[Bora] R19 D :) Czyli ARL by Trewor87

Moderator: G0 Karcio

Zablokowany
Awatar użytkownika
Trewor87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 521
Rejestracja: sob paź 01, 2011 08:50
Lokalizacja: Rumia

[Bora] R19 D :) Czyli ARL by Trewor87

Post autor: Trewor87 » czw lis 10, 2011 11:46

Model: Bora Highline

Silnik: 1.9 TDI ARL

Moc: 150 PS

Mody pod maską: seria

Zawieszenie: gwint KW V2 Inoxx, poliuretany Powerflex

Układ hamulcowy: kompletny układ hamulcowy z Golfa R32:
przód: tarcze 334mm, dwutłoczkowe zaciski
tył: tarcze 256mm

Koła: Mercedes Alphard przód: 8,5Jx18 ET 35 + dystans 20mm, tył: 9,5Jx18 ET40 + dystans 20mm; Opony przód: Falken 205/40/18, tył: Falken FK 215/40/18

Nadwozie: Dokładka przód ARL i ori ksenon już były. Doszły zaślepki WOB, usunięcie oznaczeń z tyłu, dokładka tylna z PDC, lusterka boczne R32

Wnętrze:
Wyposażenie standardowe:
-dekory w drewnie (łącznie z kierownicą)
-4 szyby w prądzie
-lustra w prądzie
- grzane dupy
- tempomat
-lustro fotochrom z czujnikiem deszczu
- climatronic
-zegary 1/2 FIS
-fotele - poliftowe półkubły z Highline'a


Przeprowadzone zmiany we wnętrzu:

-fotele+ kanapa R32 + boczki w skórze
-kierownica ori R32
-nakładki na pedały + podstopnica R32
-klamki R32
-komplet dekorów R32 (konsola środkowa, rączki drzwi)
-przycisk ręcznego R32
-wskazówki zegarów R32
-ori dywany R32
-gałka zmiany biegów 25 Jahre
-lampka W8


Audio: Navi MFD + zmieniarka na 6 płyt


Plany: lakierowanie kilku elementów, ewentualnie całości; czarny sufit; jakiś chip




Witam tych których znam i tych których nie znam :-) Chyba pora i tutaj opisać swoje przygody z autem :bigok: Zaczęło się od Golfa. Mk IV 1.9 TDI ALH. Coś tam sobie w nim porobiłem i po jakimś czasie wyglądał tak:

Obrazek Obrazek Obrazek

Pokazuję go celowo, o czym za chwilę :chytry:
Golf się rozwijał, ale z czasem stwierdziłem że przydałaby się jakaś lepsza baza. Przez moment był plan zakupu jakiejś IV ARL, ale po przejażdżce z Bartusem zachciało mi się Bory :bajer: Początkowo miało być kombi ale ostatecznie w kwietniu tego roku pojawiła się ONA :bigok: Bora highline. Stała już na niższych sprężynach i jakichś tam 18", ale to mnie akurat nie interesowało bo i tak miałem swoje plany :jezor: Dla mnie najważniejsze było to że miała to co chciałem - ciemny kolor, pakiet zima, czarne wnętrze, no i ARL pod maską :hmm: Miłym dodatkiem był też ori ksenon. Niestety z momentu tuż po zakupie mam tylko to foto :blush:

Obrazek

Więcej nie mam bo zmiany i tak pojawiły się szybko. Nie było z tym problemu bo dużo gratów po prostu przeszło z Golfa :hmm:
Na początek koła - Keskin KT5 8,5J i 9,5Jx18, z oponą 215/40/18 i 225/40/18

Obrazek Obrazek Obrazek

Zaraz po tym przekładka tapicerki. Fotele + kanapa z R32. Krótkie fotostory z montażu :bigok: (własnie dlatego ja lubię wersje 4/5d :jezor: )

Obrazek Obrazek Obrazek

A tu już w aucie:

Obrazek Obrazek Obrazek

W takim setupie byłem w Nowym Stawie i na rozpoczęciu sezonu w Lęborku. Ten pamiętany zjazd na pole... Byłem jeszcze bez gwintu, więc dałem radę :jezor:

Obrazek

Potem trafiły się nowe koła. W sumie przypadkiem... Efekt nudy i przeglądania Allegro :jezor: Przyszły z oponami, z tyłu było skromne 285/40 :jezor: Porównanie - z prawej opona która była, a z lewej opona, która miała być :bigok:

Obrazek

Potem przymiarka do auta, najpierw przód i porównanie z Keskinami, a potem już wszystkie koła na aucie (jeszcze bez gwintu). Jak widać te koła to Mercedes Alphard/ 8,5J i 9,5Jx18. Początkowo były opony 4x 215/40/18.

Obrazek Obrazek Obrazek

Przy okazji poleciały też oznaczenia z tylnej klapy...

Obrazek

Pojeździłem tak sobie przez chwilę az w końcu znalazł sie czas na przekładkę zawieszenia z Golfa. I tak oto w Borze zawitał gwint H&R. Do tego wszystkie gumy z przodu zamieniłem na poliuturetany. Poza tym nowe osłony przgubów i tylne tuleje. Porównanie z serią :bigok:

Obrazek Obrazek

Przy okazji widać też zaślepki WOB, oczywiście przełożone z Golfa ;-) Niestety przy tym ET (z dystansem z przodu jest ET15) opona 215 ocierała mi o błotnik. Dlatego na przód wpadło 205/40

Obrazek Obrazek

Potem przyszła pora na dokańczanie wnętrza. Fotele już były, to trzeba było uzupełnić resztę. Podstopnica i nakładki na pedały z R32 przeszły z Golfa, ale w międzyczasie dorwałem też ori kierownicę z R32. Przy okazji z Golfa przeszła też navi MFD, zastepując Betę. zmieniarka przeszła z konsoli środkowej do schowka.

Obrazek


...wpadły też kompletne wycieraczki nowego typu

Obrazek

W takim setupie odwiedziłem Pasłęk i VW Manię, gdzie o dziwo wpadł pucharek za show&shine w kategorii Mk IV/Bora :blush:

Potem zachciało mi się PDC. Cała instalacja miała przejść z Golfa, pozostało tylko dokupić dokładkę. Zdobyłem ją jeszcze przed Manią, ale zamontowałem wszystko dopiero na Wilcze Laski.

Obrazek Obrazek Obrazek

Potem znów powróciłem do wnętrza :jezor: Do wnętrza wpadła gałka z 25 Jahre (dzięki Bartus :grin: )

Obrazek

No i taki ciekawy rar - ori lustra z R32. Do niedawna myślałem że eRka ma fabrycznie 2 duże lustra, ale jednak ma 2... średnie :-P Tutaj porównanie ze zwykłym dużym lustrem z anglika, które pierwotnie miałem zakładać:

Obrazek Obrazek

Póki co, one wciąż leżą w pokoju na półce. Jakoś nie było weny żeby je polakierować, a teraz to raczej przeczekają do wiosny...

Potem Bora na jakiś czas stanęła na trzecim w tym sezonie komplecie kół :okej: Niespodziewanie dowiedziałem się że mam moją Borą przewieźc parę młoda do ślubu, a że Alphardy były chwilowo ściągnięte, to niezawodny Bartus użyczył mi swoich ZW2 :grin:

Obrazek Obrazek Obrazek

Potem wszystko wróciło do normy, i Bora znów stanęła na Alphardach :chytry: Wpadł też w końcu komplet dekorów z R32

Obrazek Obrazek

Do skompletowania wnętrza brakuje mi tylko klamek, ale trzeba odbudować budżet...

Zachciało mi się też zrobić polerkę. Koniec Października to idealny moment :-P Ale chciałem sprawdzić czy ten lakier się jeszcze do czegoś nadaje. Oprócz kilku rys, wielkiej tragedii nie ma, ale jeśli fundusze pozwolą, to na przyszły sezon raczej będzie lakiernik całości...

Na chwilę obecną Bora wygląda tak (ostatnia jesienna sesja):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Kolejne przeprowadzone zmiany:

13.12.2011
Kompletny układ hamulcowy z R32; oraz czarne lusterko fotochrom z czujnikiem deszczu (pierwszy element planowanego czarnego sufitu)

Obrazek Obrazek


12.01.2012
Gwint KW V1 Inoxx

Obrazek


22.02.2012
Ori dywany R32; przycisk ręcznego R32; klamki R32; lampka W8 wraz z adapterem; boczki w skórze, czarne elementy sufitu (słoneczniki, haki mocujące słoneczniki, zaślepka nad lusterko, 4 rączki, 4 mocowania pasów, lampki nad słoneczniki, lampki tylne)

Obrazek Obrazek Obrazek


27.02.2012
V1 nie zdążyło nawet zobaczyć auta, bo wpadło V2 w inoxxie :bigok:

Obrazek


07.03.2012
Wskazówki R32, i oficjalne zakończenie pakietu R we wnętrzu :okej:

Obrazek


15.03.2012
Poskładanie hamulców i zawiasu do kupy

Obrazek Obrazek Obrazek


27.03.2012
wpadły ori dekielki z Maybacha

Obrazek Obrazek


18.04.2012
Z USA przyleciały ori lampy z Jetty GLI

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony pn cze 04, 2012 17:35 przez Trewor87, łącznie zmieniany 6 razy.



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

[Bora] ARL by Trewor87

Post autor: miskieusz » czw lis 10, 2011 12:04

Kozak, mega zazdroszczę środka :food:
Ale widzę, że lusterka ciągle nie przełożone ;)
Hmm może lampy tył US albo te z białym kierunkiem?



Awatar użytkownika
mayday198x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: śr gru 02, 2009 18:38
Lokalizacja: Wrocław

[Bora] ARL by Trewor87

Post autor: mayday198x » czw lis 10, 2011 12:09

Bardzo fajna borówka, chyba jedyna w Polsce z fotelami od eRki robi szał :D do kompletnego wnętrza brakuje tylko czarnego sufitu, ale napewno jakieś tam plany są :bajer:
Bardzo zainteresowało mnie to
Trewor87 pisze:Na początek koła - Keskin KT5 8,5J i 9,5Jx18, z oponą 215/40/18 i 225/40/18
masz może więcej fotek jak te opony ułożyły się na felgach?
Włożyłeś już chyba wszystkie możliwe rarytasy :D co dalej?


LOOK AT THIS viewtopic.php?f=89&t=377348" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

KUPIĘ: TUNEL ŚRODKOWY/KONSOLA MK4

Awatar użytkownika
Damiano01459
...
...
Posty: 599
Rejestracja: wt gru 01, 2009 20:31
Lokalizacja: Zwoleń
Kontakt:

[Bora] ARL by Trewor87

Post autor: Damiano01459 » czw lis 10, 2011 12:18

Świetna ta Bora, widać, że masz na nią naprawdę dobry pomysł, poprzednik też dobrze wyglądał także działaj teraz z Borewiczem :bajer: .
Pozdrawiam.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=386223
http://olx.pl/oferta/borbet-15-4x100-CID5-ID7Fgqf.html

Awatar użytkownika
Trewor87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 521
Rejestracja: sob paź 01, 2011 08:50
Lokalizacja: Rumia

Re: [Bora] ARL by Trewor87

Post autor: Trewor87 » czw lis 10, 2011 14:14

miskieusz pisze:Kozak, mega zazdroszczę środka :food:
Ale widzę, że lusterka ciągle nie przełożone ;)
Hmm może lampy tył US albo te z białym kierunkiem?
Środek jeszcze nie skończony ;) Jeszcze klamki z R. Poza tym trzeba obszyć boczki, bo wciąż są w szmacie :blush: Lusterka tak jak pisałem, założę na wiosnę, kiedy mam nadzieję będę lakierował całość. Co do lamp to myślałem nad GLI, ale ostatnio stwierdziłem że może się to za bardzo gryźć z klapą Euro, a w Amerykę nie chce iść. Chociaż u mnie koncepcja się często zmienia :jezor:
mayday198x pisze:do kompletnego wnętrza brakuje tylko czarnego sufitu, ale napewno jakieś tam plany są :bajer:
Bardzo zainteresowało mnie to

Trewor87 napisał(a):Na początek koła - Keskin KT5 8,5J i 9,5Jx18, z oponą 215/40/18 i 225/40/18


masz może więcej fotek jak te opony ułożyły się na felgach?
Po szybkim przejrzeniu ebaya na razie znalazłem tylko z szyberem. A że funduszy brak to póki co nie szukam intensywnie :jezor: Ale oczywiście gdzieś tam na liście planów to jest :-) Co do opon na Keskinach, to mam tylko to:
Przód
Obrazek

i tył:
Obrazek

Tak w ogóle to ostatnio na Allegro widziałem że człowiek, któremu je sprzedałem wystawił je na sprzedaż... Aż mi się sentyment właczył do tych kół jak je zobaczyłem :rozpacz: :jezor:



Awatar użytkownika
mayday198x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: śr gru 02, 2009 18:38
Lokalizacja: Wrocław

[Bora] ARL by Trewor87

Post autor: mayday198x » czw lis 10, 2011 14:24

Trewor87 pisze:Tak w ogóle to ostatnio na Allegro widziałem że człowiek, któremu je sprzedałem wystawił je na sprzedaż... Aż mi się sentyment właczył do tych kół jak je zobaczyłem :rozpacz: :jezor:
No widziałem jakieś chyba na pasacie, ale te co masz są dużo fajniejsze :bigok:
Jak się śmigało na takich profilach? widać że delikatny naciąg był na tyle nic nie tarło? Jakie miałeś ET w felgach?


LOOK AT THIS viewtopic.php?f=89&t=377348" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

KUPIĘ: TUNEL ŚRODKOWY/KONSOLA MK4

Awatar użytkownika
Trewor87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 521
Rejestracja: sob paź 01, 2011 08:50
Lokalizacja: Rumia

[Bora] ARL by Trewor87

Post autor: Trewor87 » czw lis 10, 2011 14:28

Na Borze one były jeszcze bez gwintu więc nie miało prawa nic trzeć, a na Golfie na jakiejś tam glebie też miałem spokój. ET miałem 35 przód i 25 tył. W porównaniu z tym co mam teraz to były straszne balony :jezor: Wiadomo jak się jeździ na takich felgach i na gwincie... Ale tragedii nie było :bajer:



Awatar użytkownika
zimnylech
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob sie 21, 2010 14:40
Lokalizacja: EL/D.

[Bora] ARL by Trewor87

Post autor: zimnylech » czw lis 10, 2011 14:38

fajna opowiesc fajna bora, nie wiem jak sie na tym jezdzi ale image super


ROBIĘ TO CO LUBIĘ, LUBIĘ TO CO ROBIĘ
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ad4m3k
Forum Master
Forum Master
Posty: 1261
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 15:21
Lokalizacja: Ostrowiec / Kielce
Kontakt:

[Bora] ARL by Trewor87

Post autor: Ad4m3k » czw lis 10, 2011 14:44

bardzo mi się podoba ta bora :)
dużo ciekawych gratów w środku i na zewnątrz no i jedyny właściwy silnik ARL, nie myślałeś o virusie? :jezor:
Pozdro :pub:



Awatar użytkownika
Trewor87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 521
Rejestracja: sob paź 01, 2011 08:50
Lokalizacja: Rumia

[Bora] ARL by Trewor87

Post autor: Trewor87 » czw lis 10, 2011 14:57

Ad4m3k pisze:nie myślałeś o virusie? :jezor:
Pewnie i na to przyjdzie czas ;)



Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

[Bora] ARL by Trewor87

Post autor: cylinder » czw lis 10, 2011 15:34

Piękna bora, super mody gratuluje.



Awatar użytkownika
WoLnY
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 778
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:21
Lokalizacja: Siemianowice Sląskie

[Bora] ARL by Trewor87

Post autor: WoLnY » czw lis 10, 2011 16:01

Widze ze autko trafiło też tu na forum :hmm: Wszystkie pięknie ładnie...Świetny środeczek i dodatki, dobre koło i rarytasy :bajer: Jakie plany na nowy sezon? Pozdrawiam



Awatar użytkownika
vwbartus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 495
Rejestracja: czw cze 01, 2006 23:58
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

[Bora] ARL by Trewor87

Post autor: vwbartus » czw lis 10, 2011 17:52

O widzę że w końcu i tu przywędrowałeś :jezor: Moją opinie znasz więc nie będę sie rozpisywał po prostu KOZAK :hmm: :bigok:

WoLnY, Plany to on ma duże tak jak my wszyscy ale co z tego będzie czas pokaże najpierw szukamy klamek z R-ki bo ostatnio widział jak ja montowałem swoje to krew zalewała że jeszcze niema :jezor: więc myślę ze na początek klamki a resztę niech może sam dopowie :pub:


[size=84][color=navy][b]Volkswagen Klub Polska #822#[/b][/color][/size]

____________________

[size=117][color=black][b]KOMBI W DIESLU ....[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
Trewor87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 521
Rejestracja: sob paź 01, 2011 08:50
Lokalizacja: Rumia

[Bora] ARL by Trewor87

Post autor: Trewor87 » czw lis 10, 2011 18:33

vwbartus pisze:Moją opinie znasz więc nie będę sie rozpisywał po prostu KOZAK
Nie no jeszcze trochę mi brakuje :blush: Ale dzięki za uznanie. Ty wiesz że w dużej mierze to przez Twoje auto zachciało mi się Bory :jezor:

Dokładnie, tak jak mówi Bartus, bez klamek nie wyjeżdżam autem w przyszłym sezonie :jezor: O innych planach nie ma co gdybać bez budżetu na nie ;) Na pewno będą jakieś działania z lakierem, bo jest kilka drażniących mnie rys :banghead: Póki co muszę też Golfa ogarnąć, żeby mnie nie zawiódł przez zimę, bo Bora zapada w sen zimowy ;)
Ostatnio zmieniony czw lis 10, 2011 18:36 przez Trewor87, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości