[MK4] Golf IV by sagano88 .:R32 & 25 Jahre mixes BBS, RECARO

Moderator: G0 Karcio

Zablokowany
Awatar użytkownika
adikpn
Wolfsburg Power
Posty: 420
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 14:14
Lokalizacja: Poznań

MK4 by sagano88 .:R32 & 25 Jahre AKTUAL NA KONIEC SEZONU

Post autor: adikpn » sob paź 16, 2010 23:24

sagano88, obrysy by dobrze wyglądały i tylny zdeś od wersji US


Obrazek

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

MK4 by sagano88 .:R32 & 25 Jahre AKTUAL NA KONIEC SEZONU

Post autor: truckman » ndz paź 17, 2010 19:43

adikpn, sprawdzona metoda.


Obrazek

Awatar użytkownika
sagano88
Only VW
Only VW
Posty: 1267
Rejestracja: pt lip 17, 2009 15:22
Lokalizacja: Strzelno / Poznań
Kontakt:

MK4 by sagano88 .:R32 & 25 Jahre AKTUAL NA KONIEC SEZONU

Post autor: sagano88 » pn paź 18, 2010 22:26

Co do obrysow to byla mysl, ale poki co przeszla i bedzie sama cala listwa na gladko. Wtedy juz tylko krok pod obrysy bo pozostaje wyciecie otworu.
Ale moze cos jeszcze ktos wymysli??? :hmm: Choc powiem szczerze, ze buszujac w sieci natknalem sie na moj ideal MK4. Co prawda nie bede robil blizniaka, ale co nieco zaczerpne z owego projektu.

Poki co mam za soba naprawde obfity, meczacy dzien.
Od rana biegalem po miescie i tak odebralem moj zestaw fitrow:
-Powietrza
-Oleju
-Paliwa
-Kabinowy weglowy
Wszystko FILTRONA. Jakos przejezdzilem 15 tysi na tej firmie i zlego slowa nie moge o tym zestawie powiedziec. Wogole to i tak najlepsze co moge dostac w moim miescie emerytow... W innym motoryzacyjnym mieli jakies "Maxgear'y" na ktorych ujechac podobno nie mozna :P. Do tego doszedl olej MOBIL 10W40.

W miedzyczasie wpadajac do domu na herbatke natknalem sie na kuriera od ktorego odebralem komplet dywanikow gumowych na zime. Sa to, ze tak powiem dywaniki "szyte" na wymiar specjalnie do Golfa IV (i paru tam innych pokrewnych). Pasuja idealnie w kazdym calu i szczelince. Do tego maja korytka i zatrzaski zeby sie nie przesowaly :bajer: - Normalnie bajonier! ;)

No i zakupilem zimowki. Szukalem, pytalem, allegro sledzilem i w koncu i tak zakupilem w zaprzyjaznionej wulkanizacji. Wyszlo mnie to najtaniej i mysle najkorzystniej. Oponki wybieralem sobie sam sposrod sterty swiezo przywiezionej o godz 12:00 z Niemiec. Taki transport busika maxi jest co poniedzialek i naprawde jest w czym wybierac. Co prawda byly i opony wyzabkowane, ale z porada fachowcy wybralo sie najlepsze i bez takich niespodzianek. Okazalo sie tez, ze maja ori stal na zbyciu, wiec szybka akcja zakladanie i... tu byl problem :goof: Na podnosnik wjechac nie moglem bo za nisko, na zewnatrz pneumata tez nie szlo wcisnac pod spod... Majster tylko lapal sie za glowe i mowil: "Ale skubany niski jest..." :grin: Heh! (Chociaz nie wiem o co mu chodzilo bo przeciez szalu nie ma) Ale jak to mowia: "Potrzeba matka wynalazcow", wiec skolowalo sie drewniany klocuszek, wjechalo jednym kolem na niego i juz zrobilo sie wiecej przestrzeni. Podnosnik pneumatyczny pod spod i akcja! Odrazu dwa kola na stronie w gorze i robota szla juz jak z platka!. Po opuszczeniu bylo jeszcze nizej niz na Alu bo wjezdzajac na podworko wychaczylem czyms pod spodem kilka kepek trawy we wjezdzie.

Potem obiadek i dalsze dzialania. Z bolem serca, ale stwierdzilem, ze jak juz robic setup zimowy to raz i miec spokoj. Wogole to wczesniej zapomnialem zabrac ze soba (bo przeciez nikt nie wozi przy sobie drugiego kompletu srob) krotszych oryginalnych srob bo te od alu mam dluzsze i nie trzymaly. Wiec znow autko w gore i przy okazji krecenie gwintem. Z przodu poszedl 5cm. w gore a z tylu 4cm. Najgorsze jest to, ze przy kreceniu w gore (z tylu) nie widac kiedy gwint sie konczy i tak skrecilem go rowno z brzegiem nakretki.

Efekt koncowy jest... Lepiej nie mowic :P. Full wersjon łinter kros kantry. Podobno zima ma byc gorsza jak w zeszlym roku, a ja juz dosyc namachalem sie lopata przy odgarnianiu sniegu, zeby wyjechac z podworka (i to nie swojego tylko na stancji). Najgorsze bylo szuflowanie tuz przed wykladami, gdzie i tak sie spoznialem ;)

Tu foto filtrow i oleju jeszcze w bagazniku gdzie spokojnie czekaja na wymiane:

Obrazek

Dywaniki swiezo po odbiorze i wypakowaniu:

Obrazek Obrazek

Akcja w wulkanizacji:

Obrazek

I swiezo po przyjezdzie na podworko - Tu widac o jaka trawe chodzilo:

Obrazek Obrazek Obrazek

Po podniesieniu na gore pozwolilem sobie pominac ten fakt :P

P.S. Ale sie rozpisalem, normalnie jak w pamietniku. Mam nadzieje, ze chociaz ktos to przeczyta ;)


Obrazek
Only VW

Marcino_87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn lis 05, 2007 21:15
Lokalizacja: Mikołów

MK4 by sagano88 .:R32 & 25 Jahre AKTUAL NA KONIEC SEZONU

Post autor: Marcino_87 » pn paź 18, 2010 22:35

sagano88, masz namiary na te dywaniki gumowe??


Peugeot 309 --> VW Golf III GT --> VW Golf IV TDI :D

Awatar użytkownika
sagano88
Only VW
Only VW
Posty: 1267
Rejestracja: pt lip 17, 2009 15:22
Lokalizacja: Strzelno / Poznań
Kontakt:

MK4 by sagano88 .:R32 & 25 Jahre AKTUAL NA KONIEC SEZONU

Post autor: sagano88 » pn paź 18, 2010 22:41

Marcino_87, kupione na Alledrogo. Sprzedawca z Gdanska. Jest tego pelno tylko od roznych ludzi w roznych cenach, glownie przez koszta wysylki. Moje doszly spokojnie i szybko kurierem.


Obrazek
Only VW

Awatar użytkownika
Ad4m3k
Forum Master
Forum Master
Posty: 1261
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 15:21
Lokalizacja: Ostrowiec / Kielce
Kontakt:

MK4 by sagano88 .:R32 & 25 Jahre AKTUAL NA KONIEC SEZONU

Post autor: Ad4m3k » pn paź 18, 2010 23:05

Też sobie te dywaniki zamówiłem :P chyba 40zł na allegro, jest tego pełno...



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

MK4 by sagano88 .:R32 & 25 Jahre AKTUAL NA KONIEC SEZONU

Post autor: truckman » wt paź 19, 2010 00:04

brzydal :hmm:


Obrazek

Awatar użytkownika
mabuMK4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn maja 03, 2010 19:59
Lokalizacja: Gostyń
Kontakt:

MK4 by sagano88 .:R32 & 25 Jahre AKTUAL NA KONIEC SEZONU

Post autor: mabuMK4 » sob paź 30, 2010 21:37

Że nie skojarzyłem Ciebie w Kotlinie ;)


Obrazek
VW GOLF IV Mabu Style - MABUVAGEN
viewtopic.php?t=330683
Mabu na YT www.youtube.com/mabu306

93mateusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lis 28, 2009 12:00
Lokalizacja: FAsa

MK4 by sagano88 .:R32 & 25 Jahre AKTUAL NA KONIEC SEZONU

Post autor: 93mateusz » sob lis 06, 2010 12:36

Super golf, Jak kupie to robię ten sam patent z grillem. A lampy kupiłeś nowe ? Jak nie to jak je tak fajnie przyciemniłeś ?



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

MK4 by sagano88 .:R32 & 25 Jahre AKTUAL NA KONIEC SEZONU

Post autor: truckman » sob lis 06, 2010 15:56

93mateusz, jest napisane jak.


Obrazek

Awatar użytkownika
...Mati...
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 12:03
Lokalizacja: Radomsko

MK4 by sagano88 .:R32 & 25 Jahre AKTUAL NA KONIEC SEZONU

Post autor: ...Mati... » pn lis 08, 2010 23:50

ej sagano ty masz nisko jak pierun:)masz jakas plyte pod silnikiem czy nic?ja jak obnizylem tak nisko swojego to 30km/h jezdzilem bo szybciej sie nie dalo,zaraz miska albo mostem walilem o asfalt,wiec podaj mi przepis na jazde na takiej glebie:)


" DRIVE SLOW BUT LOW "
moja gOlFiNa :
viewtopic.php?f=89&t=346670" onclick="window.open(this.href);return false;

mikew_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1185
Rejestracja: pn mar 16, 2009 18:26

MK4 by sagano88 .:R32 & 25 Jahre AKTUAL NA KONIEC SEZONU

Post autor: mikew_86 » wt lis 09, 2010 12:17

sagano88 pisze:Z grillem byla od poczatku taka a nie inna koncepcja i wole tak jak jest teraz. Nie podobaja mi sie cale czarne bo wygladaja przy jasnym kolorze jak czarna pusta dziura. Nawet na ostatnim zdjeciu widac jak Pekol poszedl w moje slady i ma tak samo :P
Popieram, nie ma co dziurawić auta. ;) Dodam, że ładne koło zawitało. Szkoda że na chwilę, ale będziesz miał o czym myśleć przez zimę heh.



Awatar użytkownika
Merffik
VW Baron
VW Baron
Posty: 3045
Rejestracja: śr paź 04, 2006 10:50
Lokalizacja: KCN
Kontakt:

MK4 by sagano88 .:R32 & 25 Jahre AKTUAL NA KONIEC SEZONU

Post autor: Merffik » wt lis 09, 2010 13:40

dobrze leży, ogólnie genialne autko dawaj foto po podniesieniu



Awatar użytkownika
sagano88
Only VW
Only VW
Posty: 1267
Rejestracja: pt lip 17, 2009 15:22
Lokalizacja: Strzelno / Poznań
Kontakt:

MK4 by sagano88 .:R32 & 25 Jahre AKTUAL NA KONIEC SEZONU

Post autor: sagano88 » wt lis 09, 2010 15:52

Plyty u mnie brak, ale jest na liscie zakupow. Chociaz ostatnio wymienialem olej i na misce bylo tylko jedno minimalne przytarcie od szurniecia :hmm:
A co do jazdy przepis jest prosty ;). Jak widze z daleka jakas koleine to odrazu "hoop" kolem na nia bo inaczej nie da rady. I chocbym mial jechac prawie srodkiem drogi to tak robilem. Co do niektorych miejscowek musialem o nich poprostu zapomniec :grrr: . Raz jechalem na Zlot VW Lupo w Skorzecinie nad jeziorkiem droga 2 x dluzsza bo tradycyjna krotka nie dal bym rady przejechac a bylo to z jakies 60km. zamiast 30km.
Takze ogolnie autko nie ucierpialo ani troche na letnim setupie :)
mikew_86 jakie kolo masz na mysli? Wlasnie sprzedaje swoje z mysla o zmianie na cos wiekszego.
Po podniesieniu nie ma na co patrzec :P


Obrazek
Only VW

Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości