[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » ndz cze 04, 2017 13:18

RasPL, to tylko pare kabelków do sprawdzenia :rotfl:


Ogólnie gdyby nie klima i fotele, to komfort byłby mizerny. tak sie siedzi sie wygodnie, temperatura nastawiona i można jeździć.
Także warto poświecić wiecej czasu przy remoncie i sprawić sobie troche wygody.
po zakupie galaxy moje mniemanie o aucie sie troche zmieniło - liczy się komfort. predkość i moc to już sprawa drugorzędna, wygoda przede wszystkim.

Co do mocy to country ładnie sie zbiera, turbina dmucha 1,2-1,3 bar, na każdym biegu czuć dobre odpychanie(pojęcie względne). Nie ma problemów z odpalaniem, kopceniem nadmiernym, przy depnieciu puści lekki dymek i dalej leci bez dymu, dawke skreciłem póki co żeby sie źle nie skończyło :bigok:
Skrzynia 6-tka super sprawa, biegi nie są długie, ani zbyt krótke, pasują mi te przełożenia.
Trzeba narazie pojeździc tak jak jest, potem będzie można podnosić dawke i ciśnienie.
Najważniejsze to teraz monitorować śrubki i wycieki. :pub:
W poniedziałek odbieram papiery ze stacji diagnostycznej i będą zmiany w dowodzie, także formalnie pożegnam 1.8 LPG sprzedany z 4 lata temu :okej:
Pewnie znajdą sie tacy co powiedzą, że to już nie oryginał, ale ja jestem zdania, że lepiej poprawić fabrykę i cieszyć sie autem jakim sie chciało mieć. :bajer:
Ja swój zamiar prawie zrealizowałem. :pub:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: jhosef » wt cze 06, 2017 08:34

No i pięknie.
kret077744 pisze:Co do mocy to country ładnie sie zbiera, turbina dmucha 1,2-1,3 bar, na każdym biegu czuć dobre odpychanie(pojęcie względne).
No bo oryginalny silnik to lepiej nie mówić :kac:



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » wt cze 06, 2017 10:53

No bo oryginalny silnik to lepiej nie mówić
Do kulania jest spoko, jedyne co mi sie podoba że stare benzyny są ciche. Możesz stać koło auta i spokojnie pogadać, a klekota lepiej zgasić.

Do poprawek doszła kolumna kierownicza wewnętrzna, tulejka na koncu ma luz w jednym miejscu, trzeba skasować.
Drugi minus to ten abs.
Doszedłem że kabel od kielicha do czujnika nie miał przejścia - przegnił przy wtyczce. Po przelutowaniu jest ok, ale pojawił sie mechaniczny błąd tylnich czujników.
Wg katalogu niby do syncro, ale widocznie czytają te czujniki z boku nie od czoła (jak mi pisał cross) i musze kupic takie jak na przód, bo z tego porównywałem przy demontażu to przód a tył róznił sie tylko umiejscowiem gum montażowych na kablu. ALe musze pomierzyc bo teraz to ja głowy nie dam :kac:
Kable od starych czujników mam, wiec może dolutuje do czujników przednich i sprawdze czy mi abs odpali.
Niestety żadne bloki mierzone nie działają. Niestety.
Może kiedyś sie wymieni na coś nowszego, ale póki co sensu to nie ma. :pub:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » śr cze 07, 2017 19:06

Luz na kolumnie został spowodowany brakiem sprężyny na dole. Łożysko nie wymgało wymiany. NAsmarowałem, sprężyna założona i kolumna nic sie nie rusza, jest sztywno.
Zostało jeszcze ogarnąć z tyłu czujniki abs. w tym celu na szrocie pozyskałem przednie kable i z tyłu też zrobie jak z przodu żeby wtyczka była przy samym czujniku.

Na aucie zostały zaaplikowane naklejki. Nie mialem chęci i reki do tego dlatego oddałem zajmującej sie tym osobie.
JEgo opinia dot. naklejek - naklejki dobrze wykonane choć ta pierwsza folia biała najtańsza, laminat dobrej jakości, naminat sie odkształcił (gdyby był przechowywany na wałku, na płaskim folia sie stawiała). Najgorszy minus co widać na zdjęciu, nawet ten pasek jest biała folią z lamintem, wiec patrząć na ten pasek widać białą warstwe. Można to zastąpić paskami z foli kolorowej.
CO najlepsze, ten co mi oklejał powiedział ze za max 100zł by zrobił takie naklejki jakby miał na wzór auto. max 100zł z projektem !!! na znacznie lepszej folii.
Także kolejnym osobom polecam.
Obrazek



Z zewnątrz jest komplet. Na długie lata nic nie bede zmieniać... :bigok:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14084
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Michał_1977 » czw cze 08, 2017 07:43

kret077744 pisze:Luz na kolumnie został spowodowany brakiem sprężyny na dole
Sklerozja :-)
kret077744 pisze:Z zewnątrz jest komplet. Na długie lata nic nie bede zmieniać...
Mimo wszystko i bez względu na to co Stalu mi tu znów napisze,lampy z tyłu założyłbym red-black Hella. To nada mu kontrastu,bo w tej chwili jest za dużo niebieskiego :bajer:

Podsumowując Panie Krzyśku całokształt - masa pracy,poświęcenia,samozaparcia i kreatywności. Moje gratulacje i niech projekt służy Ci długie lata bezawaryjnie :-) :bigok: :pub: :pub:
Do zobaczenia na XI VAG Nysa :pub:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
gibon.vw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1048
Rejestracja: pt cze 08, 2007 11:08
Lokalizacja: Głowno
Kontakt:

Re: [MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratow

Post autor: gibon.vw » czw cze 08, 2017 09:19

Jest sztos

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


VW Golf mk2 pasja zobowiązuje

Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Stalu » czw cze 08, 2017 14:25

Michał_1977 pisze: co Stalu mi tu zn
Nic nie napisze, ważne żeby właścicielowi się podobało :bajer:

Dalej nie pasuja mi tu te felgi :jezor:

Ile czasu w sumie trwało przywrócenie go do takiego stanu, pamiętasz kiedy zacząłeś działać pierwszy raz ?


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
Golfinkatdi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3325
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 00:26
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Golfinkatdi » czw cze 08, 2017 15:40

piękny <3 tylko felgi coś bardziej w oryginale bym widział :)


Golf GTD MK2 by RobertBlue
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... 49&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.facebook.com/bialyGTDroberta/" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: mihau34 » czw cze 08, 2017 18:00

Brakuje chlapaczy i osłon na halogeny :helm:
A tak to git malina! teraz tylko pod kocem trzymać :grin: Gratulacje świetnego samchodu :pub:



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » czw cze 08, 2017 20:41

Mimo wszystko i bez względu na to co Stalu mi tu znów napisze,lampy z tyłu założyłbym red-black Hella. To nada mu kontrastu,bo w tej chwili jest za dużo niebieskiego
Bedą red/black tylko moja lewa miala tyle pęknięć że nadawała sie utylizacji. Już na forum mam nagraną - tylko polerka i bedą na aucie, bo jak mówisz, przyda mu sie troche kontrastu. :bigok:

Dalej nie pasuja mi tu te felgi :jezor:

Ile czasu w sumie trwało przywrócenie go do takiego stanu, pamiętasz kiedy zacząłeś działać pierwszy raz ?
piękny <3 tylko felgi coś bardziej w oryginale bym widział :)
Oryginalne koło jest również... w kole zapasowym :rotfl: speedline beda na zimę, jeśli wogóle wtedy wyjedzie.

Golf został rozebrany na przełomie 2013/2014 roku, po tym jak mi przestał działać napęd i odpadł tłumik. Ale wtedy miałem też dużo roboty i nauki i golf postał w stanie złomowym ponad 2 lata - została zrobiona tylko blacharka.
Początek brania gratów w łapy zaczął sie w styczniu 2016 i do czerwca golf został pomalowany, wiekszość gratów była odnowiona, silnik i skrzynia zrobiona. Golf stanął na kołach. potem kilka miesięcy nie było czasu sie wziąć za skłądanie - plan był miesiac poskładać :panna:
Zeszło następne pół roku.
Także niecałe 2 lata trwała przebudowa z przerwami. Wierzcie mi tylko jedna rzecz siadła bez rzeźbienia - kanapa :okej: 4 śrubki i było. :jezor:
:bigok:
Podszedłem kompleksowo i wszystkie przeróbki zrobiłem za jednym machem. Ale sa tego minusy, bo jak montujesz 20 nowych rzeczy to nigdy nie wiesz co od czego może nie działać.
Teraz mogę sie cieszyć, bo większość rzeczy bezproblemowo odpaliło i działa.
Dzisiaj wywalczyłem ABS, z tyłu pokazywał "mechanical malfunction". Pozyskałem ze szrotu kable od kielicha do czujnika z toledo i z tyłu zrobiłem jak z przodu (wtykana kostka przy czujniku. Zamontowałem czujniki zachowując odstep od koronki (czujniki przednie od tylnich były 2mm dłuższe) i abs nie pokazuje żadnych błedów i działa jak należy. Jak cross pisał, widocznie tamte czujniki nie czytają od czoła. innego wytłumaczenia nie widze.
Nie testowałem EDS.

Brakuje chlapaczy i osłon na halogeny :helm:
od poprzedniego właściciela dostałem tylko jeden :jezor:


Orientuje sie ktoś kiedy jest jakiś najbliższy off-road ?? :rotfl: :pub:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
hubi_pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr lis 27, 2013 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: hubi_pl » pn cze 12, 2017 22:44

Szczere gratulacje... :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:


Mr Haldex ;)

Awatar użytkownika
rondell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: pt cze 19, 2009 18:48
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: rondell » wt cze 13, 2017 14:11

Fajny, tylko stoi jak koza :helm:

Pełen podziw i szacunek w ogrom włożonej pracy =D>


1. Skoda Superb AWX
2. VW Golf III 1Z - klik... viewtopic.php?f=88&t=595634

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » wt cze 13, 2017 15:05

hubi_pl, rondell, dzięki :pub: :pub: :pub:

Wkońcu sie wykulało z garażu, sam sie ciesze że to koniec, choć do zrobienia jest jeszcze kilka rzeczy. SZczególnie polerka po lakierniku, jego polerka po umyciu zostawia wiele do życzenia, ale co tu wymagać, trzeba samemu sie za to zabrać. :bigok:

Do kozy jeszcze mu z 5cm brakuje, ale jak dla mnie jest okej, tymbardziej że teraz błota nie zobaczy. Połosie nie są pod zbyt dużym kątem, wiec przeguby pożyją.


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Stalu » wt cze 13, 2017 15:26

kret077744 pisze: sam sie ciesze że to koniec,
Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz, końca nigdy nie ma chyba że sprzedasz to w tedy koniec :bajer:


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości