mk1 ClassicLine 3.2 V6

Moderator: G0 Karcio

Zablokowany
Awatar użytkownika
chochLa
Śląsk
Śląsk
Posty: 258
Rejestracja: czw gru 11, 2008 00:41
Lokalizacja: Jaworzno

mk1 ClassicLine 3.2 V6

Post autor: chochLa » czw lip 07, 2016 20:19

Dojechał 350km na Vag Event:

Obrazek
Obrazek

Udało się dostać wyróżnienie ;)

Obrazek
Obrazek

Ale.. Właśnie. Na miejscu zaczęło odzywać się łożysko oporowe i przestał wysprzęglać. Wróciłem na lawecie i trzeba zrzucać skrzynie.. ehh.. te swapy..

Obrazek
Obrazek


Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana..

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

mk1 ClassicLine 3.2 V6

Post autor: RasPL » czw lip 07, 2016 21:49

Tak jak masz w podpisie, swapy sa ok ale to nie fabryka. A lozysko po opisie wczesniej wiedzialem i pisalem co sie zesralo :helm:


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
chochLa
Śląsk
Śląsk
Posty: 258
Rejestracja: czw gru 11, 2008 00:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: mk1 ClassicLine 3.2 V6

Post autor: chochLa » czw lip 07, 2016 23:00

RasPL pisze:Tak jak masz w podpisie, swapy sa ok ale to nie fabryka. A lozysko po opisie wczesniej wiedzialem i pisalem co sie zesralo :helm:
No mieliście racje, że trzeba będzie ściągać skrzynie, co się odwlecze to nie uciecze hehe ;)


Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana..

Awatar użytkownika
Jacek6804
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 22:17
Lokalizacja: Złotopole

mk1 ClassicLine 3.2 V6

Post autor: Jacek6804 » śr lip 13, 2016 07:45

Czytałem że chcesz kombinować z dłuższym bolcem wysprzęglika- to nic nie da, skok roboczy zostaje ten sam. Jeśli masz za grubą tarcze podłóż podkładki pod docisk (między docisk a sprzęgło daj podkładki w miejscach śrub) A z czasem jak spalisz już sprzęgło i będzie ślizgać to wyciągasz podkładki i cieszysz się sprzęgłem na nowo :P Jeśli delikatnie ci nie rozsprzęgla to ja bym dał podkładki o grubości jakies 0,3mm-0,5mm
Ja u siebie tak zrobiłem Obrazek I dodatkowo można wyciąć dziure w skrzyni by wkładać i wyjmować podkładki bez jej wyciągania :) U siebie w R36T tak zrobiłem bo też miałem problem z rozsprzęglaniem...


JEDYNE W POLSCE TOLEDO R36Turbo :) www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo

Awatar użytkownika
chochLa
Śląsk
Śląsk
Posty: 258
Rejestracja: czw gru 11, 2008 00:41
Lokalizacja: Jaworzno

mk1 ClassicLine 3.2 V6

Post autor: chochLa » śr lip 13, 2016 15:24

Ściągnąłem skrzynię. Jedna śruba od docisku zerwana całkiem, druga odkręcona i wygięta, reszta poszła praktycznie w palcach. Chyba za słabo przykręciliśmy docisk i się po prostu odkręcił. Na słoneczku od docisku widać wyszlifowane z jednej strony, tak samo wewnątrz skrzyni. Ja obstawiam, że źle był dokręcony i w końcu się odkręcił i tarło o skrzynię. Zerwało też bolce w kole zamchowym. Może śruba sklinowała i wytargało. Łożysko też do wymiany bo już kolorowe. Tylko jedna niewiadoma jest taka czemu od początku nie wysprzęglał. W prawdzie silnik został odpalony dużo wcześniej zanim doszły mi półośki no i codziennie sobie tak przepalałem w miejscu także nie wiem czy było źle poskładane czy to się dopiero po czasie stało. Myśleliśmy też, że może przeoczyliśmy niedociągnięcie i ten kołnierz z zebami który ciągnie rozrusznik siadł jakoś krzywo, śruby też mogło gdzieś sklinować dlatego poszło to wszystko tak jak by w głąb skrzyni za bardzo. Ta tulejka po której chodzi łożysko wygląda ok.

Planuję kupić koło zamachowe + nówke sztukę tarcze sprzęgła z VR6 (tym razem normalną bez kevlaru) + nówke sztukę docisk z VR6. Jeszcze pytanie do specjalistów czy aby na pewno to wszystko z VR6 będzie hasać na skrzyni z 2.3 V5 AQN ? Czy nie jest w niej za mało miejsca na to wszystko dlatego od początku nie wysprzęglał dobrze ?

Dzięki za pomoc ;)


Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana..

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

mk1 ClassicLine 3.2 V6

Post autor: RasPL » śr lip 13, 2016 21:26

Upieklo Ci lozysko, docisk nie podokrecany wiec w tym szukaj winy nie wysprzeglania. Jak poskladane bedzie ksiazkowo to napewno to musi dzialac chyba ze okladziny masz po 1mm grubsze. Pozatym wazna jest pompa sprzegla vs wysprzeglik. Jak masz pokombinowane tu to nawet wcisniecie sprzegla do oporu nie znaczy ze wysprzeglik wyszedl do konca. Ja teraz przy pompie z b3 i skrzyni 02M, dwie tarcze kevlar mam pol skoku pedalu a potem przegina sloneczko wiec dospawamy ogranicznik skoku.


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
chochLa
Śląsk
Śląsk
Posty: 258
Rejestracja: czw gru 11, 2008 00:41
Lokalizacja: Jaworzno

mk1 ClassicLine 3.2 V6

Post autor: chochLa » śr lip 13, 2016 23:08

Spróbuję poskładać na nowo dobrze na nowych częściach zobaczymy co się będzie działo. Czyli skrzynia z VR6 i V5 to to samo ? Pompę kupowałem nówkę na pewno jest sprawna. Kupiłem taka sama jak miałem przy 2.3 bodajże z Corrado. Wcześniej to składali w Genowefie i wszystko chodziło ale na dwumasie ori z 2.3. No nic zobaczymy.. ;)


Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana..

Rapcio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: śr lis 10, 2004 22:28
Kontakt:

Re: mk1 ClassicLine 3.2 V6

Post autor: Rapcio » wt lip 19, 2016 17:29

chochLa pisze:
Planuję kupić koło zamachowe + nówke sztukę tarcze sprzęgła z VR6 (tym razem normalną bez kevlaru) + nówke sztukę docisk z VR6. Jeszcze pytanie do specjalistów czy aby na pewno to wszystko z VR6 będzie hasać na skrzyni z 2.3 V5 AQN ? Czy nie jest w niej za mało miejsca na to wszystko dlatego od początku nie wysprzęglał dobrze ?

Dzięki za pomoc ;)
Nie rozumie po co dawałeś ten kevlar. Przecież pytałeś się mnie pod filmem na youtube 9 miesięcy temu przed swapem jeszcze jak mi się to spisuje i napisałem i napisze jeszcze raz że 3 lata śmigam na skrzyni VR5 + koło zamachowe z VR6 12v, sprzęgło seryjne z VR6 12v. Auto cięższe od twojego bo golf 4 i zrobiłem już ponad 60tys km i wszystko działa (1,5 roku 2.8 215km, 1,5 roku R32 ponad 260km) Co ciekawe sprzęgło u mnie nie było założone nowe tylko używka i docisk był już kolorowy a mimo to działa cały czas jak należy.



Awatar użytkownika
chochLa
Śląsk
Śląsk
Posty: 258
Rejestracja: czw gru 11, 2008 00:41
Lokalizacja: Jaworzno

mk1 ClassicLine 3.2 V6

Post autor: chochLa » wt lip 19, 2016 23:01

Naczytałem się w internecie i chciałem lepiej.. ;) cieszy mnie to, że u Ciebie śmiga wychodzi na to, że albo miałem uszkodzone części albo źle poskładaliśmy.. Poskładam na nowo i mam nadzieję, że będzie chodzić tak jak należy.. ;)


Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana..

Zdrowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lip 21, 2016 00:36

mk1 ClassicLine 3.2 V6

Post autor: Zdrowy » czw lip 21, 2016 00:51

Widziany na żywo. Przepiękne mk1 :)



Awatar użytkownika
kkkacper
_
_
Posty: 2325
Rejestracja: wt sty 15, 2008 23:02
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

mk1 ClassicLine 3.2 V6

Post autor: kkkacper » czw lip 21, 2016 01:26

Rapcio, skoro i tak robil to czemu nie? Z ori tarczami bywa roznie, wiadomo, ze mocy nie ma niewiadomo ile i buda lekka, ale osoboscie tez wolalbym sobie obic tarcze niz przeplacac za nowa lub tnac koszta kupowac jakies gorszej jakosci ;)


:dol: 2.8 VR6 24v Tornado Rot - mk II :dol: :satan: :satan: :dol: 3.0 VR6 Turbo 4motion - mk IV :dol:

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
chochLa
Śląsk
Śląsk
Posty: 258
Rejestracja: czw gru 11, 2008 00:41
Lokalizacja: Jaworzno

mk1 ClassicLine 3.2 V6

Post autor: chochLa » sob sie 06, 2016 06:06

Nowe sprzęgło Sachsa czyli docisk tarcza łożysko, wszystkie śruby nowe i nowe (używane) koło zamachowe.. Ogólnie oszczędzam bo się boje ale do 200 rozpędza się jak zły.. ;)

Obrazek


Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana..

Balance
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt sie 09, 2016 12:07

mk1 ClassicLine 3.2 V6

Post autor: Balance » wt sie 09, 2016 12:28

serducho miazga :kac:



Awatar użytkownika
chochLa
Śląsk
Śląsk
Posty: 258
Rejestracja: czw gru 11, 2008 00:41
Lokalizacja: Jaworzno

mk1 ClassicLine 3.2 V6

Post autor: chochLa » śr sie 17, 2016 16:29

Przyszedł czas na małe podsumowanie. Jak pisałem wcześniej podczas pierwszej jazdy rozleciało się sprzęgło. Wleciał nowy oryginalny zestaw Sachsa i wreszcie chodzi ;)

Trafiłem też na zdjęcie w necie dzięki któremu urodził się pomysł usunięcia tylnej blendy pod rejestracją.

W ostatni weekend odwiedziliśmy The Best of 2016 u Mapeta. Mega impreza jak zawsze ;)
Udało się dostać wyróżnienie:

Obrazek

Fajnie, że auto się podoba ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ostatnio też sam próbuję bawić się aparatem i nacykałem taką sesję ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i to na razie tyle.. Pozdrawiam!


Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana..

Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości