Możliwości ABFa. Seat Cordoba SX Kompressor

Moderator: G0 Karcio

Awatar użytkownika
olozwirski
2 SLOW 2 PLAY
2 SLOW 2 PLAY
Posty: 1628
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:49
Lokalizacja: WKZ

Post autor: olozwirski » ndz maja 25, 2008 20:59

Dol zakuty, pewnie jakies meskie turbo wjedzie



Awatar użytkownika
TOMEKKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pn lut 07, 2005 18:12
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: TOMEKKK » śr maja 28, 2008 12:55

olozwirski pisze:Dol zakuty, pewnie jakies meskie turbo wjedzie
Nie ukrywam, że taka opcja bardzo mnie kusi, ale chyba już nie mam siły na modyfikacje tego auta, więc tak na prawdę nie wiem co będzie.
W garażu trzy auta, wszystkie benzynowe i zmodyfikowane, więc trzeba i opłacić i nakarmić.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr maja 28, 2008 12:56 przez TOMEKKK, łącznie zmieniany 1 raz.


Diesel? Only in Ikarus !
[img]http://img4.imageshack.us/img4/3213/failsqv3.jpg[/img]
Digitun.pl

Rapcio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: śr lis 10, 2004 22:28
Kontakt:

Post autor: Rapcio » czw paź 09, 2008 14:50

Autko okazalo sie strasznym korzeniem zaraz po zakupie w drodze powrotnej (zrobilismy tym autem ok 150km) stracilo moc i z wydechu poszedl siwy dym... auto odpalalo ale chodzilo strasznie nie rowno... wiec lawetka i do domu... 2 dni pozniej zdecydowalismy sie rozebrac silnik co sie okazlo ? wypalilo dziury w 3 kutych tlokach, tuleje cale porysowane jednym slowem szrot... od tamtej pory auto stoi rozebrane i niewiem co z tym robic...
nie ladnie nie ladnie a mialo byc wszystko igła...



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » czw paź 09, 2008 15:01

Rapcio pisze:od tamtej pory auto stoi rozebrane i niewiem co z tym robic...
czyli od kiedy ?

trzeba sie było od razu ze sprzedającym skontaktować i wyjasnic temat

[ Dodano: Czw Paź 09, 2008 19:38 ]
Rapcio pisze:Vr6001 bardzo ciekawych rzeczy sie dowiaduje to w takim razie wcisnales rowniez i mojemu koledzie scieme z tym samochodem ze to 3,2 itp tak tak bylem z nim kupic ten samochod od Ciebie... po wroceniu do domu odrazu zaczely sie testy i od razu bylo widac ze to ma tylko walki. Moim caddy ABF robie tego golfa na kazdym biegu jak chce. Pozatym to auto okazalo sie strasznym korzeniem po tygodniu rozsypala sie skrzynia biegow a tydzien pozniej zawory spotkaly sie z tłokami...
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=192243

kolejny "korzeń" z forum, który sie rozsypał po kupnie ...

TOMEKKK, o co chodzi ?
Ostatnio zmieniony czw paź 09, 2008 19:58 przez cowboy, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » sob paź 11, 2008 16:52

Rapcio pisze:Autko okazalo sie strasznym korzeniem zaraz po zakupie w drodze powrotnej (zrobilismy tym autem ok 150km) stracilo moc i z wydechu poszedl siwy dym... auto odpalalo ale chodzilo strasznie nie rowno... wiec lawetka i do domu... 2 dni pozniej zdecydowalismy sie rozebrac silnik co sie okazlo ? wypalilo dziury w 3 kutych tlokach, tuleje cale porysowane jednym slowem szrot... od tamtej pory auto stoi rozebrane i niewiem co z tym robic...
nie ladnie nie ladnie a mialo byc wszystko igła...
No jeżeli to prawda to tu ładną maniane odwalił :goof: :goof:



Rapcio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: śr lis 10, 2004 22:28
Kontakt:

Post autor: Rapcio » sob paź 11, 2008 19:07

To nie zadna sciema po co mialbym to robic ? taka prawda i jak chcecie moge nawet zrobic fotki wszystkiego jak to teraz wyglada a TOMEKKK zostal odrazu poinformowany jak auto padlo nam w drodze powrotnej



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » sob paź 11, 2008 19:27

kurde.. jak po 150km to znaczy ze cos nie tak było... za ubogo czy jak?

moim zdaniem cos tam niedziałało, bo niemozliwe zeby taki zonk sie zdarzył na sprawnym aucie...



Awatar użytkownika
marewel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 20:20
Lokalizacja: Chełm

Post autor: marewel » sob paź 11, 2008 19:29

Moze przesadziliście z nitro.
Zrob fory tego szrotowiska se popatrzymy.



Rapcio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: śr lis 10, 2004 22:28
Kontakt:

Post autor: Rapcio » ndz paź 12, 2008 19:49

Auto nie miało nitra zostalo wymontowane przed sprzedaza. Moge jedynie powiedziec ze jak nam auto stanelo juz na amen to zauwazylismy ze pompka paliwa sie spalila. Nie to ze paliwa bylo malo albo nam zabraklo.
No nic nie ma co gdybac stalo sie i juz szkoda ze tylko nacieszylismi sie autem przez 2 godzinki... chcialem poprostu poinformowac jak wyszlo z autem bo wlasciciel do dzisiaj jest zalamany bo zapozyczyl sie na to autko myslal ze bedzie mial fajna furke a tu taki zonk. Teraz ani auta ani kasy na naprawe :/



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pn paź 13, 2008 09:09

Rapcio pisze:Moge jedynie powiedziec ze jak nam auto stanelo juz na amen to zauwazylismy ze pompka paliwa sie spalila
no tak myslałem że coś z paliwem, podejrzewałem że sie zaciął wtrysk albo cuś (jestem lajkonikiem z benzyn :) ) i było ubogo, żeby wypaliło dziury w tłokach

nitro Tomekkk wystawiał na forach na sprzedaż wiec było wymontowane...

no cóż zdarza się...pech wyjątkowy... jednak modzone auta trzeba oglądać 5 razy.... dobrze że ja swojego nie sprzedałem, bo myslałem o uszczelce pod głowicą a jak sie wziąłem za remont to zrobiłem kapitalke..



Awatar użytkownika
marewel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 20:20
Lokalizacja: Chełm

Post autor: marewel » pn paź 13, 2008 23:28

Mogło byc ubogo jak grzebał slaby tuner :bajer:



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » wt paź 14, 2008 09:25

marewel pisze:Mogło byc ubogo jak grzebał slaby tuner :bajer:
Rapcio pisze:zauwazylismy ze pompka paliwa sie spalila



Awatar użytkownika
TOMEKKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pn lut 07, 2005 18:12
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: TOMEKKK » wt paź 14, 2008 12:37

Ciekawych informacji się dowiaduje. Owszem - zostałem poinformowany o awarii, zaraz po tym, jak dostałem sms-a, że "właśnie zamykają licznik". Zresztą trzymam go do dzisiaj, bo sam nie wierzyłem, że można tak szybko zniszczyć naprawdę dobrze przygotowany silnik.

Jak napisałem w ogłoszeniu, samochód był w bardzo dobrym stanie, nie miał żadnych ukrytych wad. Został przygotowany do 1/4 mili (raczej klasy street) i ja nigdy nie próbowałem nawet sprawdzić jego prędkości maksymalnej.

Jakieś 2 tygodnie przed sprzedażą byłem na zawodach, na których startowałem po wcześniejszej wizycie u tunera (mierzyliśmy AFR i nawet dla bezpieczeństwa opóźniliśmy dodatkowo zapłon - nie chciałem auta męczyć, ponieważ było już wystawione na allegro). Zrobiłem wtedy tam i z powrotem 800 km i po powrocie aż do sprzedaży codziennie jeździłem tym autem. Bez żadnych problemów.

Nie mam pojęcia co było przyczyną awarii. Nie wiem, dlaczego się spaliła pompa paliwa akurat wtedy. Wszystkiego pod maską pilnowałem sam i o wszystkich modyfikacjach miałem pojęcie. Być może to zwykły pech, być może przy dłuższej jeździe na pełnym obciążeniu za mocno wzrosło EGT (ja nie miałem wskaźnika bo używałem auta z głową i w nieco inny sposób).

Nie zwalajcie tez winy na słabego tunera, który stroił, ponieważ stroił auto GTO -człowiek do którego mam pełne zaufanie i NIGDY MNIE NIE ZAWIÓDŁ.

Pozdrawiam

PS. Nie macie pojęcia ile mnie kosztowała budowa tego auta. Zarówno pieniędzy, jak i zdrowia. Miałem nadzieję, że nikt go nie zniszczy.
Ostatnio zmieniony wt paź 14, 2008 12:52 przez TOMEKKK, łącznie zmieniany 2 razy.


Diesel? Only in Ikarus !
[img]http://img4.imageshack.us/img4/3213/failsqv3.jpg[/img]
Digitun.pl

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » wt paź 14, 2008 12:54

TOMEKKK, dzięki za wyjaśnienie tematu...

a jakiś mod mógłby juz zamknąć ten temat i wrzucić do działu zakończone projekty..



Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości