecicie tutaj widzę z tematem zawieszeń. Jako że próbuję się w tym ogarnąć już od ponad 2 tygodni z moim autem proszę o pomoc kogoś kto ma ARL w ośce. Mógłby mi kto podać jakie są naciski na osie ( naklejka na kielichu, tam pisze). Bo wsadziłem sportowe zawieszenie z ARL na przód do mojego ASZ i poszło w górę, a te sprężyny mają tylko 7% większe obciążenie znosić dla tego samego ugięcia, do tego charakterystyka pracy zawieszenia mi się zrypała, bo pojawił się odcinek "miękki". Szybko znika w łuku i auto tylko delikatnie się przechyla, ale mi to nie odpowiada przy negatywie z jakim jeżdżę :grrr: Przypuszczam że to wina tego, że ARL więcej waży, ale chcę to potwierdzić.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » ndz mar 08, 2015 23:37

sebekgolf pisze:Lecicie tutaj widzę z tematem zawieszeń. Jako że próbuję się w tym ogarnąć już od ponad 2 tygodni z moim autem proszę o pomoc kogoś kto ma ARL w ośce. Mógłby mi kto podać jakie są naciski na osie ( naklejka na kielichu, tam pisze). Bo wsadziłem sportowe zawieszenie z ARL na przód do mojego ASZ i poszło w górę, a te sprężyny mają tylko 7% większe obciążenie znosić dla tego samego ugięcia, do tego charakterystyka pracy zawieszenia mi się zrypała, bo pojawił się odcinek "miękki". Szybko znika w łuku i auto tylko delikatnie się przechyla, ale mi to nie odpowiada przy negatywie z jakim jeżdżę Przypuszczam że to wina tego, że ARL więcej waży, ale chcę to potwierdzić.
kurde dzisiaj dłubałem przy ARL w ośce... może jutro uda mi się też tam zajrzeć, zobaczę czy jest wlepa bo całe auto było malowane to kto wie - postaram się dowiedzieć, ale tu chyba też kilka ARL w oście jest.

Wczoraj pisałem o gwincie... chyba dopiero dziś się ułożył bo stabi zaczął trzeć o półoś. Z tego co wiem w takich przypadkach pakuje się stabi z S3 lub mk4 4motion...ale czy one mają inne mocowanie ? Bo czytam i czytam...i piszą że amor musi mieć mocowanie stabilizatora...a jak zmieniałem zawias to przecież swojego stabilizatora nie tykałem.

Co z tym fantem zrobić ? Jeździć się nie da... Mój zawias raczej nie ma mocowania stabilizatora...TA śmietnix



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości