MK2 R32 by Potok

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jeżu
VW Baron
VW Baron
Posty: 3396
Rejestracja: wt sie 05, 2008 14:35
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Auto: VW Golf mk1 cabrio 91
Silnik: 2H

Post autor: Jeżu » wt gru 08, 2009 23:09

Potok, hehe jak wolisz twój golfik po zatym oryginalne wyglada ta kierka.


Był vw golf Mk2 1,3 GT
Był JazzBlue 1,6 SR mk4 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=437292" onclick="window.open(this.href);return false;
Był Passat 3BG Black Magic 1,9 TDi
Był vw Golf mk4 cabrio 1.8 GT
Był Audi A6 c5 1.9 Tdi AVG
Był a4 b6 cabrio 1.8T BFB
Jest vw tiguan 2.0 tdi 140 4 motion
Jest vw Golf mk1 cabrio 91
Był vw sirocco mk2 White scala 87 JH
Jest VW Scirocco mk2 1.600 GTI 1981
Jest new beetle 1.9 TDI 99

Awatar użytkownika
Potok
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 14:52
Lokalizacja: Jaworzno

GTI G60 by Potok

Post autor: Potok » sob sty 22, 2011 16:46

no więc po ponad rocznym zaniedbaniu tematu i możnaby powiedzieć auta bo stosunkowo mało czasu mu poświęciłem w 2010r. nawet nie zaliczył 1km o własnych siłach :jezor: pora na mały aktual

09.12.2009

ostatnio złapalem kapcia myslałem ze opona przebita ale co sie okazało mialem wiele szczęścia w nieszcześciu po obróceniu felgi stroną wewnętrzna okaao się że z 20 srubek które skręcały felge zostałotylko 8 !!!! 11 śrubą scieło nakrętki z kawalkami śrub a jedna w ogole wypadła podeżewam że silikon który uszczelnia się podziurawił bo wulkanizator powiedzial że ucieka powietrze przez felerne śruby

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


06.01.2010

Dzisiaj doszła paczuszka :D a w niej rozpóreczka stalowa Sparco na przód :cool:

Obrazek Obrazek Obrazek

szybka przymiarka na aucie

Obrazek

a zamontowana zostanie na wiosnę

18 stycznia 2009

Ruszają prace nad clean lookiem

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

w między czasie doszły ori halogeny w szeroki zderzak

Obrazek

i długo wyszukiwane czerwone lampy fiffta

Obrazek

12 wrzesnia 2010

po długim postoju w pracach coś się wreszcie ruszyło, odebrałem auto od blacharza z gotową komorą silnika

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

25 wrzesnia 2010
Pare fotek z podkładowania

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

4 stycznia 2010

Silnik wymalowany w 90% w kolor teraz zostaje doskładanie go do końca i zabawa z malowaniem śrubek na czarno ale do tego celu potrzebuje zamówić maszynke do aerografu, przy okazji rozebrania silnika została zregenerowana głowica, wszystkie uszczelki i oringi nowe, przy okazji wyszło że poprzedni właściciel zamontował pod głowica uszczelke z chyba zwykłego 1.8, silnik zostanie zalany nowym olejem Castrol Edge Sport 10W60, wpadła też kolejny intercooler ze sprintera bo w tamtym wyszła dziurka, wpadły też wydajniejsze wtryski, zostaje zakupić wałek schricka i regulator paliwa i na wiosne mam nadzieje pojechać na program jeśli się uda złoźyć
Pare fotek nieskończonego silnika
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=193775

Awatar użytkownika
Młody90
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: wt lip 14, 2009 23:05
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

GTI G60 by Potok

Post autor: Młody90 » sob sty 22, 2011 16:55

ładnie poleciales z modami ;D



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4413
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

GTI G60 by Potok

Post autor: majekMK2 » sob sty 22, 2011 16:59

no powiem ci prace idą pięknie tak trzymać powodzenia w dalszym modzeniu :bigok:


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
chochLa
Śląsk
Śląsk
Posty: 258
Rejestracja: czw gru 11, 2008 00:41
Lokalizacja: Jaworzno

GTI G60 by Potok

Post autor: chochLa » sob sty 29, 2011 14:17

i jak tam ? chyba poszło co do przodu, nie ?:)


Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana..

Awatar użytkownika
Potok
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 14:52
Lokalizacja: Jaworzno

MK2 G60 by Potok

Post autor: Potok » ndz wrz 25, 2011 11:31

Nadszedł czas na małego aktuala :D

a więc po kolei silnik poskładany na nowych uszczelkach oringach paskach i rozrządzie, pasek wielorowkowy zakupiony nowy i krótszy bo kółko na kompresorze jest 68mm, założony został też "zimny " termostat i czujnik wentylatora na chłodnicy od Apsika, założyłem też wydajniejsze wtryski które już jakiś czas temu nabyłem, olej motula wraz z filtrem knechta, do pomalowania śrubek trzeba było zakupić aerograf co by to wszystko wyszło tak jak należy ( roboty z wyklejaniem dookoła śrubek żeby silnika nie za psikać było co nie miara ale jakoś dałem rade efekt końcowy mnie zadowala ), i nie obyło się bez zakupu strzykawek do odmierzania lakieru do aerografa, generalnie najgorsza była taka dłubanina z śrubkami i obejmami co by to ładnie wyszło ale jakoś się udało a efekty możecie ocenić na fotkach :$

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

i takie 3 zdjęcia zrobione i przerobione przez moją siostrę :)

Obrazek Obrazek Obrazek

kolejny aktual

ostatnimi czasy mało czasu jest na prace przy golfie dlatego tez temat zaniedbałem :-(

Więc tak auto poskładane i miało jechać na sammers cars party ale niestety po przejechaniu jakiś 10 kilometrów zgasło i już nie odpaliło, podejrzewam że pompa paliwa odmówiła posługi ;( ale to się okaże jak się przemogę i zaglądnę do niego w tygodniu a teraz pora na fotki jak auto zostało poskładane i miało jechać :$

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=193775

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4413
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

MK2 G60 by Potok

Post autor: majekMK2 » ndz wrz 25, 2011 14:40

no super motor zrobiony widac ze ladny clean jest pod maska duzo pracy cie to kosztowało ale warto bo furorę robi :bigok: :bigok:


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
Potok
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 14:52
Lokalizacja: Jaworzno

MK2 G60 by Potok

Post autor: Potok » pn wrz 26, 2011 23:22

dzięki za miłe słowa fajnie jest jak nie tylko mi się podoba efekt mojej pracy :pub:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=193775

Awatar użytkownika
borek81
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: sob lut 21, 2009 19:14
Lokalizacja: Płock Liverpool

MK2 G60 by Potok

Post autor: borek81 » wt wrz 27, 2011 00:15

No z motorkiem grubo poszedłes.Zmiany na wielki plus!!!



Awatar użytkownika
Potok
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 14:52
Lokalizacja: Jaworzno

MK2 R32 by Potok

Post autor: Potok » wt lis 06, 2012 17:43

29 września 2011
Dzięki :pub:

aktualnie walczę z silnikiem walnięta pompa wymieniona na nową to teraz jest nowy problem za słaba iskra ( jak się ściągnie kabel WN z kopułki to lecą ładne niebieskie iskierki, ale jak się go założy i ściągnie drugi koniec z kopułki to niestety tu już iskry nie ma podejrzewam że gdzieś jest zwarcie i muszę go poszukać ) :grrr:

EDIT aktualny stan na dzięń 06 listopada 2012

Takie małe odgrzebanie mojego tematu po ponad roku :blush: a więc cały kompletny swap silnika PG z kompresorem skrzynią biegów chłodnicą IC i elektryką został sprzedany w lutym mojemu koledze do błękitnej jetty A2 i tam sobie teraz pracuje, a ja postanowiłem wsadzić do siebie sześcio cylindrową operę jaką jest silnik BFH z golfa IV R32 :grin: i w kwietniu silnik leżał już koło golfa i zaczęło się żmudne zbieranie części, po zebraniu większości potrzebnych części wrzuciłem silnik do golfa ( wszystkie prace poza podpięciem elektryki w silniku ogarniałem sam dlatego to tez tyle trwało), poniżej mala fotorelacja z przebiegu swapa zapraszam :-)

10 kwietnia 2012
a więc tak na początek z golfa zniknął silnik i został wsadzony do godnego następcy :-D natomiast do golfa trafiła niestety jednostka wolnossąca legitymująca się pojemnością 3189ccm :-D i mocą 241KM
teraz trzeba skompletować resztę drobnicy potrzebnej do wsadzenia tego cuda pod maskę, a i zapomniałem dodać że w tamtym roku do auta trafiła czarna podsufitka, i żeby nie być goło słownym wrzucam parę fotek:
na początek ostatnia fotka G60-tki
Obrazek
pustka w komorze
Obrazek
tak aktualnie wygląda golf
Obrazek
i fotka nowego serca
Obrazek
i jeszcze jedna z transportu
Obrazek
10 czerwca 2012
Mały aktual: graty potrzebne do swapa powoli się zbierają wpadła już skrzynia o oznaczeniu CCM oraz koło zamachowe i śruby potrzebne do skręcenia tych elementów, łapa tylna i łapy do skrzyni, wymienione i odnowione już są sanki pod silnik wymieniony przegub zewnętrzny od strony pasażera na nowy, nowe końcówki drążków kierowniczych, wymieniona została tez maglownica na inna bo ze starej wykręcił się gwint, i półosie już są na swoich miejscach, przyjść ma jeszcze w belka przednia z passata vr6 wraz z łapą przednia i rozrusznikiem, wstępnie wydech z golfa r32 mierzyłem i jest szansa że się wymieści, i będzie można robić wstępną przymiarkę silnika.
EDIT 23.06.2012
wreszcie doszła długo wyczekiwana belka przednia oraz rozrusznik i łapa przednia, do tego trzeba było się zaopatrzyć w nowe sprzęgło, poduszkę tylnią pod silnik oraz przednia na belkę, nowy wysprzeglik i siłownik sprzęgła, z aso vw wpadły nowe śruby do przykręcenia kola zamachowego oraz docisku, silnik został uzbrojony w skrzynie tylna łapę oraz sprzęgło i po raz pierwszy od dawna ujrzał światło dzienne, nie za bardzo miałem pomysł jak go przetransportować do auta więc użyłem deskorolki i o dziwo nie złamała się :] jutro będzie dalsze przymierzanie bo okazało się że muszę ściągnąć rozpórkę a dzisiaj już czasu nie było, poniżej parę fotek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A dzisiaj że mi się nudziło postanowiłem wsadzić na tył air ride który już jakiś czas temu nabyłem, małe testy jak to wyszło na zdjęciach i filmiku poniżej.
na gwincie
Obrazek
Obrazek
na "powietrzu" :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i na koniec filmik
" onclick="window.open(this.href);return false;
25 lipiec 2012
na dzień dzisiejszy w golfie silnik siedzi już o własnych siłach yupii ma podpięte układy: wydechowy, paliwowy, wspomagania, napędowy i w 90% chłodzenia :)
Zostało do zrobienia:
przeróbka pedału gazu ( elektroniczny pedał gazu już leży u mnie ),
dolot,
podpięcie elektryki.
no i oczywiście parę fotek z dzisiaj po myciu komory i silnika :]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
27 sierpnia 2012
został założony dolot wraz z filtrem chłodnica z płaskimi wiatrakami oraz założony wysprzęglik z pompką sprzęgła oraz filterek na odmę, pora na trochę fotek z prac
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
05 października 2012
no i nareszcie erunia zagadała yupii oczywiście nie obyło się bez regeneracji rozrusznika, a tak to bestia zagadała od kopa, teraz pozostało poogarniać trochę środek i trzeba będzie rozruszać golfa bo sobie już trochę stał. Taki mały dowód życia że nie ściemniam :-D
" onclick="window.open(this.href);return false;
Auto już zrobiło ponad 300 kilometrów można rzec bezawaryjnie, napędza się fajnie jednak stało się nieuniknione i do wymiany jest pompa paliwa która nie wydala, i to będą raczej wszystkie mody na ten rok, teraz trzeba będzie zacząć zbierać graty na nowy sezon co by golf po 2 letniej przerwie poodwiedzał jakieś zloty, jakby ktoś chciał cala historia golfa jest w pierwszym poście :bajer:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=193775

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4413
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

MK2 R32 by Potok

Post autor: majekMK2 » wt lis 06, 2012 18:18

no jest grubo teraz musi to ładnie latać z tym motorem :hmm:
czekam na filmik :bigok:


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
Jojo_2007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: ndz wrz 09, 2012 11:39
Lokalizacja: Ostrołęka

MK2 R32 by Potok

Post autor: Jojo_2007 » wt lis 06, 2012 18:25

Piękny silnik jak i Golf ;)) Pozazdrościć tylko :D Naprawdę cieszy oko, również czekam na filmik ;)



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

MK2 R32 by Potok

Post autor: kwadrat » wt lis 06, 2012 19:56

To jaką masz obecnie pompe paliwa? Od G60? Co z bakiem?
Kawał dobrej roboty zrobiłeś przy golfiku. Bardzo mi się podoba szczególnie nowe serducho :bajer: , jedynie te felgi z czerwonym mi nie leżą :crazy: .
Również czekam na filmik jak to się bedzie poruszało :food: . Dzwięk wydechu brzmi obiecujaco :satan:


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
Potok
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 14:52
Lokalizacja: Jaworzno

MK2 R32 by Potok

Post autor: Potok » wt lis 06, 2012 22:24

majekMK2, dzięki a odpycha się dość fajnie filmik może jeszcze będzie w tym roku

Jojo_2007, dzięki

kwadrat, pompa została z g60 bo kopiłem nową boscha jeszcze jak było PG i zrobiłem na niej tylko 500 kilometrów i myślałem że będzie ok ale niestety nie jest, bak został oryginalny z g60, teraz mam zamiar wsadzić tam walbro 255,felg z czerwonym paskiem już nie ma one były tylko przejściowe a teraz stoi na th-linach, filmik będzie jak wpadnie nowa pompa i myślę że na nowo nagram dźwięk wydechu bo z dalsza brzmi zdecydowanie lepiej :helm:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=193775

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości