Golf MK1 1.1 KOMPLEKSOWA ODBUDOWA 2-Gie Życie By Jendra's

Moderator: G0 Karcio

Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: Stalu » wt lis 25, 2014 19:01

Matko bosko kochano ile tu jest włożone pracy to głowa mała, Szacunek za taką robotę. Już chyba więcej przy nim spędziłeś jak pół roku ?


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: jhosef » śr lis 26, 2014 09:52

Stalu pisze:Matko bosko kochano ile tu jest włożone pracy to głowa mała, Szacunek za taką robotę.
+1 :pub:

Odnośnie chromowania pokrywy - to przydałby się warsztat, który "wyszpachlowałby" miedzią i dopiero chrom. Byłoby na tłusto :)



JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » ndz gru 07, 2014 13:12

Dziękuję Moderatorom za miłe opinie :pub: Auto było zakupione w Styczniu 2014 wiec prawie rok :okej:



JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » ndz gru 07, 2014 13:41

Mały update Między Pracą a zimą :

Ocena zrzartych progów / podłogi / podłużnic , rdza trochę się posunęła przez 37 lat :

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Klakson + podkładki centrujące gwint w zwrotnicach :

ObrazekObrazekObrazek

Kilka gadżetów : Kolejna Stara deska pod CYCKI + grill na 2 lampy :

ObrazekObrazekObrazek

Rekonstrukcja starych listew progowych [ aluminium ] :

ObrazekObrazek

Listwy grila przygotowane pod malowanie [ będzie czerwień ] :

Obrazek

I MOJE PRERŁKI : BBS MAHLE 98r. R15 7J ET 13
Pomalowane na Biel + Wypolerowany rancik i parapet , schną i czekają na opony + wentyle chrom :okej:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

To by było na tyle :grin: pod koniec Grudnia buda będzie wstawiana do garażu i zacznie się rzeźba w gównie :grin:



Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: Stalu » ndz gru 07, 2014 20:41

piękna robota, życzę dużo cierpliwości i kilku worków kasy , nie jednemu się marzy taka odbudowa, osobiście bym się raczej nie odważył :jezor:


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
GarageBoy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1867
Rejestracja: pt lis 04, 2005 19:45
Lokalizacja: ERW - NEB
Kontakt:

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: GarageBoy » śr lut 04, 2015 20:52

JendrasMK1, gratuluje golfa.
Fajnie się ogląda jak działasz, bo widać że przywiązujesz ogromną uwagę do szczegółów :pub:

PS: Ja również myślałem, że wyrwałem golfa który był w dobrym stanie. Niestety miałem z nim sporo pracy (W sumie nadal mam :P) ale trzymam kciuki, bo uwierz mi że warto robić to co robimy :bigok:



JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » pn lut 16, 2015 00:41

Tak jak już wcześniej pisałem pod koniec grudnia wziąłem się za remont blacharski dokładnie 27 Grudnia buda została wprowadzona do garażu i zostały dorobione kółka do stelażu ;].

Minął rok od zakupu pojazdu i rozpoczęcia projektu , a końca nie widać ;D.

Bez owijania w bawełnę zabrałem się z niechęcią do pracy [ tyle dorabiania blach , że szkoda gadać ] .

Wycięty stary próg , wyciągnięte nowe koryto wewnętrzne :

ObrazekObrazekObrazek

Mała dziurka w podłodze pasażera prawa strona ;

Obrazek

Linia się zgadza ;]

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Mała dziurka łącząca nadkole z podłużnicą tył :

Obrazek

Zrekonstruowane zewnętrzne poszycie mocowania belki [ kość z w grzanymi szpilkami ] :

ObrazekObrazek

Zdjęcia poglądowe całości :

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wyspawana dziura po butli LPG [ bo gaz to jest do kuchenek ] :

Obrazek

Wyspawane koło zapasowe :

Obrazek

Zdjęcie całości , tam gdzie nie jest pomalowane podkładem te wszystkie miejsca trzeba dopracować , sporo;f :

Obrazek

Pierwsze wiadro poszło ;D :

Obrazek

Wycięty tylny pas , zdjęcie zrzartego zewnętrznego jak i wewnętrznego poszycia rogu auta , jak i podłużnicy :

Obrazek
ObrazekObrazek

Co nieco wycięte :

Obrazek

Wyrzeźbione nadkole wewnętrzne prawa strona :

Obrazek

Przymiarki łuczku zewnętrznego :

Obrazek

Jutro dokończę aktualizacje zdjęć ,hosting przestał działać .



JendrasMK1

Re: Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » śr lut 18, 2015 00:14

Moja przeglądarka znów zaczęła mię robić w UJA dlatego też bez zbędnego opisywania każdego zdjęcia , dodaję zdjęcia z prac BLACHARSKICH zaczętych w STYCZNIU 2015 R. do dnia dzisiejszego : 17.02.2015r. Kto choć trochę zna budowę nadwozia od JEDYNY ten rozpozna każde zdjęcie ; ] , reszta zdjęć będzie dodawana na bieżąco :

Obrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek



JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » śr lut 18, 2015 01:34

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Zostało jeszcze jakieś 30 zdjęć ; ] .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Na koniec update-u ORI stalowa felga Zapas 13' 4.5 J , wypiaskowana i pomalowana podkładem + czerń , na której osiądzie Ori opona z dawnych lat produkcji Uniroyal wielo sezon z cyckami ;]

ObrazekObrazekObrazek

Blacharsko buda została skończona z jednej strony na cacy pod szpachlowanie i malowanie , 2-ga strona zaczęta od podłogi , jeszcze sporo pracy prze de mną bo przedni i tylni pas się kłania ; ] .



Awatar użytkownika
sauber
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 14:45
Lokalizacja: OKL / OOL
Auto: Volkswagen Golf MK1 1.6 td
Seat Leon 5F ST FR 1.4 TSI

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: sauber » czw lut 19, 2015 11:51

Wow ! Piękna dokumentacja prac no i sama praca !

Będę bacznie obserwował temat ! :chytry: :chytry:


Sprawdź mojego białego Mk1 ; ). http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=499895

Awatar użytkownika
wojtek1619
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: sob paź 11, 2014 00:45
Lokalizacja: okolice Kołobrzegu

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: wojtek1619 » czw lut 19, 2015 18:37

u mnie masz duży szacun za wkład pracy włożony w to mk1



Awatar użytkownika
maciol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 776
Rejestracja: pn maja 28, 2012 16:37
Lokalizacja: Gdynia

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: maciol » pt lut 20, 2015 23:15

Wooooow ale pojechałeś z tematem :blush: kawał profesjonalnej roboty! Zazdroszczę (oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu) szczególnie kiedy myślę o efekcie końcowym patrząc na te wszystkie zdjęcia, ilość godzin poświęconych na każda część, niesamowite! Powodzenia w dalszych pracach nad projektem, będę obserwował :pub:
P.S. czym konserwowałeś te blachy np podłogę od środka? Jakbyś mógł opisać te warstwy to byłbym wdzięczny, pozdrawiam! :okej:


Obrazek
LY3D :satan:

JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » sob lut 21, 2015 19:06

Dziękuję wszystkim za pozytywne komentowanie moich prac :pub: , motywuje to do dalszych działań :food:

Maciol - blachy na podłodze od środka były wyczyszczone do gołej blachy , tam gdzie nie było nawet rdzawki nie czyściłem ich do gołego [ ponieważ ori były napylane ocynkiem ] , zmatowane odtłuszczone i pomalowane Siwym Podkładem Poliuretanowym + utwardzacz oczywiście ; ].



JendrasMK1

Golf MK1 77' 2-Gie Życie By Jendra's

Post autor: JendrasMK1 » czw lut 26, 2015 01:00

Kolejny upadate z 2 tygodni prac , [ mało czasu ] .

Trochę czasu się już z budą PIER...E , lecz jestem takiego zdania , że potężne projekty nie powstają z dnia na dzień , a buda to podstawa , każda blaszka musi być prze żłobiona tak jak w oryginale , aby trzymać konstrukcje nośną tak jak należy , *#cenzura#* mię hejterzy :ass: którzy mają WYJEB..E projekty w kosmos , a z budą polecieli w tango z prostymi blachami na podłodze osłabiając konstrukcje i zmniejszając jej sprężystość .

Co ja tu będę dużo PIE.....Ł nikt nie zrobi takiego projektu w rok własnoręcznie po godzinach , choć by nie miał miejsca na koncie na Dzięgi
Ciesze , się , że udało mi się znaleźć budę przy której nikt nie babrał pacami i w miarę zdrową [ wszystkie koryta wewnętrzne wypełnione po brzegi woskiem / fluidolem ] .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Zdjęcia nadal przedstawiają prace blacharskie + oczyszczanie powierzchni i podkładowanie , niektóre zaś skończone elementy czy też cały bok skończony do szpachlowania .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów , którzy mają na tyle chęci i czasu by odrestaurowywać takie klasyki ;d
Nie wiem jak wam się ogląda projekt bo nigdy o to nie pytałem , chodzi mi o wielkość zdjęć, większość ludzi dodaje miniaturki , ja stwierdziłem że większe zdjęcia lepiej się ogląda , no i nie trzeba włączać każdego jeżeli chce się mu przyjrzeć , co o tym sadzicie ? .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

To by było na tyle , miłego Oglądania :okej:



Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości