[mk2] Golf mk2 USA WESTMORELAND GTI VR6 by Przybor

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiterGOLF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 00:43
Lokalizacja: VWolin
Kontakt:

[mk2] Golf mk2 USA WESTMORELAND GTI VR6 by Przybor

Post autor: PiterGOLF » wt lut 06, 2007 22:48

MODEL: Golf II - kiedyś Function
SILNIK: na początku był 1V po tym AFN, ARL, aktualnie VR6 AAA
MOC: według katalogu 174km
MODY POD MASKA: swap na VR6 AAA
ZAWIESZENIE: Kw Gewinde V1
UKŁAD HAMULCOWY: komplet z VR6 z ABSm, tarcze, klocki TRW
KOLA: Porsche Telefony 16'
NADWOZIE: mocno ciemny zielony lakier z dodatkiem złotej perły, front westmorland + soczewki, szerokie zderzaki, pakiet GTI, obrysy USA, z tyłu całe czerwone Lampy USA, Tylna klapa USA (brak zamka), emblemat Turbo Rabbit, klapka w tylnym zderzaku zaslepiająca hol usunięta, lotka Votexa, klamki bez zamków
WNĘTRZE: Fotele z mk3 gt, kubełki, pasy usa, elektryczne i podgrzewane lusterka, centralny zamek, tylna klapa otwierana z wnętrza, konsola środkowa Votex
AUDIO: brak

Siemano wszystkim, chciałbym przedstawić pokrótce historię swojego Golfa II.

Właścicielem auta jestem od prawie 9 lat, przez tak spory okres czasu auto miało różne odsłony. No ale zacznijmy od początku :

Auto zostało zakupione jakoś we wrześniu 2005 roku, a dokładniej to zamieniłem skuter Peugeota Speedfighta II na Golfa II 1,6TD, który był totalnym golasem :). Początkowo uczucia były bardzo mieszane, Golf II raczej nie był dla mnie wymarzonym samochodem. Jako 18 letni chłopak golf II wydawał mnie się nieco archaicznym samochodem ;). Jednak po jakimś czasie użytkowania i grzebania w internecie auto zaczęło mi się podobać. W tamtych czasach trendem był german i jakoś wiekszość ludzi na forach skłaniało się ku robieniu tego modelu samochodu w tym właśnie stylu. Nie starałem się zbytnio odbiegać od większości dlatego auto dostało glebę, gril no emblem, światła typu clear i felgi steffan BCW :)

Klika fot zaraz po zakupie :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kilka fot po modyfikacjach :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po dwóch latach latania zamulonym dieslem poczułem silną potrzebę zwiększenia mocy. Z czego wyszła idea zrobienia swapa na jakiegoś trochę mocniejszego diesla. Wybór padł na afn-a. Silnika szukałem jakieś 2-3 miesiące. W 2007 roku nie było tak łatwo trafić kompletnego do swapu AFNa, jednak się udało. Zakupiłem kompletny silnik z Seata Toledo uderzonego w tyłek. Rok produkcji silnika 1999rok. Silnik był bardzo trafiony. Do końca nic nie kopcił i ze spalaniem potrafił zejść do 4l na 100km (90km/h na trasie). Przez dwa lata jak nim jezdziłem nigdy nic poważnego mi sie przy nim nie stało. Na chamowni Vtecha wypluł nawet kiedyś 124km i 273nm. Poza swapem silnika zrobiłem swap hamulców na takie z golfa II g60 (280x20 z rozstawem 4x100)

Fotki silnika po zakupie :

Obrazek Obrazek Obrazek

Fotki z przekładki (1V --> AFN) :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Instalacja została przelożona kompletna z Toledo
Obrazek

Wnętrze seryjne z edycji Function zostało zastąpione wnętrzem z GTI :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zaraz po poskładaniu golf wiele nie róznił sie od pierwszego wcielenia :

Obrazek Obrazek Obrazek

Po prawie 3 latach German style zrobił się dla mnie nudny. Po za tym już wtedy widywałem golfy zrobione bardzo podobnie do mojego. Na lakierowanie wtedy mnie nie było stać, ale że bardziej zaczęły mi się podobać cultowe auta to własnie w tą stronę poszedłem.

Modyfikacje nadwozia :

-Grill z wąskim żeberkiem
-Zielona ramka na grillu (dzisiaj bym zostawił grill cały czarny, wtedy mi się podobało tak jak było)
-Emblemat Turbo Diesla w grillu
-Z przodu leflektory koloru zółtego
-Z tyłu lampy usa
-Zawieszenie gwintowane KW
-Tunel środkowy Votexa
-Wskaznik doładowania turbo
-koła serbringi z golfa II g60

Foto :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

VW mania 2008

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ostatnie foto jakie zrobiłem na tym setupie (pod koniec golf latał na kołach z G60)

Obrazek

Polakierowanie auta wtedy już długo mi chodziło pogłowie, o zmianie silnika nie myślałem bo tak jak pisałem silnik był bardzo trafiony. Jednak trafił się kupiec na niego. Kolega który miał Ibizę z zajechanym 1z. Przejechał się dwójką i od razu się zdecydował. Po sprzedaniu AFNa buda stała trochę czasu nieruszana pod kondomem cała wypruta. Wnętrze rozkręciłem i schowałem do domu. Gdzieś w międzyczasie jeszcze zakupiłem fotele od golfa mk3 GTI oraz przerobiłem je tak żeby mogły jeździć w golfie mk2. Po jakiś dwóch miesiącach szukania kompletu do swapa, przeglądając dział "sprzedam" na forum vwgolf.pl trafiłem na ogłoszenie Olozwirskiego. Był to zestaw swapa 1,9TDI (silnik o oznaczeniu ARL 150ps w serii) już praktycznie wyrzeźbiony pod golfa mk2. Kilka telefonów, kilka godzin przemyśleń i zapadła decyzją. Jedziemy do Warszawy po motor :cfaniak: .

w zestawie mniej więcej się zawierało :
silnik (bez skrzyni), turbina gt1749va , ic, orurowanie do ic, dolot (z filtrem powietrza od mk2 z przepływką już wyrzeżbioną wewnątrz filtra), tłumik, osprzet do sterowania turbo, pompa paliwa, pedal gazu, zegary, instalacja z kompem wpięta juz w instalke z mk2 , komp z programem z compsprota.

foto silnika po zakupie :
Obrazek Obrazek Obrazek

Auto zostało rozebrane na części i robione od podstaw. Naszczęście bude miałem bardzo zdrową, zero jakichkolwiek dziur.

Fotki podłogi :
Obrazek Obrazek

Przygotowanie do lakierowania :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po lakierowaniu :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po lakierze buda wjechała na lawetę i pojechała na składanie silnika. Jak wiadomo już TDI PD mozną normalnie bez większego rzezbienia powiesić w budzie golfa mk2 :

Fotki ze swapowania :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W miedzyczasie trafił się kompletny pakiet GTI i wesmorland :

Obrazek Obrazek Obrazek

składania c.d.
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Przyszedł czas na nowe koło

Porshce Teledial 16' po zakupie :
Obrazek Obrazek Obrazek

Emblemat Turbo Rabbit i rejstracja usa :

Obrazek Obrazek

Pakiet Gti na aucie :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Przymiarka koła :
Obrazek Obrazek Obrazek

Fotki golfa w słońcu :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Golf po poskładaniu :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

3 strzały z Vag Event 2010 :

Obrazek Obrazek Obrazek

w 2011 roku zmieniło się tylko wnętrze i kolor felg (chrom zaczął się pip pip pip).

Recaro :
Obrazek Obrazek

Dino :
Obrazek

Prosiak w czarnym kolorze :
Obrazek Obrazek

Wszystko było fajnie pięknie, aż do pewnej niedzieli, kiedy to wracając z jakiegoś lokalnego zlotu przy prędkości ok 140-150km/h potrąciłem prawie że na Wolińskim moście małą sarenkę (wielkości psa). Zabłąkała się "pipipipi". Z uwagi na dość duża prędkość westmoreland rozsypał się w drobny mak. Po za tym zderzak, prawy błotnik, chłodnica ic i pewnie jeszcze jakieś inne duperele o których nie pamiętam. Pierwsze co wykonałem po wypadku to telefon do lakierników. Niestety dali mi termin na październik czy listopad przez co odpuściłem temat i powiedziałem sobie że auto usprawnię na następny sezon. Jakoś w lutym 2012 stwierdziłem żę diesel to śmierdzący gnojownik nadający się do daily cara a nie auta robionego dla fanu. Z tego powodu silnik został wyciągnięty i wrzucony do Passata b4. Silnik zrobił przez 2 lata ponad 80 tyś km i nadal lata. Po drodze gdzieś też wypadły inne sprawy wążniejsze od auta dlatego wszystko przeciągneło się do tego roku. Uszkodzone elementy zostały zastąpione oryginalnymi częściami oraz polakierowane na nowo.

Jedyne zdjęcia, na których mam auto przed polakierowaniem przodu :
Obrazek Obrazek

Po za naprawą blacharsko lakierniczą zostało zregenerowane całe zawieszenie. Wszystko wypiaskowane i polakierowane, wszystkie elementy eksploatacyjne zostały wymienione na nowe markowe zamienniki :

Obrazek

Składanie :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nowe gewinde :
Obrazek Obrazek

Wybór silnika padł na stare poczciwe VR6 12V. Z uwagi na to że jest to już dosyć wiekowa jednostka, została rozmontowana wyczyszczona, polakierowana. Wszystkie uszczelnienia typu oringi, simeringi itd zostały wymienione na nowe jak i również większość elementów eksploatacyjnych osprzętu silnika

Foty z rozbiórki :
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tak rozkręcony blok został wyczyszczony z rdzy poprzez namaszczanie go fosolem oraz szorowanie go szczotkami drucianymi róznego rodzaju. Tam gdzie można, było działane fleksem ;). Niektóre elementy osprzetu były piaskowane za co wiele dzięki dla kolegi z forum Rafała N.

Elementy wypiaskowane lub w trakcie piaskowania by Rafał N. :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Częściowo oczyszczony blok :
Obrazek

Blok po lakierowaniu :
Obrazek

Elementy silnika po lakierowaniu :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

VR6 loading in progress :
Obrazek

Dupka ;) :
Obrazek

Niektóre partsy :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wymiany uszczelnień zaworowych :
Obrazek Obrazek Obrazek

Rozrząd :
Obrazek Obrazek Obrazek

Składanie reszty :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nowa pompa hepu :
Obrazek

Składanie alternatora :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

W miedzyczasie dotarły nowe świeczki :
Obrazek

Ze składania rozrusznika tylko jedno foto :
Obrazek

Zapięcie skrzyni :
Obrazek Obrazek

Wpadł też nowy pasek conti wraz z napinaczem ruvilla :
Obrazek

Przed swapem trza było trochę pomniejszyć koło pasowe wału :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Silnik wrzucony :
Obrazek

W między czasie wpadł wypolerowany kolektor :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nowe płyny :
Obrazek

Przeguby zostały rozebrane posprawdzane, a że nie były powycierane to zostały tylko oczyszczone z rdzy i dostały nowy smar.

Składanie półosiek :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Następnie wrzucenie biegównika, osłony termicznej, prowadzenia przewodów paliwowych i hamulcowych, założyłem też nowy korektor siły hamowania:

Obrazek Obrazek

Spód samochodu :
Obrazek Obrazek

Ostatnie foto jakie zrobiłem parchowi :
Obrazek

Telefony na ten sezon:
Obrazek

Silnik odpalony noramlnie gada, ale póki co przestój z powodu obrony pracy inżynierskiej oraz natłoku roboty, głównie golfa robie wieczorami, a ostatnio niestety czasu na to brak.
Ostatnio zmieniony pt maja 22, 2015 21:50 przez PiterGOLF, łącznie zmieniany 57 razy.


Kupie, kompletne brązowe wnętrze do Golfa II CL 3d lub przedni fotel kierowcy i tylny lewy parapet (platikowy bez obszycia).

Golf Mk2 VR6 -------> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=160&t=85276
Golf Mk2 CL 87' -----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=543320
https://www.facebook.com/przyborgarage

O(L)SZES
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 858
Rejestracja: pt lis 10, 2006 21:45
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: O(L)SZES » wt lut 06, 2007 22:53

bardzo fajne autko. moglbys polozyc wycieraczke z tylu.



chmuraIV
Forum Master
Forum Master
Posty: 1173
Rejestracja: czw lis 10, 2005 22:37
Lokalizacja: Elbląg / Gdańsk
Kontakt:

Post autor: chmuraIV » wt lut 06, 2007 22:54

piekne mk2... te zdjecia pokazuja jak duzo pracy wlozyles w niego i efekt jest piekny... super felusie... i wogole cala reszta jest jak najbardziej piekna !! Trzymaj tak dalej !
Pozdrawiam i zapraszam do oceny mojego golfa :bigok:


SPRZEDAM NOWE SPREZYNY EIBACH PRO KIT DO GOLFA MK4 (SILNIK 1,4 i 1.6) ---> http://www.allegro.pl/show_item.php?item=959499498

Sprzedam dywniki welurowe czarne ORI VW ze stoperami -> info PW

Awatar użytkownika
JedrzeJ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sie 30, 2006 01:09
Lokalizacja: Katowice-Centrum
Kontakt:

Post autor: JedrzeJ » wt lut 06, 2007 23:00

PASJA :bigok:

autko przekonkretne, wszystko to co ja chce zrobic w swoim :)
ile dałeś za zawiasy?


[img]http://img246.imageshack.us/img246/6587/4960579dbf2f9931ah4.jpg[/img]
http://www.vwslask.pl/

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt lut 06, 2007 23:03

Super Mk2 !!! Fajne zmiany !! miałeś takie fele jak ja "orlando z mk3"

Tylna wycieraczka mogła by być na płasko !! od razu tyłeczek bedzie lepiej wyglądać :D:D
Na forum jest porada jak to zrobić wystarczy uzyć szukajki :))

pozdrawiam:) i zycze powodzenia w dalszych modyfikacjach :)



Awatar użytkownika
WiniuS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 19:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: WiniuS » wt lut 06, 2007 23:09

super dwojeczka aczkolwiek ja jestem fajne 4 lamp na przodzie

bardzo fajna fura
Pozdrawiam


[center][img]http://img92.imageshack.us/img92/2944/001wn7.gif[/img]
[b] :satan: [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][color=RED] mk2® [/color][/url][/b] :satan: [/center]

Awatar użytkownika
PiterGOLF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 00:43
Lokalizacja: VWolin
Kontakt:

Post autor: PiterGOLF » śr lut 07, 2007 00:11

Dziekujem za komentarze :). Co do wycieraczki z tylu to narazie z nia nic jeszcze nie robie bo dokonca nie wiem jaka bede mial klape. Jak bede przyslanial rejstracje tak na gładko (kazdy wie o co chodzi:)) to bedzie w ogole bez wycieraczki, a jak tylko na gladko zrobie ten plastik co jest przy zamku od klapy to wycieraczka zostanie polozona :).


Kupie, kompletne brązowe wnętrze do Golfa II CL 3d lub przedni fotel kierowcy i tylny lewy parapet (platikowy bez obszycia).

Golf Mk2 VR6 -------> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=160&t=85276
Golf Mk2 CL 87' -----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=543320
https://www.facebook.com/przyborgarage

Awatar użytkownika
PITERSON
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: wt sty 25, 2005 22:45
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Post autor: PITERSON » śr lut 07, 2007 00:24

Piter niezły kozak i w super koloeku :pub: rób klape :)


Tak źle jeszcze nie było...
[img]
http://img374.imageshack.us/img374/8466/kolesie8pp.gif[/img]

Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » śr lut 07, 2007 00:48

ładny golfik, szczególnie kolorek jest :bigok:

pozdrawiam


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Pruszkowiak » śr lut 07, 2007 01:37

Co tu dużo pisać.MK2 zrobione z gustem.Żadnych siatexów,spojlerów i innych szpecących elementów.Tak trzymać.Duży plus za całokształt :bigok:



Awatar użytkownika
kubi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: wt mar 28, 2006 01:34
Lokalizacja: ?????????
Kontakt:

Post autor: kubi » śr lut 07, 2007 02:14

Francja elegancja ładny zadbany golfik :)


350 tys. km i ciagle jedzie

prochu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 02, 2006 09:28
Lokalizacja: Wolin / Koszalin
Kontakt:

Post autor: prochu » śr lut 07, 2007 03:44

WOW PITER!!!
To co zrobiłeś z tym golfikiem to po prostu pełen odjazd. Aż wierzyć się nie chce, że to ten sam golf, którego widziałem 1,5 roku temu. Masz łeb...
BRAWO :okej: DLA MNIE REWELACJA !! TAK TRZYMAJ !! Pozdrowionka dla Ciebie. :kwiat:



Awatar użytkownika
wilk
wilk.vwgolf.pl
wilk.vwgolf.pl
Posty: 1451
Rejestracja: pt lip 29, 2005 13:13
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: wilk » śr lut 07, 2007 09:13

Fajny :bigok:


[b][size=134][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=21804&postdays=0&postorder=asc&start=0]MK II GTD Special by wilk - sprzedany[/url][/size][/b]

Awatar użytkownika
Bruno77
vag-podkarpacie.pl
vag-podkarpacie.pl
Posty: 1679
Rejestracja: pt lis 10, 2006 13:27
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Bruno77 » śr lut 07, 2007 09:35

naprawdę ładny :bajer:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=338716&p=4409474#p4409474

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości