[golf MK2] projekt by albert

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
albert
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 133
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 21:42
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Kontakt:

[golf MK2] projekt by albert

Post autor: albert » ndz wrz 07, 2008 18:49

Poczatek mojej zajawki VW to rok 2002 w ktorym to zakupilem pierwszego czerwonego golfa2. Niestety, jako "mlody i glupi", tunning pojmowalem nieco opatrznie, z reszta widac to na ponizszych fotkach. Niebieskie klami, lusterka oraz wycieraczki i dziwaczny grill juz na stale weszly jako klasyka wiejskiego tunningu. Niestety, tego sie nie wypre.

Obrazek Obrazek Obrazek

Jednak pozniej, moja "wrazliwosc" motoryzacyjna ewoluowala, z perspektywy czasu jestem przekonany, ze to dzieki userom z forum Autocentrum.pl jestem obecnie w tym miejscu, w ktorym jestem. I CHWALA IM ZA TO.

W momencie sprzedazy (lipiec 2007) moj czerwony golf wygladal juz inaczej niz na poczatku, jednak ciagle nie bylem zadowolony do konca.

Obrazek Obrazek Obrazek

Era "Czarnego"

W marcu 2007, po mniej wiecej ....10 minutach zastanawiania sie, kupilem golfa mk2 z 90 roku z silnikiem 1,8 RP. Oczywiscie zona malo nie dostala zawalu, a ja nie zostalem wyeksmitowany z domu, ale jakos sie wszystko dobrze ulozylo. Po 20 minutach od kupna auta na allegro (byla godzina 19 wieczorem) jechalem juz z Tomaszowa do Oswiecimia po "czarnego", w Oswiecimu bylem juz o 21 :) . "Wydanie" auta" opoznilo sie o jeden dzien bo sprzedawca...musial jeszcze nim pojechac do szkoly, ale w koncu czarny golf2 trafil w moje rece.

Zaraz po zakupie, auto bylo juz po lekim tuningu, mialo spora glebe (cos -80mm), polerowane felgi dezenta 7/8 cali, bre na masce, jakis strasznie glosny wydech i ogolnie prezentowalo sie nie najgorzej. Oprocz tego, ze lakier nie byl idealny - duzo odpryskow po kamieniach, obitki na drzwiach itp. To jednak nie bylo doc konca to czego oczekiwalem. Znalazlem wiec na allegro drugi identyczny kpl. felg, z dwoch kompletow 7/8 cali zrobilem dwa kpl 7/7 + 8/8 cali. Te szersze wypolerowalem i zostawilem sobie wezsze poszly "do ludzi". Zmienilem tez od razu wydech na oryginalny z GTI (kultowa dwururka). Poza tym nic przez 2 miesiace nie robilem. Jednak .....naszlo mnie znowu....

tak wygladal golf po zakupie:

Obrazek Obrazek Obrazek


...i tu zaczynam historie pewnej calkowitej odbudowy golfa mk2.


Blacharka i lakier

Poczatek prac zwiazany byl z rozebraniem praktycznie calego wnetrza oraz wyjeciu szyb. Nastepnie wyszukano wszystkie ogniska korozji oraz odpryski i wgniotki. Miejsca te zostaly zeszlifowane do golej blachy, wyczyszczone papierem sciernym odtluszczone i wyszpachlowane szpachla wypelniajaca. Nastepnie po wyschnieciu, szpachla zostala dotarta papierem sciernym na such do rzadanej powierzchni. Na szpachle poszedl podklad antykorozyjny. Podklad po wyschnieciu zostal dotarty jeszcze papierem sciernym wodnym. W ten sposob wyeliminowalem wszystkie punkty zapalne na karoserii. W miedzyczasie korzystajac z faktu zdjetych blotnikow, zakonserwowane zostaly podluznice i blotniki wewnetrzne z przodu i z tylu auta. jedyna rzecza ktora zrobil blacharz to wspawanie lewego progu - na dole w progu pojawilo sie kilka dziurek i podjelismy decyzje o wyeliminowaniu felernego elementu. Kolejny etap prac to przygotowanie auta juz bezposrednio w lakierni. Auto przed wjazdem do komory zostalo dokladnie umyte i oklejone papierem. Papier nie pozwoli wniknac "kurzowi z lakieru" we wszystkie elementy wnetrza.

Malowanie własciwe odbyło się w komorze bezpyłowej, w Tomaszowie Maz na ul. Warszawskiej. Dobrano lakier wodny z palety Glazuritu (czarna baza z domieszka gruboziarnistej błękitnej perły). Na wymalowanie poszło ponad 2,5 litra bazy i ponad 2,7 litra lakieru bezbarwnego. Po malowaniu auto dokładnie wysuszono.

a oto zdjecia z poszczegolnych etapow prac blacharsko-lakierniczych:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Oklejanie auta juz w lakierni przed malowaniem

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W trakcie malowania - tylko 3 fotki - lakiernik nie chcial mnie dalej wpuscic :)
Obrazek Obrazek Obrazek

Juz po malowaniu
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jako ze wszystkie prace przy samochodzie robie samodzielnie (poza lakierowaniem) po robocie okres prac rozciagnal sie juz do ponad 6 miesiecy (dzisiaj jest wrzesien 2008, a prace rozpoczeto w kwietniu 2008).

W miedzyczasie prac blacharsko lakierniczych wzialem sie za polerke felg.

Oto efekty polerki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dodatkowo nie posiadam wszystkich zdjec taili jakie zostaly dokupione do auta jedynie dysponuje ponizsza lista:
- Felgi Dezent 7 cali + 8 cali
- NOWE 2szt Opony fULDA 195/45/14
- Tłumik końcowy "dwururka"
- Tylna klapa z szyba
- Błotnik przód prawy
- Elektryczne szyby prawa strona
- Przełaczniki szyb 2 szt
- Dystanse 10 mm
- Zderzak US przód
- Kpl. zderzaków US + obrysówki
- Pasy US
- Tylne hamulce od VR6
- Konsola srodkowa pod elektryczne sterowanie szyb
- Autoalarm + centralny zamek
- Mała sportowa kierownica Raid

regeneracja zacisków hamulcowych na tył od VR6
Zaciski zostały rozłożone na części pierwsze, wypiaskowane, zostały wymienione wszystkie gumki, uszczelki itp
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na chwile obecna (wrzesien 2008) moge powiedziecz ze pierwszy etap prac jest za mna - auto jest polakierowane, poskladane, zalozona jest rowniez czesc taili kupionych wczesniej.

Auto prezentuje sie tak

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

w nastepnej kolejnosci pod klucz pojda:
- zawieszenie - wymiana na gwint lub air ride, zmiana dystansow z 10mm na 20 mm na kolo, zmiana dokladki szerokiej na waska.

- wnetrze - obszycie calego wnetrza jasna skora

- silnik - tutaj ciagle nie jestem zdecydowany, chodzi mi po glowie kilka koncepcje - vr6 lub 2.0 16v lub moze 1.8 T...nad tym dylematem bede zastanawial sie jednak dopiero w przyszlym roku. Gdyz na rok 2009 zaplanowalem zmiane jednostki napedowej.

- zmiana swiatel przod i tyl + ksenon, ale to juz szczegol i zabieg czysto kosmetyczny :smoke: .


10 wrzesnia 2008

Dlugo nie czekałem na kolejne zakupy, oto nowiutki zakup :), wszystko oryginalne, tylko strasznie brudne, ale wyczysci sie, pomaluje i bedzie jak nowe :smoke:

US Front zaraz po zakupie.....nie wyglądał jakos super okazale :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

pozniej zostal rozebrany i wyczyszczony, jednak nawet po dokladnym wyczyszczeniu wzmocnienie czolowe nie wygladalo tak jak sobie zyczylem...:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

padlo wiec na calkowita "regeneracji" frontu. Lampu zostaly rozebrane i dokladnie umyte, ramki lamp wyczyszczone i wypolerowane a wszystkie czesci z grubej blachy...wypiaskowane. Jutro pojda do lakieru i beda jak nowe :)
Dodatkowo w miedzyczasie wpadly mi w rece oryginalne lampy z Hella Frontu z soczewkami :))).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

A tak wyglada juz po kompletnej regeneracji, gotowy do zalozenia :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A Tak wygląda po założeniu US Frontu - 27 wrzesnia 2008

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

30 wrzesnia- nadeszly dlugo wyczekiwane nowe lampy z USA - na soczewce

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Styczeń - luty 2009 - CZAS NA AUDIO
przez okres zimowy kompletuje sprzet audio

- wzmacniacz u-Dimension
Obrazek

- zestaw odseparowany Helix E 136 Esprit
Obrazek

- monitor 7 calowy Pyle
- radyjko jvc coby to wszystko mialo i wizje i fonie :)))

i w miare mozliwosci (co moge zrobic w domu) to robie:


Przeróbka konsoli środkowej pod monitor 7 calowy
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


walka z panelami pod głośniki przednie słupki + boczki
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

marzec 2009
Zrobilo sie troche cieplej, zaczalem wygluszac drzwi, oraz kombinowac z zabudowa tylu - nie mam jednak na razie do konca pomyslu na to, na pewno akumulator polecial do bagaznika, testowo podlaczylem tez wzmacniacz - na razie brakuje woofera z tylu

wygłuszenie drzwi - mata dekarska Soudal - dostepna w Castoramie
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wnetrze z nowymi fotelami
Obrazek Obrazek


zabudowa audio

W miejscu kola zapasowego tworzy sie z laminatu skrzynka pod woofer:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Skrzynka pod woofer gotowa, ma okolo 26 - 28 litrow, calosc wyklejona matami bitumicznymi, lacznie z tylnym pasem i z cala podloga :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dalsze prace nad zabudowa bagaznika - calosc wygluszona matami bitumicznymi, na to wszystko poszla miekka wykladzina tapicerska, na wykladzinke poszla dodatkowa warstwa wygluszenia - welna mineralna, na welne plyta wiorowa - ktora zostala starannie przykrecona do nadwozia - zeby nic nie drgało i nie przonosiło. na to wszystko przyjdzie juz na gotowo specjalna wykladzina przeznaczona do car audio :)
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

a oto sesja z maja 2009
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

najnowsza sesja czerwiec 2010 tuz po zlocie w Nysie :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


sezon 2011 czas zaczac
środek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

zawieszenie
Obrazek

kwiecien 2011
zalozony gwint, zalozone opony 195/40/14 na przod, zalozona skora (tunel srodkowy i reczny sie obszywaja obecnie), car audio w planie :rozpacz:
fotki trochu pokombinowane, ale zeby nie bylo nudno :)))
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Odebralem dzisiaj konsole, do konca nie jestem zadowolony, ale cena za calosc 80 pln rekompensuje wszystko :los2:
ale coz....mysle ze i tak wyglada 100x lepiej niz przedtem opatulona w szary koc :los2:

Obrazek




pzdr albert
Ostatnio zmieniony pn kwie 04, 2011 21:03 przez albert, łącznie zmieniany 32 razy.



Awatar użytkownika
Wiring
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: czw paź 11, 2007 19:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Wiring » ndz wrz 07, 2008 18:58

Musze przyznać, że jak zobaczyłem pierwsze foty, to sie troche podłamałem ;) Ale dalej jest duuuuzo lepiej

Szacun dla Ciebie za odratowanie golfika i stworzenie pieknego auta!!

k3fir uwaga, konkurencja nie śpi ;p


[img]http://www.diyaudio.pl/userbars/diy.png[/img]

[img]http://img233.imageshack.us/img233/6908/vwg2fr6.jpg[/img]

Awatar użytkownika
albert
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 133
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 21:42
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: albert » ndz wrz 07, 2008 19:14

Wiring pisze:Musze przyznać, że jak zobaczyłem pierwsze foty, to sie troche podłamałem ;) Ale dalej jest duuuuzo lepiej
a chcialem tak troche tytulem wstepu :helm:
Wiring pisze:Szacun dla Ciebie za odratowanie golfika i stworzenie pieknego auta!!
tak jak napisalem - to dopiero poczatek :)

Wiring pisze:k3fir uwaga, konkurencja nie śpi ;p
eee. w zyciu nie chce z rywalizowac z k3firem, kazdy z nas ma nieco inne "wizje" :D



Awatar użytkownika
kraja87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 547
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 18:00
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Post autor: kraja87 » ndz wrz 07, 2008 19:21

hmmm czemu nie widzę zdjęć :crazy:


Golf sprzedany, ale w planie powrót do VW :) Chwilowo Mondeo kombi w dieselku :)

Awatar użytkownika
pczerniej
Forum Master
Forum Master
Posty: 1928
Rejestracja: śr sty 31, 2007 15:16
Lokalizacja: nord-vag
Kontakt:

Post autor: pczerniej » ndz wrz 07, 2008 19:21

po zmianach bardzo fajnie sie prezentuje , jestem ciekaw kolejnych ... zmian jak byś zapodał 1.8 T do mkII o panie była by masakra :food:


Capo di tutti capi
Nord-vag.pl
MK1 1.8 20vT

Awatar użytkownika
mat3ush
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn sie 04, 2008 00:07
Lokalizacja: Brzeszcze

Post autor: mat3ush » ndz wrz 07, 2008 22:54

golfik bardzo ładnie wyszedł jestem pełen podziwu i to w dodatku kupiony w mojej okolicy :helm:



Awatar użytkownika
Leon_Wechtel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1388
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 20:31
Lokalizacja: WarszaVWa,Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Leon_Wechtel » ndz wrz 07, 2008 23:09

świetnie wygląda auto po lakierowaniu,błysk lakieru itp.ciekawie sie prezentuje na tych felgach,choc jak dla mnie ciut za szeroko,ale jest git :bigok:


:arrow:[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=65307&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=150]MÓJ MK2[/size][/url]

Awatar użytkownika
Włochaty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1054
Rejestracja: pn sty 22, 2007 13:51
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Włochaty » pn wrz 08, 2008 00:04

jak dla mnie brakuje znaczka VW na grillu, ale to maly szczegol :bigok: a tak auto super wyglada


jak bym mial wybrac silnik to raczej VR6 lub 1,8 T, ale bardziej na VR6 :bajer:



Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » pn wrz 08, 2008 00:11

:)

bardzo pozytywnie widzę... :) jeden z nielicznych golfów na wąskich zdesiach które mi się podobają.. Trzymam kciuki za dalsze mody. Najbardziej mnie ciekawi jak zrobisz środek furki :) . Masz juz jakieś audio?


aha i:
albert pisze:zmiana dokladki szerokiej na waska.
wąskiej bym nie dawał....szeroka bardziej pasi wg mnie.

pozdro


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
Semian
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 887
Rejestracja: pn gru 06, 2004 18:58
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

Post autor: Semian » pn wrz 08, 2008 01:16

witam,jak dobrze pamietam miales albo dalej masz strone www.golf2prv.pl bo dawno tam nie zagladalem ale jedno moge powiedziec prace ktore prowadziles przy 1 golfie byly jakby nie patrzec inspiracja dla mnie,dlatego wielki szacunek dla CIebie!!!

a co do obecnego golfa co tu duzo mowic mozna by powiedziec ideal nowy lakier , ladne szerokie felgi , dobra gleba kwintesencja niemieckiego stylu,ogolnie podsumowujac dla mnie niezly kozak i tak 3-mac !!!

Ps:pisales ze zona prawie zawal dostala jak kupiles auto ,a co sie stanie jak zrobisz swap na 1,8 t albo vr6 :)?


projekt jetta coupe 2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3286710#3286710

Awatar użytkownika
albert
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 133
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 21:42
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: albert » pn wrz 08, 2008 07:08

Semianek pisze:witam,jak dobrze pamietam miales albo dalej masz strone www.golf2prv.pl bo dawno tam nie zagladalem ale jedno moge powiedziec prace ktore prowadziles przy 1 golfie byly jakby nie patrzec inspiracja dla mnie,dlatego wielki szacunek dla CIebie!!!
tak, caly czas istnieje ta stronka, ale od dluzszego czasu nic przy niej nie robilem - brak czasu a moze po prostu brak checi ?. jednak wszystkie zebrane w niej materialy sa i sie przydaja :)
Semianek pisze:Ps:pisales ze zona prawie zawal dostala jak kupiles auto ,a co sie stanie jak zrobisz swap na 1,8 t albo vr6 :)?
a chyba nic jej nie powiem :):):)



Awatar użytkownika
konradzik81
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: wt lip 31, 2007 14:14
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: konradzik81 » pn wrz 08, 2008 07:56

tirsone pisze::)

bardzo pozytywnie widzę... :) jeden z nielicznych golfów na wąskich zdesiach które mi się podobają.. Trzymam kciuki za dalsze mody. Najbardziej mnie ciekawi jak zrobisz środek furki :) . Masz juz jakieś audio?


aha i:
albert pisze:zmiana dokladki szerokiej na waska.
wąskiej bym nie dawał....szeroka bardziej pasi wg mnie.

pozdro


zdaje mi sie ze chec zniamy jest spowodowana gleba i dlatego ma zamiar zmienic na waska...

jak dla mnie kozak auto, widze ze ladnie sobie radzisz... jak to mowia "Polak potrafi" :pub:
co do silnika to na Twoim miejscu wkladalbym zdecydowanie 1.8T albo jakiegos PD-ka :helm:



Glocu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 998
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 18:57
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: Glocu » pn wrz 08, 2008 07:59

albert, no pełen respekt Ci się należy :bigok: :prayer:
autko kompletnie odbudowane i to wszystko na jak najwyższym poziomie :bigok:
a co do planów to widać że będą to grube mody :bigok:
powodzenia i oby więcej takich ludzi z taką pasją :pub:



Awatar użytkownika
Maciek23
Forum Master
Forum Master
Posty: 1814
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 06:41
Lokalizacja: mazowieckie / pomorskie

Post autor: Maciek23 » pn wrz 08, 2008 08:04

Pierwsze mk2 nie bylo marzeniem wielu osob na pewno :jezor:

Czarny mk2 to juz inny poziom calkowicie. Bardzo mi sie podoba. Lakierek pierwsza klasa, polerka felg tez super wyglada przy czarnym kolorze. O glebie to juz nie wspomne :food:
Gratulacje :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości