[MK1] Lx ABF 2.0 16V by Emii

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
emii1807
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 13:07
Lokalizacja: Trzcianka

[MK1] Lx ABF 2.0 16V by Emii

Post autor: emii1807 » pn paź 10, 2011 16:10

Posiadane auto:
- Marka: VOLKSWAGEN
- Model: GOLF LX
- Kolor: Czerwony MARSRED LA3A
- Pojemność: 2.0 16V
- Moc: 150 KM
- Silnik: ABF
- Rok produkcji: 1982
- Pierwsza rejestracja w kraju: 1992
- Wyposażenie: Auto jest zachowane w oryginale, jedyne zmiany jakie wprowadziłam to:
> gwintowane zawieszenie TA-Technix
> alufelgi Ronall Turbo z oponami 165/45 R15
> listwy z dodatkiem chromu
> wymieniony tunel środkowy wraz z zegarami GTI
> drewniana kierownica Nardi Torino
> licznik z obrotkiem



MODYFIKACJE:
- Car Audio: sonic CarPawer 15
- Felgi: Ronall Turbo 7J
- Opony: 165/45 R15
Obrazek Obrazek
- Zawieszenie: Ta-Technix
- Opis zewnętrzny:
Oryginalny samochód przyjechał z Niemiec zareajstrowany (niestety) jako składak, działał w nim silnik 1.1L, skrzynia biegów manualna. Nie był szybki, stąd pomysł na podarowanie mu nowego serduszka :). Silnik widział lepsze dni, gorsze niestety też, więc podjęłam decyzję, aby zainstalować silnik z MK3 2.0L 16v wraz z manualną skrzynią biegów. Silnik jest w świetnej formie. Skrzynia biegów jest z Gulfa II GTi, jest w bardzo dobrym stanie i nie ma zapaści. Przednie hamulce zostały wymienione na nowe, tak jak i tarcze. Samochód posiada zwieszenie gwintowane Ta-Technix, przyszło też koło Ronall Turbo 7J 15'' wraz z oponką 165/45, tłumik końcowy został zmieniony, oryginalne listwy boczne zastąpiły listwy "guma-chrom-guma" czarną listwę progową zastąpiła również listwa chrom (trójkątna), w miejsce ori szyb weszły miodowe, założyłam również podkładki pod klamki (ale nie wiem jaka jest ich poprawna nazwa), efekt całej pracy został podkreślony odświeżeniem lakieru, z palety VW MarsRed LA3A
-Wnętrze:
Oryginalne wnętrze z wersji Lx udoskonalone (według mnie) o drewnianą kierownicę Nardi Torino, tunel z zegarami GTI, gałkę biegów "piłeczkę golfową", licznik z obrotkiem.

Następnie krótka historia zakupu mojego MK1
Auto, o którym będzie mowa posiadał dziaduszko na końcu mojej ulicy, jeździł nim od zawsze, kiedy dowiedziałam się o tym, że ma zamiar je sprzedać to wiedziałam ,że musi być moje. Niestety... zakup został dokonany przez innego szczęśliwego nabywce. Szukałam wiec dalej aż tu nagle dowiaduje się ,że szczęśliwy nabywca chce sprzedać dalej właśnie to samo auto, o którym tak marzyłam... i udało się MK1 weszło w moje posiadanie, niestety auto nie było już w identycznym stanie jak od dziadka "szczęśliwy nabywca" bo tak o nim mówiłam doprowadził je do opłakanego stanu... Postanowiłam zmienić los tego auta :)

Obrazek Obrazek Obrazek



PLANY:
* Wstawić nowe serduszko silnik 1.1 zamieniłam na 2.0 16V ABF
* zrobić "clean"
* Pociągnąć instalacje
* Pomalować całe mk1 (zostawiając ori kolor z palety VW)
* Wstawić miodowe szyby do MK1 (które zalegają w garażu)
* wymienić listwy zewnętrzne
* zrobić przelot i zakończyć go nowym wydechem


Moje idealne koło :D A oto foto 13cali.. bbs mahle
Poszukiwania natomiast trwają dalej może na sezon znajdę coś czym uda mi się "zaskoczyć" wszystkich.
Czy zaskoczyłam hm...zakupiłam felgi Turbo Ronall 15 cali

Obrazek Obrazek Obrazek


Mały rarytasik do Mk1 co prawda mój LX nie posiadał tak gustownego korka do wlewu paliwa z klapeczką, więc musiałam to zmienić:)
A taki tu gwincik otrzymało moje MK1 zaraz na samym początku.

Obrazek Obrazek


Początkowa praca nad silniczkiem, foto z pierwszych przymiarek wkładania serduszka mojemu Mk1

ObrazekObrazek

Wczoraj mój elektryk uświadomił mnie ,że silnik ( ABF 2.0 16v) już kręci:) Więc jesteśmy na dobrej drodze myśle przy końcu tyg. dostane auto:) tym czasem poszukuje pompę paliwa na 6bar. Dodaje też foto silnika co prawda nie jest to zdj. osadzonego silnika w komorze mk1 ,ale to już niebawem kiedy będe miała autko już w posiadaniu:) Obrazek

kolejny z raryratasików do Mk1 wąski hokej

Obrazek Obrazek Obrazek

Przytłumione ciemne kierunki :) kolejny prezencik dla mojego strawberry
Obrazek

boczki na drzwi z zakończeniem koloru dywanu na podłodze

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Krótkie nakładki, mają jeden minus - jedna nakładka ma lekkie pęknięcie - jest ono uchwycone wyraźnie na zdjęciach ,ale po pół roku szukania kiedy straciłam nadzieje po przegranych aukcjach itd mam może nie idealne ,ale daje słowo dopieszczę je ze HEJ! :chytry:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czas na okładanie kabelków, i foty z dalszych działań

Obrazek Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

Zdjęcia komory już po ukończonych pracach, oraz zdj. środka po całkowitym złożeniu i wmontowaniu licznika z obrotomierzem

Obrazek Obrazek Obrazek

Przód 13/45/195
Tył 13/55/

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

kilka zdj. ze zlotu V.A.G Korps VolksGrill 2012 :)
W MK1 zaszły drobne zmiany, BBS Mahl zastąpione zostały kołem TURBO RONAL 15 cali.

Obrazek Obrazek
coś jeszcze z Volksgrill 2012 29 IV.12
Obrazek

Nowy zakup listwy chrom 8szt w tym na progi:) i gratisik 2 korbeczki do szyb

Obrazek Obrazek

sobotnie popołudnie...
coś po modziłam gwint skręcony delikatnie długość pudełka zapałek, i doszły listwy na drzwi i progi, pracuje też nad zakupem zderzaków plastikowych z chromowanym paseczkiem Lx zostaje ori


jedno z wielu :) fantastycznie widoczna listwa chrom
Obrazek Obrazek
Obrazek

Dziś odebrałam zaczepy do tylnej półki i pokrętła do regulacji wysokości oparcia
MK1 poszło wczoraj do lakiernika czeka je długa droga do stania się diamentem heh mianowicie..
1.W sprawach wizualnych po położeniu lakieru biteksowaniu podłogi, sklepaniu nadkoli (nie będę wycinać bo szkoda mi ruszać element wiadomo ,że taki zawsze szybciej będzie mógł korodować) skręceniu gwintu i założeniu brązowych szyb przy składaniu będzie idealne...
2.W sprawach mechanicznych zostaje mi : wymiana skrzyni, chłodnicy gumy na przegubach oraz zbieżność

Coś dla mojego MK1 i dla mojego oczka podczas nieobecności Truskawkowego piekła :)
jeszcze nie zupełnie skończone ,ale tu mały zarys :okej:
Szkic i projekt wykonuje Bartek https://www.facebook.com/LfantDesign" onclick="window.open(this.href);return false; dziękuje ziomuś :D

ObrazekObrazek

Z nowości, wczoraj odebrałam farbę z mieszalni kolor LA3A VW Marsred ostatecznie będzie kładziona baza plus lakier 2 warstwowy bezbarwny autko pomału przygotowuje się do nowego życia a tu kilka fotek :)

Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

coś z nowości

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek

obiecane foty...takie tam z rana :D :jezor:

Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po porannych przejściach z wulkanizatorami "weszły" nowe oponki 165/45 R15, pomarańczowe kierunkowskazy....

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Troszeczkę zaniedbałam temacik a działo się ...kilka fotek z nowości :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

...takie tam z nowym dystansem i poprawnie zamocowaną (przykręconą) TYLNĄ WYCIERACZKĄ oraz taka tam Nardi Torino :satan:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

III Spot Grupy VAG Pojezierze 13.10.2012 Zdbice

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

a teraz coś z niedzielnej sesji

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

coś bardziej kobiecego :D

Obrazek
Obrazek Obrazek



Ostatnie zdjęcia tego sezonu, wyłapane w sieci ( dziękuje chłopcy za takie ujęcia :okej: )
Zakończenie Sezonu Zdbice 10.11.2012 :chytry: Wkład mojej pracy który dotychczas włożyłam w Truskaweczkę został doceniony pierwszy wyjazd po całkowitej regeneracji i nagroda w konkurencji "NAJLEPSZE AUTO ZLOTU" :D :D :D :grin: :grin: :grin:
Dziękuje za wszystkie oddane głosy na Truskawkę, dzięki takim ludziom jak WY ciężka praca odchodzi w niepamięć i pozwala cieszyć się efektem który może nie jest jeszcze IDEALNY (bo do niego mu dużo brakuje) ale już cieszy oczy :) jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI i do zobaczenia na kolejnych Spotach

Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Oj działo się działo co tu więcej komentować wystarczy popatrzeć na fotki i na film :bajer:
[youtube][/youtube]


Obrazek

Artykuł możesz przeczytać na stronie:
http://www.volxzone.com/magazyn/aktualny-numer.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Zdjęcia z sesji do artykułu Volxzone.com

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Rozpoczęcie sezonu Zdbice VAG City 11.05.2013
więcej fotek z tego wydarzenia na fb : https://www.facebook.com/media/set/?set ... 037&type=1" onclick="window.open(this.href);return false;



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



A tu wywiad dl telewizji Wałeckiej z ostatniego spotu w Zdbicach ( oglądaj 8 min. przed końcem wiadomości )

http://walecka.tv/?task=play&id=23&sl=l ... t=listview" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zdjęcia nowego "image" środka tak jak obiecałam, właśnie to zdj. (nr. 3 ) oficjalnie poleciało w zgłoszeniu na cultstyle. chwilkę temu, teraz zostaje czekać na odpowiedz :) kolejne foty to zdj. z montowania central zamka :D

Obrazek
Obrazek Obrazek

i fotka na 2 oczka....
Obrazek

i z przymiarki koła :D
Obrazek Obrazek

Zdjęcia do zgłoszenia na Event
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Event '13
było NIESAMOWICIE!
epicko pod każdym względem
IMPREZA udana, buzia cieszyła mi się całą drogę do domu i jeszcze troszkę teraz :)
Kilka fot z "PARKINGU" - nie mogłam się powstrzymać w takim miejscu trzeba zrobić kilka dobrych ujęć :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ka detali, sesja która miała boski koniec :D


Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

kilka fotek z sesji 18.07.2013 photo by Paulina Dolna

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek

photo by Krzysztof śmigielski

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Cultstyle Wilcze Laski 9-11.08 '13

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

2getAIR Przybrodzin 19-21.07.2013 photo Skrabi

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GriloVWanie z VAG Pojezierze - spotkanie do wstępnych ustaleń zakończenia sezony 18.08.2013
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Style'd 2013 by STYLEPOZNAN

Style'd - powrót i rekordowe 230 KM/h z Emil Dziedzina
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek
A tu dokładeczka.. "ale urwał!"
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

http://vimeo.com/74043641" onclick="window.open(this.href);return false; 1:14 Ronal Turbo Truskawa ♥
Alicja Siniczyn Photography w miejscu: Airport Biernat

Obrazek Obrazek
A przed wpadły...
Nowe lampki, dokładeczka GTI ( którą podczas drogi na Style'd zdewastowałam heh no cóż taki urwał )
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt sty 10, 2014 08:22 przez emii1807, łącznie zmieniany 14 razy.


Tak, jestem dziewczyną i kocham VW !!!
Obrazek

Awatar użytkownika
emii1807
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 13:07
Lokalizacja: Trzcianka

[MK1] ABF 16V 2.0

Post autor: emii1807 » pn paź 10, 2011 16:21



Tak, jestem dziewczyną i kocham VW !!!
Obrazek

Awatar użytkownika
emii1807
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 13:07
Lokalizacja: Trzcianka

[MK1] ABF 16V 2.0

Post autor: emii1807 » pn paź 10, 2011 16:33

Na ta chwile serduszko mojego MK1 zostało ABF 2.0 16V został osadzony w komorze silnika:)
Jutro na lawecie jedzie do elektryka mm..nie mogę sie doczekać dźwięku silnika a później malowanie...
Foty silnika już wkrótce :)

A to Car Audio które obecnie czeka na powtót MK1 :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn paź 10, 2011 22:10 przez emii1807, łącznie zmieniany 1 raz.


Tak, jestem dziewczyną i kocham VW !!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Yasiu
edition one
edition one
Posty: 367
Rejestracja: pn cze 04, 2007 19:46
Lokalizacja: Trzcianka WLKP
Kontakt:

[MK1] ABF 16V 2.0

Post autor: Yasiu » pn paź 10, 2011 17:08

nasza korpusowa jedyneczka :D teraz to będzie prawdziwy RABBIT którego ciężko dogonić :okej:
Emii tak 3maj


mój mkII GTI Edition One
viewtopic.php?f=87&t=246062&start=210" onclick="window.open(this.href);return false;

V.A.G Korps -----------------> http://www.facebook.com/VAGkorps" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
stonebridge69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 549
Rejestracja: śr sie 20, 2008 23:33
Lokalizacja: MORDOR
Kontakt:

[MK1] ABF 16V 2.0

Post autor: stonebridge69 » pn paź 10, 2011 18:20

emii1807, fajny Golfik.Tylko popraw opis.Bo 92 rocznik to na bank nie jest(chyba,ze chodzi Ci o date pierwszej rejestracji w Polsce)i moc to 150KM.Ja sie nie czepiam tylko chodzi oto,zeby innych uzytkownikow w blad nie wprowadzac.Fajnie,ze ktos kupuje jedyneczke i ma zapal i checi.Z ABFem to powinno robic troche balaganu na drodze :food: No i nastepny czerwony :grin: Powodzonka w modach i bezawaryjnosci :pub:



Awatar użytkownika
emii1807
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 13:07
Lokalizacja: Trzcianka

[MK1] ABF 16V 2.0

Post autor: emii1807 » pn paź 10, 2011 22:06

stonebridge69 ABF wychodził też w 139KM różnił sie głowica ,ale nie chce kłamac nie jestem pewna...:) wprowadziłam poprawki w każdym bądź razie dziękuje za każda uwagę są one cenne biorąc pod uwagę ,że jestem czasem naprawdę "zielona" w tych sprawach kobiety maja zdecydowanie bardziej pod góre:) :hmm: staram sie jak mogę to sie liczy:D


Tak, jestem dziewczyną i kocham VW !!!
Obrazek

Awatar użytkownika
redemenes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt sie 04, 2009 20:20
Lokalizacja: v.a.g korps

[MK1] ABF 16V 2.0

Post autor: redemenes » pn paź 10, 2011 22:27

Projekt z dnia na dzień rośnie w siłe. az miło popatrzeć jak taka śliczna jedyneczka "dorasta". Plany są godne podziwu i coraz blizej realizacji. Oby tak dalej :)


Szukaj nas na facebooku ;)
http://www.facebook.com/vagkorps

Awatar użytkownika
stonebridge69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 549
Rejestracja: śr sie 20, 2008 23:33
Lokalizacja: MORDOR
Kontakt:

[MK1] ABF 16V 2.0

Post autor: stonebridge69 » wt paź 11, 2011 08:33

emii1807, wiesz ja nawet nie zwrocilem uwagi na nick :blush: :bylo:



Awatar użytkownika
emii1807
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 13:07
Lokalizacja: Trzcianka

[MK1] ABF 16V 2.0

Post autor: emii1807 » wt paź 11, 2011 13:19

stonebridge69 Mój zapał i chęci całą motywacje i siłe jaka wkładam w MK1 jest zdecydowanie cenniejsza niż uwaga związana z błędem stylistycznym biorę to na klatę <haha> człowiek całe życie się uczy :hmm:


Tak, jestem dziewczyną i kocham VW !!!
Obrazek

Awatar użytkownika
emii1807
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 13:07
Lokalizacja: Trzcianka

[MK1] ABF 16V 2.0

Post autor: emii1807 » czw paź 20, 2011 10:31

Wczoraj mój elektryk uświadomił mnie ,że silnik ( ABF 2.0 16v) już kręci:) Więc jesteśmy na dobrej drodze myśle przy końcu tyg. dostane auto:) tym czasem poszukuje pompę paliwa na 6bar. Dodaje też foto silnika co prawda nie jest to zdj. osadzonego silnika w komorze mk1 ,ale to już niebawem kiedy będe miała autko już w posiadaniu:) Obrazek


Tak, jestem dziewczyną i kocham VW !!!
Obrazek

Awatar użytkownika
emii1807
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 13:07
Lokalizacja: Trzcianka

[MK1] ABF 16V 2.0

Post autor: emii1807 » sob paź 22, 2011 09:03

A oto foto. koła do mk1 :) idealne 13cali.. bbs mahle
Poszukiwania natomiast trwają dalej może na sezon znajdę coś czym uda mi się "zaskoczyć" wszystkich.

Obrazek Obrazek Obrazek


Tak, jestem dziewczyną i kocham VW !!!
Obrazek

Awatar użytkownika
emii1807
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 13:07
Lokalizacja: Trzcianka

[MK1] ABF 16V 2.0

Post autor: emii1807 » sob paź 22, 2011 09:12

Mały rarytasik do Mk1 co prawda moj LX nie posiadał tak gustownego korka do wlewu paliwa z klapeczka musiałam to zmienić:)

Obrazek


Tak, jestem dziewczyną i kocham VW !!!
Obrazek

Awatar użytkownika
bullet35i
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pn lip 26, 2010 20:14
Lokalizacja: GLE

[MK1] ABF 16V 2.0

Post autor: bullet35i » sob paź 22, 2011 22:09

Dobry gadżet, tak dalej :bigok:



Awatar użytkownika
dan_25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1161
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 18:54
Lokalizacja: Woźniki [ SLU ]
Kontakt:

Re: [MK1] ABF 16V 2.0

Post autor: dan_25 » ndz paź 23, 2011 08:12

ciekawy projekcik i to w rękach kobiety :food: silnik z foto to ABF a one wychodziły tylko w 150 km - 139 km miał KR 1,8 16V

pozdro i powodzenia w projekcie


MK III >> mój zielony dupoVWóz :hmm:
viewtopic.php?f=88&t=199091" onclick="window.open(this.href);return false;

MK I >> moja nowa zabawka :satan:
viewtopic.php?p=3387489#3387489" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości