Golf MK1 1.1 KOMPLEKSOWA ODBUDOWA 2-Gie Życie By Jendra's

Moderator: G0 Karcio

JendrasMK1

Golf MK1 1.1 KOMPLEKSOWA ODBUDOWA 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » śr mar 23, 2016 12:25

Newsy hmmm , od ostatniej rzeczy jaką było wsadzenie pieca i zlozenie polosiek dużo poskladalem , brak czasu by coś wrzucić :c :banghead:



Awatar użytkownika
rudyadam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 04, 2016 00:01

Re: Golf MK1 1.1 KOMPLEKSOWA ODBUDOWA 2-Gie Życie By Jendra

Post autor: rudyadam » śr mar 23, 2016 16:47

Mam nadzieję, że jednak znajdziesz trochę czasu i coś tam wrzucisz :P



Awatar użytkownika
Rodzyn27
-
-
Posty: 377
Rejestracja: pt kwie 05, 2013 23:42
Lokalizacja: Zambrów [BZA]
Kontakt:

Golf MK1 1.1 KOMPLEKSOWA ODBUDOWA 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: Rodzyn27 » czw mar 24, 2016 09:49

Podziwiam. :D Super jedyneczka. :) Powodzenia. :)


VW Golf MK4 GTI TDI Exclusive LC9Z/USA/Artec Turbo P/ ...
Instagram: maciek27vw - tutaj również wstawiam zdjęcia Golfa. :D

JendrasMK1

Golf MK1 1.1 KOMPLEKSOWA ODBUDOWA 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » pt mar 25, 2016 00:17

Prace przy Mojej Białej Damie , aktualnie stanęły , poskładałem wszystko co już tylko mogłem , czas nazbierać trochę sianka na kupienie wygłuszenia , wygłuszyć ją wyprać dywany zamontować dywany tylną kanapę i uzbroić oba drzwi bo są golutkie nawet bez uszczelek , do tego przedni zderzak kierunki , spryskiwacz i pasy bezpieczeństwa , tak wszystko już obrobione :food: , no i małe czyszczenie Clean Look-a w komorze [ poukładanie kabelków , pochowanie ich i owinięcie czarnym peszelkiem ] tyle prac będę musiał jeszcze zrobić , tak więc JEDZIEMY Z AKTUAL-EM wykonanych prac , Dziękuję Znajomym za ogrom pomocy przy składaniu , wiadomo , że samemu wszystkiego nie da rady zrobić :pub: .



Zmontowany wybierak zmiany biegów [ bardziej miejsce łączące lewarek ze skrzynią ] wy-kadmowana obudowa aluminiowe-gumowego złącza

ObrazekObrazek

Zakupiona nowa lineczka prędkościomierza [ obu stronnie nakręcana STARY LICZNIK CYCKI ] :food:

ObrazekObrazekObrazek

Wycięte gumeczki pod wkręty mocujące cały ,, BACHER ,, z nagrzewnicą i obudową nawiewu

ObrazekObrazekObrazek

Kolejny poradnik , jak powinno być należycie zrobione :rotfl:
Ori przewód alternator-rozrusznik rozkruszył się w rękach , otworzona wtyczka alternatora nowe konektorki [ mama , wsuwki ] nowe przewody , trochę pracy LUT LAMPA i włala , nowiutki przewód .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Zamontowane pedały i reszta lineczek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Kolejne elementy które zostały wsadzone ,, na odpalenie ,, czyli do wymiany chłodnica [ nie mogę nigdzie znaleźć zintegrowanej ze zbiorniczkiem , chyba będzie trzeba dać do dorobienia $$$ ] i węże chłodnicy i nagrzewnicy [ poprzedni właściciel wmontował mixer do gazu w przewód nagrzewnicy a w chłodniczym musiała być loszka ] , nie czepiać się wszystko zostanie należycie wymienione , poziom projektu nie zostanie zaniżony elementami które wystarczy ,, kupić i założyć P & P .



ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Lekki całokształt

Obrazek

,, NOWE PASUJĄCE TŁUMIKI ,, :banghead: :banghead: :banghead: , cięcie gięcie i w kółko to samo , usytuowanie maxymalnie z największymi luzami między belką tylnym pasem a nadwoziem , wiadomo budą na gwyncie trochę wytrzęsie , a mnie wkur .... ą nawet najmniejsze pukania i drgania , wpadną jeszcze wieszaki z poliuretanu


ObrazekObrazekObrazekObrazek

Atak na tylne prawe nadkole , czyli usytuowanie zbiorniczka grawitacyjnego , gruby przewód odpowietrzenie pierwszej komory zbiornika - wlew , oba cienkie zbiornik-zaworek grawitacyjny - odpowietrzenie na zbiorniku
Auto było tak grubo polane , że w trakcie wkręcania wkrętów stożkowych mocujących wlew do nadwozia pękł lakier przy nich , ubytki wypełnione czarna masą uszczelniającą Elring , naklejona ori naklejka na nadwozie w okolicy wlewu oznajmiająca o silniku benzynowym , korek wlewu hella z klapką zamka [ 3-ci typ ] poprzednie [1 wszy typ bez kluczyka zwykły korek ] [ 2 gi typ korek z zamkiem bez klapki ]
Załączam także schemat ,, UKŁADÓW PALIWOWYCH W MK1 ,,

3 różne

[ standardowy - przewód zasilający i powrotny z czujnikiem poziomu paliwa , wkręcany w górną część zbiornika ] , napęd [ zasys ] paliwa , mechaniczna pompka napęd z krzywki wałka rozrządu

[ Diesel , osobne wejścia w zbiorniku do zasilania i powrotu , czujnik poziomu bez wejścia i wyjścia z przewodami ]
, napęd [ zasys ] pompa wtryskowa

[ i 3-ci , ten o którym nie jeden forumowicz tylko SŁYSZAŁ , k-jetronic [ ori 1.6 eg ] i pompa zasilająca rozdzielacz ]

Wszystkie połączenia na poniższych schematach

:pub: :pub: :pub: Pozdrowienia dla użytkownika MAZZI-EGO :pub: :pub: :pub:


ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



ObrazekObrazek

Lecimy dlaej z tematem : Pod sufit

Tak jak miałem , czyli nie ori czarna z gti ka , tylko szara dziurkowana + wykończenia ze skórki cielęcej słupków A + B

Wygłuszenie sufitu Bolibutyl 6 mm od Bitmat.pl

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Samo naciągnięcie pod-sufitu nie było tak ciężkie jak mi się wydawało :food:



dadek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 14, 2014 01:46

Golf MK1 1.1 KOMPLEKSOWA ODBUDOWA 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: dadek » pt mar 25, 2016 00:22

Konkret działasz i to mi się mega podoba, dbasz o każdy najmniejszy elemencik. :bigok: czekam na nowe zdj z prac
i zapraszam do sb
https://www.facebook.com/Golf-Mk1-1980- ... 084010424/" onclick="window.open(this.href);return false; :pub:



Awatar użytkownika
rudyadam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 04, 2016 00:01

Re: Golf MK1 1.1 KOMPLEKSOWA ODBUDOWA 2-Gie Życie By Jendra

Post autor: rudyadam » pt mar 25, 2016 01:29

Po prostu zajebista robota :D



JendrasMK1

Golf MK1 1.1 KOMPLEKSOWA ODBUDOWA 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » pt mar 25, 2016 02:11

ustawienie tylnej klapy na ,, SZPARY ,, myślałem , że oszaleje wszystko spasowane po rzeźbieniu przed pod-kładowaniem , montaż i nic nie pasuje ... 3 h spasowywania i jakoś się udało + nowy mięciutki o-ring zamka tylnej klapy i znów Pozdro dla Mazziego :pub:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Trochę pod-sufitu + nowy siłownik tylnej klapy i kolejne detale w kadmie + emblematy HŁEHŁEHŁE :okej:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Chyba najbardziej żmudna praca , bardziej niż matowanie elementów przed pierwszym podkładem od wewnętrznych stron :banghead: :banghead: :banghead:
czyszczenie uszczelek od wewnątrz [ 4 rowki ] jeden na szybę 3-trzy odpychające
efekt po wyszorowaniu i natarciu odpowiednimi specyfikami , lepszy od nowego , 40 letnia guma wlatuje na salony :food:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Koreczek i sierpy

ObrazekObrazek

uje. szyby , kolejne mycia i szorowania :banghead:

Obrazek

Naklejone słupki A + B skórka z cielęcinki cieniutka i miła w dotyku :food:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wyszorowana , wyczyszczona Tylna popielniczka Boczka

Obrazek

Tylne boczki 3d , niestety delikatnie zaczęły się rozklejać od wewnątrz , tam gdzie tzw miejsce na łokieć , nic z tym na razie nie robię , nie wiem jakim tworzywem są one oklejone , z jakiego byka jest ta skóra , lecz na pewno nie jest to skaja nie pękaja , 40 lat jeszcze wytrzymały :banghead:

ObrazekObrazek

Idealny spas , Czarne z Czarnym :food:

ObrazekObrazek

Ostatnie dolutowywanie prądów z tyłu

Obrazek

Od uja poskładane , a KARTON z magicznymi partsami nadal pełen

Obrazek

Ktoś mi kiedyś powiedział , że kanapy z mk3 do mk1 nie da rady wcisnąć , zatem cel uświęca środki :jezor:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Kolejnymi elementami które wyremontowałem są oba przednie fronty , ori szkła ori odbłyśniki i wykadmowane ori hella podstawy sklejone na czarną masę uszczelniającą Dirko-Elring , wszystko było by wręcz idealne , iż mocowanie nie są popękane a listewki oba komplety polakierowane na piz.. łosia , iż poprzedniemu właścicielowi musiała pęknąć linka otwierania maski i wyciął wzmocnienie do którego helloskiego forntu znaczek był wpinany , w przyszłości dorwę taki grill i odpicuje go na jajeczko

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Polecam spinki forntu od Romix-a nie tak jak boczne , pasują bez zbędnego skrobania materiału

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Ogarnięty przewód spryskiwaczy i instalacja w kasecie bezpieczników

ObrazekObrazek

Test Tylnych lamp , niby bardzo ciemne , a jednak przejrzyste :jezor:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Cycki i puste aż 7-dem ścieżek w taśmie , trzeba było podjąć reanimację taśmówki :rotfl:

Obrazek

Reszta wyczyszczonych zamontowanych ,, pierdółek ,,

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Całokształt od frontu , pozostało jeszcze jakieś 110 zdjątek które postaram się dodać do końca tygodnia

Dziękuję wszystkim za pomoc przy składaniu , a tak że wam za mobilizację do działań :okej:

Obrazek



BORYS22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 466
Rejestracja: ndz lis 22, 2009 22:56
Lokalizacja: krzeszowice (reszta świata)
Kontakt:

Golf MK1 1.1 KOMPLEKSOWA ODBUDOWA 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: BORYS22 » pn mar 28, 2016 17:45

patrze ogladam widze i podziwiam;p na samą myśl i samo oglądanie mnie zmęczyło hehe jak ty dajesz rade to ogarnąć to sam nie wiem skąd spida dostajesz na prace przy tym;p;p ciekawy jestem w jakim momencie powiedziałem K.. juz mam dość;) SZACUN dla Ciebie i trzymaj sie jakoś;p;p;p


Golf III 1.8 benz z LPG
Passat B5 1.9 TDI AFN
obecnie VW GOLF 4 variant 1.9 tdi ALH

VOLKSWAGEN Golf IV variant . BORYS

Awatar użytkownika
tabaluga mk2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: czw wrz 18, 2014 22:41
Lokalizacja: Pomorskie Żukowo-Przyjaźń

Golf MK1 1.1 KOMPLEKSOWA ODBUDOWA 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: tabaluga mk2 » śr mar 30, 2016 21:01

z uśmiechem na twarzy oglądam te wszystkie zdjęcia :bigok: konkretna robota i to mi się podoba golfik wytrzyma teraz z 1000 lat.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=558250" onclick="window.open(this.href);return false; golf MKII BY TABALUGA
Obrazek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=609924" onclick="window.open(this.href);return false; MKII 1985

damiano074
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: śr gru 30, 2015 14:06
Lokalizacja: Sokolniki

Golf MK1 1.1 KOMPLEKSOWA ODBUDOWA 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: damiano074 » sob kwie 02, 2016 18:57

Może jakieś fotki?? :pub: :bajer:



Awatar użytkownika
rudyadam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 04, 2016 00:01

Re: Golf MK1 1.1 KOMPLEKSOWA ODBUDOWA 2-Gie Życie By Jendra

Post autor: rudyadam » czw kwie 07, 2016 23:10

Jakieś nowości? :)



Awatar użytkownika
lord5005
Forum Master
Forum Master
Posty: 1038
Rejestracja: wt lis 30, 2010 20:54
Lokalizacja: Góra k.Leszna

Golf MK1 1.1 KOMPLEKSOWA ODBUDOWA 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: lord5005 » pt kwie 08, 2016 10:02

Czekamy na kolejne fotki :D


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 9#p5129059" onclick="window.open(this.href);return false;

JendrasMK1

Golf MK1 1.1 KOMPLEKSOWA ODBUDOWA 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » pt kwie 08, 2016 11:09

Niestety , nie mam jak dodać kolejnych zdjęc , ponieważ jestem po za grsnicami kraju , aktualnie golfik trochę wiecej poskładany czeka na Mnie :)



Awatar użytkownika
rudyadam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 04, 2016 00:01

Re: Golf MK1 1.1 KOMPLEKSOWA ODBUDOWA 2-Gie Życie By Jendra

Post autor: rudyadam » pt kwie 08, 2016 11:57

Wracaj szybko i aktualizuj :D



Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości