Seat Toledo II R36 Turbo 4x4 DSG

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jacek6804
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 22:17
Lokalizacja: Złotopole

Seat Toledo II R36 Turbo

Post autor: Jacek6804 » pt sie 12, 2016 01:45

Odnośnie lpg, na razie jest jest 1 parownik do 250KM (drugi czeka w garażu) LPG przełącza mi przy 4tyś obrotów lub jeśli zacznie spadać ciśnienie na listwach. później kituje na Pb. Mam stały podgląd na EGT, w sterowniku silnika mam ustawione "dupochrony" jeśli wykryje spalanie stukowe od razu wyrzuca zapłony. Więc motorowi nic nie powinno zaszkodzić.
auto hamowałem na 1b, i było prawie 500KM, obecnie latam na 1,2b, czyli ok 550KM na moje oko. TO NIE JEST KONIEC :)
Tuner robiąc soft myślał że mam seryjną korbe, a mam kutą, i ograniczył trochę Nm stad też niższy Nm i późniejsze wstawanie turbo.
Docelowo czekam na hajs i robię hybrydę turbo, by więcej dmuchała i wcześniej wstawała i ogarniam kilka spraw w mechanice i jade na korektę- celuję w 600+ :)
I w zimę będę chciał zrobić napęd i hamulce, a na wiosne jakaś rolka.
Teraz trochę zaległości:
05.08.2016
Padł alternator
Obrazek

06.08.2016 rano
Alternator zregenerowany, udało się wymienić alternator do południa mimo konieczności ściagania zderzaka i pasa przedniego...
06.08.2016 wieczór
Rozwaliłem skrzynie biegów :P Zbyt agresywna jazda :P U kolegi ukręciłem półoś lub przegub w golfie 2 vr6turbo, a za max 5 min w swoim rozwaliłem skrzynie :D Zbyt szybka przepinka biegów...
07.08.2016 rano
Podejrzewałem że stało się dokładnie to samo co rok temu, czyli urwane widełki 3/4 bieg, więc okazało się że kolega z leon club ma takie widełki w Radomiu, 200km, ale wywiózł mi ładny kawałek drogi by było szybciej - Dzięki wielkie ;)
07.08.2016 19:00
Auto wjeżdża na kanał i Start z wyjęciem skrzyni, okazało się że prościej łatwiej i przyjemniej będzie wyjąć skrzynię razem z silnikiem niż samą skrzynie 4motion, tym bardziej ze w r36t mam dużo gratów dołozone i jest ciasno.
Obrazek
Obrazek

Obrazek

2 w nocy sprawa wyglądała już tak:
Obrazek
Obrazek
Długo czekaliśmy z kolegą na brata- operatora c330 :D ale i tak szybko chyba się uwineliśmy :)

08.08.2016
dzień trochę zmarnowany, nie było czasu dla auta, bo żniwa :P
gdyby nie pomocnik to nawet skrzyni nie złożył bym w ten dzien pewnie :D
Obrazek
Obrazek

Dodatkowo korzystając z okazji wyjętego silnika zmodyfikowałem jeszcze docisk by:
-przenosił więcej Nm niż do tej pry
-pedał sprzęgła chodził lżej
-by sprzęgło lepiej rozsprzęglało(mniejszym skokiem pedała)
No i się UDAŁO, pod każdym względem ;)
fot niestety nie mam z przeróbki docisku :P

09.08.2016r
znów pół dnia zmarnowane :P Tym razem nie miałem weny :D Ale od ok 16 ruszyliśmy z tematem
Obrazek

Obrazek

22:00 auto gotowe do wyjazdu :)

Obrazek


Zrobiłem 60km o teraz nie żałuję tego ze padła skrzynia :) Bo przy okazji udoskonalilem przerobiony docisk, i nie dosyć że przeniesie wiecej Nm teraz, to sprzęgło chodzi dużo lżej, jak orginalnie, mimo ze są 2 sprężyny w docisku :) A wcześniej był beton pedał :D Dodatkowo sprzęgło rozsprzegla juz przy wciśnięciu pedała (pedału? Pedała? Albo db, nie wnikajmy w to głębiej...:D) już przy połowie wciśnięcia rozsprzegla i można zmieniać bieg. Wczesniej trzeba bylo sprzęgło wcisnąć prawie do konca by zmieniać biegi.:)
Obrazek

Kilka filmików, nie spodziewajcie się mega WOW bo auto nie jest finalnie wystrojone jeszcze
https://youtu.be/2tjUwm09QfA" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=JFdmbZn ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

https://youtu.be/_Msux2UN054" onclick="window.open(this.href);return false;

https://youtu.be/tH4QLLy2aPo" onclick="window.open(this.href);return false;


Auto jest bardzo elastyczne, bardzo przyjemnie sie nim jeździ, jak kazdym innym cywilnym autem - do póki nie wstanie turbo :D
Nawet moja dziewczyna która jest w ciąży smiało poradziła sobie z jazdą tym autem, a nie jeździła nim od jesieni ;)
Tylko mówiła że sprzęgło chodzi lekko ale fajnie sprężynuje :D
Obrazek


JEDYNE W POLSCE TOLEDO R36Turbo :) www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Seat Toledo II R36 Turbo

Post autor: MatthewG » pt sie 12, 2016 07:39

Kolejny tuner w drodze :satan:


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Seat Toledo II R36 Turbo

Post autor: TheBiSHoP » ndz sie 14, 2016 20:30

jak będzie 4x4 będzie mega fajne auto, jara mnie to że jest w nim LPG, na przekór wszystkim którzy budują auta do nie jeżdżenia. Pomyśl o LiquidSI.


Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Jacek6804
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 22:17
Lokalizacja: Złotopole

Re: Seat Toledo II R36 Turbo

Post autor: Jacek6804 » wt sie 16, 2016 00:54

TheBiSHoP pisze:jak będzie 4x4 będzie mega fajne auto, jara mnie to że jest w nim LPG, na przekór wszystkim którzy budują auta do nie jeżdżenia. Pomyśl o LiquidSI.
Ciągle myślę nad cieklym wtryskiem LPG, bo plusów jest naprawdę sporo, nawet w stosunku do Pb. Ale z tego co mi wiadomo to ceny LPG nie.będą za wesołe, więc zobaczymy jak to.będzie :)


JEDYNE W POLSCE TOLEDO R36Turbo :) www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Seat Toledo II R36 Turbo

Post autor: RasPL » wt sie 16, 2016 19:30

Ogolnie na lpg jest mozliwosc porobic wiecej niz na pb98 ale sa i wady. Dzialaj dalej i wzmocnij skrzynie :hmm:


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Seat Toledo II R36 Turbo

Post autor: rysiektr » wt sie 16, 2016 22:22

Ale ciekly wtrysk lpg do wtrysku pośredniego?
Lpg niby ma więcej okatanow tylko mam wrażenie ze jakość komponentów instalacji lpg jak i "szybkosc" ECU może w tak modyfikowanym samochodzie nie dawać rady. Chyba ze poustawiasz dupochrony i koniecznie stojenie z AFR i EGT. Niby jak jest wszystko cacy to temp na lpg będzie niemal identyczna jak na pb. Ale to zaslyszana teoria, ja nie stroilem nigdy samochodu z lpg ze wskaźnikiem egt.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
Jacek6804
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 22:17
Lokalizacja: Złotopole

Re: Seat Toledo II R36 Turbo

Post autor: Jacek6804 » śr sie 17, 2016 09:26

rysiektr pisze:Ale ciekly wtrysk lpg do wtrysku pośredniego?
Lpg niby ma więcej okatanow tylko mam wrażenie ze jakość komponentów instalacji lpg jak i "szybkosc" ECU może w tak modyfikowanym samochodzie nie dawać rady. Chyba ze poustawiasz dupochrony i koniecznie stojenie z AFR i EGT. Niby jak jest wszystko cacy to temp na lpg będzie niemal identyczna jak na pb. Ale to zaslyszana teoria, ja nie stroilem nigdy samochodu z lpg ze wskaźnikiem egt.
Gaz ciekły jak najbardziej dla wtrysku pośredniego - V generacja, gaz jest rozpręzany w kanałach ssących co dodatkowo schładza zasysaną mieszankę paliwowo powietrzną ;)


JEDYNE W POLSCE TOLEDO R36Turbo :) www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Seat Toledo II R36 Turbo

Post autor: rysiektr » śr sie 17, 2016 09:41

Kurr no racja. Popier... mi sie z lpg wtrysku bezpośredniego 6gen. :pub:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Seat Toledo II R36 Turbo

Post autor: RasPL » śr gru 14, 2016 21:46

I jak udało się już dojść do kupy ?


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Jacek6804
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 22:17
Lokalizacja: Złotopole

Re: Seat Toledo II R36 Turbo

Post autor: Jacek6804 » śr gru 21, 2016 15:48

RasPL pisze:I jak udało się już dojść do kupy ?
Były jaja z wydmuchniętą uszczelką pod turbo, i kilkoma innymi pierdołami. Aktualnie auto stoi z wyjętym silnikiem i czeka na przeszczep napędu. Na wiosnę wyjedzie w 4x4.


JEDYNE W POLSCE TOLEDO R36Turbo :) www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo

Awatar użytkownika
Jacek6804
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 22:17
Lokalizacja: Złotopole

Seat Toledo II R36 Turbo

Post autor: Jacek6804 » sob gru 31, 2016 07:58

Pozwolę sobie kopiować posty z Facebooka, więc czytając może to dziwnie wyglądać, ale mam nadzieje że to nie przeszkadza Wam aż bardzo :)

29 październik
Mały Up.

Zmiany:
- wpadł koc na turbo
-dodatkowa warstwa bandaża na baran
-Filtr K&N RE-0870
-Dolot od turbo do filtra 102mm (4 cale)
-Wyszlifowany i dotarty zawór WG do gniazda w baranie (by mieć 100% pewność że WG nie przepuszcza)
-splanowana płaszczyzna barana i muszli turbosprężarki, bo znów wydmuchnęło miedzianą uszczelkę spod turbo.
-uszczelka pod turbo dorobiona na zamówienie
-nowy pasek alternatora, bo stary piszczał coś już.
-wymieniona łapa skrzyni biegów, bo już gwinty pozrywały się od ciągłego wyjmowania i wkładania silników :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zostało jeszcze założyć Surge Tank (kupiłem taki na 2x bosch 044 by w przyszłości nie pluć sobie w brodę że brak miejsca na dodatkową pompę) Ale ciągły brak czasu:/ I Zrobić nową, większej średnicy listwę paliwową i można ruszać na początku listopada na korektę :)

Nie wiem jak teraz jest z odcinaniem mocy po przepince biegu itp. Bo nie sprawdzam do puki nie zrobię korekty. Namęczyłem się teraz z silnikiem i nie chce czegoś rozjebać przed korektą :)

Jeszcze takie pytanko, orientuje się ktoś czy dostanę termostat w ASO który otwiera się wcześniej niż orginalnie? Bo czy jadę spokojnie przy 0stopni, czy upalam w lato, ciecz i tak mam nie mniej jak 93 stopnie, a wentylatory chodzą. Jeszcze pytanie do osób siedzących w VW Elektryczna pompka silnika jest sterowana przez sterownik silnika czy sterownik wentylatorów?
Z góry dzięki za odp.
Na koniec filmik z dźwiękiem jak psiuka w dolot 4" przy zmianie biegów.
https://youtu.be/-l7TRQ0AVS4

8 listopad
Seat Toledo II R36 TURBO by Topol Garage - Jacek6804 dodał(a) nowe zdjęcia (2).
Wszystko już było tak ładnie spasowane że aż nie dopuszczam do myśli ze trzeba znow wszystko wyjąć spod maski... No ale jak zwykle przy okazji pewnie coś tam się udoskonali No i na amen wyjeżdża instalacja LPG, bo za dużo oszczędności z niej nie będzie teraz
Ps. Ma ktoś na handel gwint na tył do 4motion?:P

Obrazek
Obrazek

8 listopad
Taka sytuacja 19x8,5"
Kupię dystanse 5x112 na 5x100
Ewentualnie sprzedam ładne opony 235/35-19 lub zamienię na 225/35-19
Ps. Lambo stało 3 dni pod kościołem, więc chyba felgi nikomu nie potrzebne były? Silnika nie brałem, bo po co jak nie wiele mocniejszy:D
(a tak serio to felgi mają napis GALLARDO a orginały mają LAMBORGHINI, i w internecie szukałem i są to chyba Repliki od DARE, grunt że nie chińskie jakieś tylko niemieckie...)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

17 listopad
Foty sprzed kilku dni
Jednak okazało się że, tarcza trzyma się pięknie, a uszkodził się docisk. Konkretnie urwały się haczyki, zapewne przez to że był kilkukrotnie rozkładany i ulepszany.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

16 grudzień
Używany, ale chyba tylko chwile bo jest jak nowy Słyszał ktoś coś o holenderskiej firmie v-max? W necie w jakimś artykule V-MAXX Autosport, podczas testów wypadł lepiej od eibacha, ale ciekawy jestem jak jest w praktyce. Gwint oczywiście pod 4x4;)
Obrazek

21 grudzień
Mod na + czy na minus? :)
Trzeba go trochę ogarnąć ale, cena była fajna
Orientuje się ktoś czy "nerki" pasują p&p z TopSporta (plastry miodu)?
Oraz z czego dopasować zaślepki spryskiwaczy lamp? Bo cupra orginalnie nie ma :/
Obrazek
Obrazek

Do zderzaka muszę dokupić dokładkę, oraz górne kratki, no i go lekko ogarnąć i pomalować, do kompletu już 2 lata leżą i czekają w garażu dokładki progowe z Cupry, tylny zderzak będzie wygładzony, i listwy na drzwiach też pójdą w kolor. Na koniec auto pójdzie do kolegi na korektę który świetnie ogarnia ten "trudny" lakier L041 :)

Na razie auto stoi w garażu bez silnika, bez zawieszenia, hamulców i z częściowo zdemontowanym wnętrzem, puki co nie mam czasu dla Toledo, praca, 3 szkoły, małe dziecko, i jeszcze 3 swapy kolegom musze zrobić... No ale zima długa :)


JEDYNE W POLSCE TOLEDO R36Turbo :) www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo

Awatar użytkownika
gibon.vw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1048
Rejestracja: pt cze 08, 2007 11:08
Lokalizacja: Głowno
Kontakt:

Re: Seat Toledo II R36 Turbo

Post autor: gibon.vw » sob gru 31, 2016 10:27

Pracę idą pełną parą i w dobrą stronę

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


VW Golf mk2 pasja zobowiązuje

darek-vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt lis 02, 2010 17:54

Seat Toledo II R36 Turbo

Post autor: darek-vw » sob gru 31, 2016 14:19

Po co Ci spryskiwacze reflektorów w takim aucie? Jest sens pakować je w nowy zderzak :chytry:



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Seat Toledo II R36 Turbo

Post autor: rysiektr » sob gru 31, 2016 14:32

Co Ty byś zrobił bez tej 30stki :-)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości