[Rallye G60] by jarecki & barteKKK03

Moderator: G0 Karcio

Zablokowany
Awatar użytkownika
jarecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob gru 25, 2004 16:55
Lokalizacja: srodek Polski

[Rallye G60] by jarecki & barteKKK03

Post autor: jarecki » ndz lut 12, 2006 21:13

witam. rzadko zaglądam na forum z braku czasu, ale dzisiaj troche pobuszowałem na vw projektach i postanowiłem też się podzielić swoimi "dokonaniami "...
ale od początku:
zawsze chorowałem na golfy, na początku lat 90-tych miałem mk2 1,6 diesel 84 rok, jak go kupiłem miał 160 tys. km a jak sprzedawałem 450 tys ... golfik naprawde dostawał ostro w kość, m.in. przez 2,5 roku rozwoził paczki w pocztexie, poza normalnymi naprawami zawieszenia żadnych problemów, a były to złote czasy "oranżady" , :grin: ... widuje go czasami i wiem że do dnia dzisiejszego jeździ ... wcześniej i potem były różne marki samochodów, ale jednak nie ma to jak vw golf ... zawsze chciałem mieć drugi samochód, oczywiście golfa mk2, tak żebym mógł w nim podłubać, pobawić się w tuning ...
w roku 2004 dostałem służbowy samochód ( notabene vw ... tyle że passat) no i dojrzałem do momentu kiedy zacząlem rozglądać się za golfikiem ... miał to być gti 16v lub rallye, i o ile gti można było jakieś znależć to rallye były albo schroty albo bajońskie ceny za nie chcieli, albo i jedno i drugie :kac: ... w grudniu 04" wyczaiłem świeżo sprowadzonego gti 16v KR z 89" za nieduże pieniądze, 150 tys. km, buda w orginale (są na nim dookoła na przetłoczeniach orginalne paski !) stan igła !! więc kupiłem ...
Obrazek
za tydzień po tym fakcie dostałem namiar na rallye z trójmiasta , pojechałem z "ciekawości" go zobaczyć i ........... zachorowałem i KUPIŁEM !!! tak wyglądał ( prawie, bo przyjechał na borbetach t ...) na początku 2005 roku :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pierwsze co zrobiłem to postawiłem rallye na azevach A ; 16 cali, 7,5 przód i 9 tył ...
zderzaki w nim jak widzicie były koszmar więc zacząłem się za nimi rozglądać, ale nie bardzo wierzyłem że mi się uda je kupić ... więc skończyło się na tym że kupiłem następnego rallye, w którym był przedni orginał z halogenami, tył też ok., przy okazji super rally froncik orginalny, :grin: , notabene ten drugi rallye przyjechał sam 300 km, jego wada to kiepska blacha i brak kompresora, miał założony krótszy pasek ... a jadna z jego zalet to orginalny silnik 1H !! , po przeszczepie przodu rallye zaczął wyglądać tak :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
w tylnym zderzaku zostały zaklejone dziury po podwójnym ( porażka !!) wydechu, wydech został wypuszczony przed tylnim, lewym kołem, brak jest tylnego i środkowych tłumików, w to miejsce jest wstawiona przelotowa puszka a na końcu , spod progu wystaje szeroka końcówka ultera. tak, macie racje jest głośny ... ale do 2500 obrot. jest w miare na tyle że przejeżdżając obok policji jeszcze mnie nie zatrzymali, ale powyżej 2500 - ogień i dym !!! ogień dosłownie, naturalny flamer ...
Obrazek
tylna klapa czysta, brak wycieraczki, rejestracja w zderzaku,orginalny napis rallye golf + mały emblemat g60 (dokupione) i tak zostanie ...
Obrazek
no prawie, bo mam pomysł , nie powiem jeszcze jaki ( jaqb wie a kolega olozwirski ma chyba też taki pomsł bo widze że chce kupić klape od caddy ...) ale poniższe zdjęcie niech będzie podpowiedzią
Obrazek
z tą klapą też była jazda, nie mogłem kupić samej klapy to kupiłem ... całego caddy, ale jest już sprzedany, trafił w dobre ręce, jest nawet w vw projektach...
Obrazek
jest teraz pojedyńcza wycieraczka z przodu, wygładzone otwory w przednich błotnikach po emblematach, wygładzone łączenia na progach ...
w planach - wlot od T4 ( już czeka), klamki od audi (idą), motocyklowy wlew paliwa od hondy (jest) :
Obrazek
Obrazek
i na tym narazie z zewnątrz zostanie ... aha, jeszcze będzie gwint, jestem już na etapie poszukiwania ... czyli ma być nisko ! szeroko ! gładko !
w środku elektryczne recaro rallye które beda podgrzewane (maty juz są), orginalne boczki skóra, elektryczne lusterka i szyby - elektryka szyb jest nie orginalna ale będzie orginał ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
narazie jest orginalna muza - gamma ( jakoś sporo mi się ich zrobiło, :grin: );
w przyszłości będzie coś lepszego, ale nie powiem co dopóki nie kupie... !
Obrazek
orginalna kierownica ustąpi miejsca sparco, tylko klakson jeszcze nie ten co ma być;
szyberdach zostanie przerobiony na elektryczny, silniczek już jest ;
Obrazek
Obrazek
obok tunelu zamontowałem wskaźnik ciśnienia kompresora, ole to tylko prowizorka, będą trzy vdo + inny tunel... mysle też o obszyciu deski skórą...
Obrazek
silnik był kiedyś tam wymieniany , jest teraz PG ale będzie 1H, kompresor jest po regeneracji, jest założony szeroki pasek w g, mniejsze kółko + chip, dmucha 0,8 - 0,9 bara ... w przyszłości pewnie wałek schricka + wydajniejsza pompa i regulator ciśnienia paliwa.
Obrazek
napęd działa ok., opony 16 przód 195/45 tył 225/40 ...
i tak to mniej więcej wygląda, postaram się w miare postępu prac podrzucać fotki, jest u mnie kiepsko z czasem, ale jeśli nie będe mógł to wyręczy mnie barteKKK03.
pozdr. :chytry:
Ostatnio zmieniony pn wrz 15, 2008 20:57 przez jarecki, łącznie zmieniany 41 razy.



Awatar użytkownika
Smaczny
Forum Master
Forum Master
Posty: 1007
Rejestracja: czw sty 06, 2005 20:15
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: Smaczny » ndz lut 12, 2006 21:27

Malina :bigok:
Tylna klapa tylko mi się nie podoba...
Ładny i zadbany :)

Koniecznie chcesz robić ten wlew od hondy?


FORD
Fix Or Repair Daily

Awatar użytkownika
mi5iek84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: sob sty 08, 2005 13:04
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontakt:

Post autor: mi5iek84 » ndz lut 12, 2006 22:06

no no ciekwie się projekcik zapowada :bigok:

powodzenia


PozdroVWienia

[url=http://imageshack.us][img]http://img118.imageshack.us/img118/5306/logoeg5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » ndz lut 12, 2006 22:08

rallye to świetne auto, niewiele ich zostało w dobrym stanie, dlatego uważam, że takiego auta nie powinno się tuningować, oczywiście poza jakimiś drobnymi szczegółami, sportowy zawias i dobra felga jak najbardziej wskazane ;)


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

Awatar użytkownika
wilk
wilk.vwgolf.pl
wilk.vwgolf.pl
Posty: 1451
Rejestracja: pt lip 29, 2005 13:13
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: wilk » ndz lut 12, 2006 22:11

Wspaniały :food:
Troche sie nakupowałeś tych aut :hmm:
Moim zdaniem ten wlew od Hondy nie pasuje... Ale to kwestia gustu... :>
Powodzenia w dalszych pracach :pub:


[b][size=134][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=21804&postdays=0&postorder=asc&start=0]MK II GTD Special by wilk - sprzedany[/url][/size][/b]

Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » ndz lut 12, 2006 22:13

Bardzo fajny, ciekaw jestem czy to już jeździ lepiej niż na początku :)
Tylko nie wiem czy ta klapa to dobry pomysł, ja bym oryginał chyba jednak wolał :)
A te fotele to śnią mi się po nocach :helm:


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

symez
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: śr lis 09, 2005 00:14
Lokalizacja: Grodzisk Maz

Post autor: symez » ndz lut 12, 2006 23:05

no widze Jarku, ze wreszcie sie zdecydowales na "pochwalenie" sie


ja powiem tylko tyle, ze widzialem to z bliska i zdjecia nie oddaja wogole tego auta, na zywo to wszystko wyglada fenomenalnie a najbardziej chyba wnetrze i fotele

drugie rallye tez jest fajne ;-)


projekt caddy:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=36590

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » ndz lut 12, 2006 23:14

Super :okej:



Awatar użytkownika
Sałyk
VW Lover
VW Lover
Posty: 169
Rejestracja: czw mar 31, 2005 21:45
Kontakt:

Post autor: Sałyk » pn lut 13, 2006 00:25

:O :O :O :O :O zwątpiłem, tyle aut, tyle pracy i piękne Rallye :bajer:



Awatar użytkownika
Adrian1980
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 560
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 17:43
Lokalizacja: Kiełczów/Oleśnica
Kontakt:

Post autor: Adrian1980 » pn lut 13, 2006 00:30

superos :okej:



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pn lut 13, 2006 09:37

No proszę niektórzy to są już prawdziwi maniacy :)

Ale takie foteliki to z chęcią bym przygarnął :)


Obrazek

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn lut 13, 2006 10:27

Dwa rallye i jedno GTi, i to wszystko tak na szybko. Zapał godny podziwu.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pn lut 13, 2006 10:59

Nie ma to jak kupić drugie auto bo potrzeba jednej części... ;) Sam ma takie podejście, tyleże jeszcze tyle kaski nie zarabiam, żeby sobie na to pozwolić :(


Obrazek

Awatar użytkownika
Bart
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2241
Rejestracja: wt lis 22, 2005 18:49
Lokalizacja: Ostróda
Auto: SS2 TSI
Silnik: CDAA
Kontakt:

Post autor: Bart » pn lut 13, 2006 12:05

Dla mnie rewelacja, gratulacje i powodzenia w pracy. Pozdr :pub:


:okej:

Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości