Kolejny czarny US by simon180

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
WJ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: śr sie 20, 2008 01:11
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Kolejny czarny US by simon180

Post autor: WJ » śr kwie 27, 2011 16:58

Dobrze wygląda! Ale te kółka za wąskie...


VW GOLF Mk3 2.8 VR6 by WJ http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=185252

simon180
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 431
Rejestracja: sob maja 03, 2008 14:36
Lokalizacja: OPR
Kontakt:

Kolejny czarny US by simon180

Post autor: simon180 » czw kwie 28, 2011 20:45

Dziękuję za miłe słowa. Koła są w planie szerokie ale to już raczej nie w tym sezonie :crazy:



Awatar użytkownika
Aras14
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: wt mar 15, 2011 20:57
Lokalizacja: Radom,Wr

Kolejny czarny US by simon180

Post autor: Aras14 » ndz maja 15, 2011 00:13

Bardzo fajnie zrobiona trójka:)


Aras Jest Polo 6n http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=493351" onclick="window.open(this.href);return false;
Byly golf 3 tdi
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=482219" onclick="window.open(this.href);return false;
Były golf 3 1.4

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... hilit=aras" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kris823
Grupa Opolska
Grupa Opolska
Posty: 267
Rejestracja: czw lut 26, 2009 15:47

Kolejny czarny US by simon180

Post autor: kris823 » sob maja 28, 2011 10:54

Powiem tylko jedno - golf wygląda super :satan:


Obrazek

Awatar użytkownika
dan_25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1161
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 18:54
Lokalizacja: Woźniki [ SLU ]
Kontakt:

Re: Kolejny czarny US by simon180

Post autor: dan_25 » ndz maja 29, 2011 09:46

ogulnie jest dobrze aczkolwiek reperaturki z mk II na duuuuuuuuuży minus są zbyt kanciaste i kompletnie nie pasują do bryły mk III ,tym bardziej że przód został ori , patrząc z profilu wnęka przedniego błotnika jest większa niż tylnego i tylna bardziej okrągła , błotnik nie pasuje do rogu zderzaka , według mnie tragedia no ale twoje auto i tobie ma się podobać :chytry:

powiem szczerze ze setup z tamtego roku dużo bardziej mi się podobał :bajer:

pozdro :smoke:


MK III >> mój zielony dupoVWóz :hmm:
viewtopic.php?f=88&t=199091" onclick="window.open(this.href);return false;

MK I >> moja nowa zabawka :satan:
viewtopic.php?p=3387489#3387489" onclick="window.open(this.href);return false;

simon180
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 431
Rejestracja: sob maja 03, 2008 14:36
Lokalizacja: OPR
Kontakt:

Re: Kolejny czarny US by simon180

Post autor: simon180 » ndz cze 12, 2011 19:09

Aras14, kris823, dan_25, Dzięki za komentarze pozytwyne i negatywne :pub:
Co do reperaturek to miało być coś innego i jest, tak napawde tylko znawcy tematu widzą że jest coś nie tak. Reszta nawet nie zauwża że jest coś tam zrobione :grin:

Aktualnie nic się dzieje przy aucie, z powodu braku pracy przez 3 miesiące. Z nowości dostałem zaproszenie na EVENT i niestety nie jestem w stanie skorzystać z tego zaproszenie :crazy: Ostatnio byłem na zlocie w Nysie i znalazłem kilka zdjęć na forum.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
Fucker
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
Posty: 616
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:02
Lokalizacja: okolice Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Kolejny czarny US by simon180

Post autor: Fucker » śr cze 15, 2011 23:47

Szymon wybacz, ale muszę się w końcu odezwać, bo widzę, że sami znawcy tematu...


dan_25
Nie chcę kompromitacji ,ale chyba się nie da...


dan_25 pisze:mk II na duuuuuuuuuży minus są zbyt kanciaste i kompletnie nie pasują do bryły mk III ,
Celem było zachowanie oryginalnego profilu błotnika, tylko, że szerzej. I tak jest też zostało to zrobione. Żeby nie było wiochy. Przeciez profil z mk2 ma prawie tę samą szerokość "kanta" na botniku co mk3 z tyłu. Tak, tak, Ty pewnie wolisz, wyrolowane błotniki bez profila. Tylko na prosto jak noż i kupa szpachli, bo inaczej tego sie nie da nazwać. Chociaż są wyjątki.
dan_25 pisze:że przód został ori
Tak ori. Bo przodu, tak się nie poszerza, bo jak byś je później wypełnił? Grubym dystansem i dużą felgą, autem nie dało by się normalnie jeżdzić !

dan_25 pisze:patrząc z profilu wnęka przedniego błotnika jest większa niż tylnego i tylna bardziej okrągła
Wyobraź sobie, że zanim Szymonowi poszerzyłem tylny błotnik, spisałem w około 10 punktach wymiary oryginalnego błotnika. Cel był taki, żeby przypadkiem tylne poszerzenie nie wspawać niżej niz ori błotnik. Nawet go podniosłem o 5mm w tym miejscu, gdzie najczęściej ociera koło.

A bardziej okrągły na pewno nie jest , bo łuk reperaturki pokrywał się po wspawaniu z oryginalnym błotnikiem. Więc nie wiem skąd to sobie wyssałeś.

Aha i jeszcze jedno ! Złudzenie dla oka jest. Przecież jak by Szymon założył na przód felge o tej samej szerokości co ma na tyle, koło by się bardziej wysunęło i wypełniło nadkole i wtedy by sie nie wydawało , że przednie nadkole jest większe. Po prostu przednie fele są węższe względem tylnych, na dodatek z tyłu jest dystans. Druga sprawa to taka, że przednie nadkole oryginalnie jest minimalnie większe od tylnego, bo z przodu koła skrecają.
dan_25 pisze: błotnik nie pasuje do rogu zderzaka
Przeciez zderzak dostał dystanse i pokrywa się z płaszczyzną poszerzenia. Chyba , że Szymon ściągał zderzak i nie wyregulował go spowrotem.

NIe pokrywa się ze zderzakiem?
Obrazek

Obrazek

A tu jak robiłem pomiary, żeby nie było niżej...
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw cze 16, 2011 22:25 przez Fucker, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Fucker
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
Posty: 616
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:02
Lokalizacja: okolice Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Re: Kolejny czarny US by simon180

Post autor: Fucker » czw cze 16, 2011 08:53

WJ pisze:Dobrze wygląda! Ale te kółka za wąskie...

Widzę, że niektórzy zauważyli, co by trzeba było zmienić...



Awatar użytkownika
Fredi88
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 18:52
Lokalizacja: Hönigsberg
Kontakt:

Kolejny czarny US by simon180

Post autor: Fredi88 » czw cze 16, 2011 09:34

Fucker pisze:Celem było zachowanie oryginalnego profilu błotnika, tylko, że szerzej. I tak jest też zostało to zrobione.
ale nie jest tak zrobione ;) sam popatrz obiektywnie na foty... choćby tą: http://imageshack.us/photo/my-images/18/nysa071.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false; Tylne nadkole wyglada, jakby byla na nim plastikowa nakladka malowana w kolor ;)
Fucker pisze:Tak ori. Bo przodu, tak się nie poszerza, bo jak byś je później wypełnił? Grubym dystansem i dużą felgą, autem nie dało by się normalnie jeżdzić !
Po to sie poszerza nadkola zeby duza felge wcisnac prawda ;) ?

ja nie twierdze ze tu jest cos zle zrobione, bo widac ze przylozyles sie do pracy, jezeli wlascicielowi taki efekt odpowiada to spoko. Nie pisz tylko ze nie da sie zrobic tego inaczej, a jak sie rolkuje to tylko na ostro, bo ja z tylu mam nadkola wyciagniete o dobre 2,5cm na strone ze wchodza koła 9,5J i nie musialem miec nic wspawywane ;)



Awatar użytkownika
Fucker
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
Posty: 616
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:02
Lokalizacja: okolice Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Kolejny czarny US by simon180

Post autor: Fucker » czw cze 16, 2011 12:23

Fredi88 pisze:Po to sie poszerza nadkola zeby duza felge wcisnac prawda ?
Przednie nadkola są wystarczająco duże, żeby zmieścić felgę. Nawet teraz można zauważyć u Szymona, że nawet przy jego feldze, nie są wypełnione.Więc bez sensu by było poszerzyć przednie. Wystarczyło by rant wyciąć.

Niektóre samochody oryginalnie mają nawet tył, szerszy od przodu.

Fredi88 pisze:Nie pisz tylko ze nie da sie zrobic tego inaczej, a jak sie rolkuje to tylko na ostro, bo ja z tylu mam nadkola wyciagniete o dobre 2,5cm
Tylko mi nie mów, że to ładnie wygląda takie wyrolowane. To już w ogóle nie wygląda jak oryginał. Od rolowania jest przeciągnięty cały błotnik. Wpadnij do mnie, to sprawdzimy, jak masz to zrobione i ile szpachli żeby to wyprowadzić. Jeżeli naprawdę poszerzyłeś o 2,5 cm. Bo jeżeli tylko o 1 cm, to błotnika nie pokrzywi, ale przy 2 cm już tak, bo osobiście to sprawdzałem na golfie, który szedł na żyletki, więc robiłem testy, przy jakim naciągu nie krzywi jeszcze błotnika.
Fredi88 pisze:da sie zrobic tego inaczej
A co mu miałem z tego zrobić ? Zobacz...

Obrazek

Obrazek

Uważam, że bardziej estetycznie by żaden tego nie zrobił. Wyrolować, to każdy potrafi, ale już coś wspawać już nie.



Awatar użytkownika
Fredi88
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 18:52
Lokalizacja: Hönigsberg
Kontakt:

Kolejny czarny US by simon180

Post autor: Fredi88 » czw cze 16, 2011 13:11

Fucker, nie bede robil ot u kolegi w temacie... Ja wiem ze sie da... nie wierzysz, to kliknij na zolte auto ponizej i wejdz w moj temat, jest tam wszystko pokazane. Oprocz tego kolega lakieras tez to przerabial... i wyglada jak ori a jednak nie spawal reperaturek z mk2 ;) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2316914#p2316914" onclick="window.open(this.href);return false;
Fucker pisze:Przednie nadkola są wystarczająco duże, żeby zmieścić felgę. Nawet teraz można zauważyć u Szymona, że nawet przy jego feldze, nie są wypełnione.
nie sa bo ma waska felge ;) włóż na przod 8,5 albo 9j... to sa szerokie felgi. 7J to ja mam w jahre i jest pochowane tak mocno ze glowa boli :grin:



Awatar użytkownika
Fucker
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
Posty: 616
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:02
Lokalizacja: okolice Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Kolejny czarny US by simon180

Post autor: Fucker » czw cze 16, 2011 16:07

Fredi88[/b

Głupotą by było wspawać najpierw ori repereturki z mk3 i później naciąganie. Mądrzejsze przecież było od razu poszerzyć. Ty pewnie miałes dobre nadkola i błotnik i mogłeś sobie pozwolić na naciąganie, u Szymona już nie. Sam widzisz jak jego błotnik wyglądał.
Ostatnio zmieniony czw cze 16, 2011 21:39 przez Fucker, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dan_25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1161
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 18:54
Lokalizacja: Woźniki [ SLU ]
Kontakt:

Re: Kolejny czarny US by simon180

Post autor: dan_25 » czw cze 16, 2011 17:42

kolego Fucker to co piszesz to stek bzdur

po pierwsze - może i reperaturka z mk II ma taki sam kant jak ta z mk III ale jest ona okrągła a ta z mk III owalna [ na górze okrągła a idąc niżej do proga przechodzi w dłuższy łuk ] z kolei w mk II idzie na okrągło aż do dołu

po drugie - nawet na załączonych przez ciebie fotkach widać że zderzak wogule nie pasuje do błotnika bo w miejscu łączenia reperaturki i ori błotnika odstaje 1 cm od budy :rotfl: w takim wypadku tnie sie zderzak ok 10 cm od rogu i profiluje do błotnika z resztą możesz poszukać tematu lakierasa to może się czegoś nauczysz :chytry:

po trzecie - najbardziej nie pasuje mi tu ostra kanta na łączeniu reperaturki i błotnika mk III ma pozaokrąglane kształty i kompletnie to tu nie pasuje nawet w mk II nie ma tak ostrego przejścia a swoja drogo to reperaturki z mk II nie są wcale dużo szersze niż w mk III i po tej ostrej kancie i szerokości reperaturki zdaje mi sie że wspawałeś tam reperaturkę z mk I lub wyciętą z przednich błotników mk II [ bo widzę tam różne kolory ] ale może sam nie wiesz co tam siedzi :hehe:

jedziem dalej
Fucker pisze: Tak ori. Bo przodu, tak się nie poszerza, bo jak byś je później wypełnił? Grubym dystansem i dużą felgą, autem nie dało by się normalnie jeżdzić !
błahahahahahahaha to właśnie z przodem jest zawsze problem bo jest węższe nadkole np. na przód wsadzisz koło 7,5 j r 16 et 35 bez tarcia a na tyle musisz dołożyć do tego dystans 10/ 15 mm by było równo z przodem
Fucker pisze: Cel był taki, żeby przypadkiem tylne poszerzenie nie wspawać niżej niz ori błotnik. Nawet go podniosłem o 5mm w tym miejscu, gdzie najczęściej ociera koło.
tylne koło przy sporej glebie chowa się w blotnik pod kontem 45 stopni w stronę drzwi a nie do góry więc po co podnosiłeś błotnik o te 5mm :panna: musiał byś go cofnąć w stronę drzwi a te obie opcje są po prostu bez sensowne :jezor:
Fucker pisze:
Przednie nadkola są wystarczająco duże, żeby zmieścić felgę. Nawet teraz można zauważyć u Szymona, że nawet przy jego feldze, nie są wypełnione.Więc bez sensu by było poszerzyć przednie. Wystarczyło by rant wyciąć.

Niektóre samochody oryginalnie mają nawet tył, szerszy od przodu.
no teraz to można zauważyć bo z tyłu siedzi mniejsza reperaturka :jezor:

w mk I i mk III tylne nadkola są szersze od przednich jedynie w mk II są one równe :chytry:


powiem tak / nie jedno spawałem , nie jedno przerabiałem i poszerzałem i mam to w małym palcu i kitu mi kolego nie wciśniesz
i nikt tu nie chciałe cie skompromitować dokonałeś tego ty sam w swoich wypowiedziach

z mojej strony koniec OT

pozdro


MK III >> mój zielony dupoVWóz :hmm:
viewtopic.php?f=88&t=199091" onclick="window.open(this.href);return false;

MK I >> moja nowa zabawka :satan:
viewtopic.php?p=3387489#3387489" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Fucker
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
Posty: 616
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:02
Lokalizacja: okolice Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Kolejny czarny US by simon180

Post autor: Fucker » czw cze 16, 2011 21:37

dan_25 pisze:powiem tak / nie jedno spawałem , nie jedno przerabiałem i poszerzałem i mam to w małym palcu
dan_25 pisze:może się czegoś nauczysz
Skąd Ty możesz wiedzieć jakie ja mam doświadczenie ? I ile w tym siedzę? Ja robię to na codzień, bo taka moja działalność. Zleceń mam multum i to, o czymś świadczy. Nie wpadam w samozachwyt. Nie piszę, że ktoś tu, coś źle zrobił (a mógłbym, bo widzę błędy). Ja jestem pewny za swoją pracę i nawet daję GWARANCJĘ.

dan_25 pisze:no teraz to można zauważyć bo z tyłu siedzi mniejsza reperaturka
Przeczytaj dokładnie co ja napisałem. Łuk z wspawanej części pokrywa się z łukiem z oryginalnego błotnika mk3. Bo robiłem pomiary oryginalnego w kilkunastu miejscach.
dan_25 pisze:kolei w mk II idzie na okrągło aż do dołu
dan_25 pisze:na górze okrągła a idąc niżej do proga przechodzi w dłuższy łuk ]
dan_25 pisze:wyciętą z przednich błotników mk II [ bo widzę tam różne kolory ] ale może sam nie wiesz co tam siedzi
I tu Cię muszę pochwalić, że to zauważyłeś. Właśnie z przednich błotniów jest to wycięte. Bo właśnie przedni błotnik, jak to nazywasz przechodzi w "dłuższy łuk" w dolnej przedniej części. I wyobraż sobie, wziąłem to również pod uwagę, jak i Ty.


dan_25 pisze:w takim wypadku tnie sie zderzak ok 10 cm od rogu i profiluje do błotnika
Zderzak Szymona to US. Mowy nie było o cięciu,. Z Szymonem uzgodniłem, że zderzaka nie mam ruszać, więc nie ruszałem.

Odnoszę wrażenie, że na siłę prubujesz coś krytykować...
Może ja wypowiem się w twoim temacie? Bo widzę, że dużo rzeczy można by było skrytykować.

Ja na razie się nie wyśmiewam w stosunku do Ciebie. :satan:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości