[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » pt maja 19, 2017 23:15

Fotele finalnie siadły na aucie, ale nie było tak kolorowo. Przyspawane szyny były do innych foteli, do tych z A8 trzeba było podejść wyzej 3cm, oraz podejść bardzo blisko progów - niemal na styk.
CZyli adaptery z prostych stalowych przekrojów. profil jest przykrecony do szyn, a do profili dopiero fotele.
Ustawienie jest idealne wg mnie, na max w góre nic nie haczy w podsufitce - ba, nawet zagłowek sie chowa zeby nie było kolizji :bigok:


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oczywiście myślałem że to koniec... ale nie. Zamykając drzwi niestety nieskutecznie, gdyż kieszeń drzwi jest zbyt wystająca.
Kolejne rzeźbienie, na szczeście zapożyczyłem spawarke do plastiku i jakoś to pokleiłem :jezor:
szpachla, szpachla, jeszcze raz szpachla...
Na wierzch bedzie folia termokurczliwa.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Przykreciłem drążki stabilizacyjne.
Przedni jest zbyt blisko wahacza, nawet o niego haczy.
Nie mam niestety zdjęcia, ale nie pasuje gdy go obróce o 180stopni.
Najbardziej by pasował pod wahaczem żeby dać mocowanie a od góry nakrętkę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Błotniki przed założeniem wymagały dopracowania zaległości lakiernika - app od wewnątrz.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i na auto...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Lampy również odświeżone

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


po 2,5 miesiaca od lakiernika odebrałem listwy... oczywiście zapomniał umalować lotki... :kac:

Obrazek


Kratka pod zderzakiem również do kastracji...

Obrazek
Obrazek


Jeszcze denerwował mnie bardzo delikatne podciekanie z pod krócca bocznego głowicy - zastąpiłem go metalowym i nawet ze świeczkami :bigok:

Obrazek
Obrazek


Powoli golf zbiera sie do kupy...

Obrazek


Ruły już też są na aucie.


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
cross2900
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 593
Rejestracja: pt maja 04, 2012 09:17
Lokalizacja: Großpolen

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: cross2900 » pt maja 19, 2017 23:52

Nakładki pomalowane strukturą ? Ja już wole trochę podniszczone nie przemawia to do mnie zwykle to wszystko odpada ten plastik jakoś z lakierem zbyt nie współpracuje :-)



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Michał_1977 » sob maja 20, 2017 06:18

kret077744 pisze:Błotniki przed założeniem wymagały dopracowania zaległości lakiernika - app od wewnątrz.
Nie mów,że samego baranka tak zostawiłeś?! Baranek chłonie wilgoć Panie! Zamknij to czymś,bo będzie kicha :bajer:

cross2900,jak struktura od dobrego producenta i z głową położona,to nic nie odpada. Jakimś BOLL'em w sprayu,to sobie można za psami rzucać :hmm:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » sob maja 20, 2017 08:54

Nakładki pomalowane strukturą ? Ja już wole trochę podniszczone nie przemawia to do mnie zwykle to wszystko odpada ten plastik jakoś z lakierem zbyt nie współpracuje
Jak Michał pisze, u mnie te listwy raczej nie były nawet w stanie dostatecznym.
Jak bedzie cokolwiek odpadać adres lakiernika znam hehe :bigok:
Ten zarzeka sie że kupuje drogą strukture bo tanie odlatują, ale najważniejszcze jest dobrze przygotować.
Baranek chłonie wilgoć Panie! Zamknij to czymś,bo będzie kicha
użyłem app U210 do podwozia. ten chyba nie trzeba wykańczać jeszcze jedną warstwą ?

lepiej by wyglądały w rękawie termoizolacyjnym
Zostało mi bandażu to nawet nie myśłałem żeby cokolwiek innego zaaplikować.

Linkę jedną musiałem skrócić bo brakowało mi regulacji i dwójka cieżko lub wogóle nie wchoziła. Teraz mozna wbijać z 3ki czy 4ki i wchodzi. Przed tylko szło z 1 na 2, i to nie zawsze.
Jeszcze kąt wtrysku został do zrobienia zegarem.
Pompe mam jeden ząb do przodu i jak dam na max opóźnienie to nawet mi jeszcze nie przebiera ani nie kopci.


Co do tego stabilizatora to na zdjeciu zaznczyłem gdzie mi styka. Ten łuk ładnie idzie ale jak pret przechodzi na góre to tam mi styka i pewnie bedzie walić o wahacz.

Obrazek


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: RasPL » sob maja 20, 2017 10:43

Z czego masz stabilizator ? Ja x lat temu mialem podobny problem gdy pomylilem stabilizator z mojgo mk2 gti z stabem z mk3 gti. Jakoś tak to było. A winne są innego profilu wachacze.


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Michał_1977 » sob maja 20, 2017 12:12

kret077744 pisze:użyłem app U210 do podwozia
To jest ta sama kupa,co U200,tylko 210 zawiera nieco usztywniacza,żeby można było utworzyć a'la ori łączenia,np. przy kielichach. Jedno i drugie,kwalifikuje się pod lakier. Inaczej będzie płowieć i pić wodę. Każdy dobry lakiernik potwierdzi moje słowa.
To,że napisane jest w karcie produktu,że służy do zabezpieczenia podwozia,to i owszem. Jest tak napisane na każdym niema baranku,ale to TRZEBA jeszcze polakierować. Wtedy ładnie podwozie wygląda,prawie jak z fabryki.
Możesz to potraktować ML-em jeśli Ci trochę zostało. Wtedy będzie git.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: RasPL » sob maja 20, 2017 12:17

Ja robie na odwrót i najpierw lakieruje gola blache zgodnie ze sztuka a nastepnie ori guma baranek i czarny mat.


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Michał_1977 » sob maja 20, 2017 15:06

RasPL, to zależy co rozumiesz przez pojęcie-ori guma.
Są masy kauczukowe,np. Sika takowe produkuje,ale kosztują w **uj. Taki baranek za paredziesiąt zeta,ma tyle wspolnego z kauczukiem,co ja z kosmitą :jezor:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » sob maja 20, 2017 15:18

Nie wątpie w Twoje słowa, ale myślałem że u210 to już całkiem inna baja jak u200 zwykły baran. Potraktuje to ml-em lub jakimś hammerite w czarny mat.
szkoda tylko tego oklejania, bo miałem gotowca tylko prysnąć, teraz to jedynie pyndzel bo błotników już nie zamierzam ściągać.
Żal patrzeć jak na innych forach ludzie chwalą u210 i psikają całe podwozia jako finalną warstwe podwozia... :panna:

Stabilizator jest od mk2, tak zapewniał mnie sprzedający, bo swojego w country już nie miałem. od mk3 widziałem zdjęcie że przechodzi nad drążkiem kierowniczym.
chciałem tak zrobic z tym drążkiem obracając go do góry nogami ale ta opcja wogóle nie była możliwa.

Obrazek

Dzisiaj dałem rozbieralne amortyzatory do przerobienia. Od amora z country różnica 10cm, dodałem jeszcze 4cm, bo przez diesla siadł tak że wyglada jak zwykły mk2.
niestety górna czesść amora od country a od zwykłego też sie różni, wiec również musi być wydłużona. Skok jest taki sam 175mm.
Moje ori amory o dziwo jeszcze trzymają, ale na nich mimo zastosowania jeszcze gum pod sprężyna siedzi zbyt nisko. pół country :jezor:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: RasPL » sob maja 20, 2017 21:07

Mowie o żółtum kałczuku tak jak OEM. Jezt *#cenzura#*... trwały i nawet po 25 latach niechce się poddać. Co do ceny to co poradzisz ;)


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » ndz maja 21, 2017 10:52

Listwa kierowcy wymagała tuningu spawalniczego :jezor:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Oto golf stał wersją country :okej:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Lampy na przekaźnikach dają po oczach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Końcowe przymiarki blach osłonowych, o dziwo prawa strona bez cięcia, pompa wspomagania mieści sie nie chaczy o nic nawet przy odpalaniu. Wystarczyło jedynie lekko odgiąć przy kompresorze.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Lewa strona wymagała powiększenia okienka. niestety skrzynka 6-tka wystaje troche.
Nawet nie myśle jakie dystanse trzeba bedzie podlożyć żeby nic nie tarło.
Chciałbym wsadzic koła 205/50/17, ale musze jakieś dwa stare lacie takie załozyć i pasować.

Obrazek
Obrazek


Widoczną część coolera podmalowałem w czarny mat, żeby sie zbytrnio nie rzucało w oczy.

Obrazek


JAk wyżej pisałem do przerobienia poszły amortyzatory. Musze unieść golfa o 4cm. Jednak przy okazji rzeźbienia, ori zastąpie amorami na wkład, bo trudno jest dostać typowe dla country.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: RasPL » ndz maja 21, 2017 13:31

Zrob se dekielek do tej dziury na skrzynie ;)


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Re: [MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratow

Post autor: kret077744 » ndz maja 21, 2017 13:43

Dobry pomysl. Moze cos ulepie. Jakis kawalek blachy 2mm jeszcze mam


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: [MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratow

Post autor: matisim » ndz maja 21, 2017 21:08

Kolega ma rację co do tego baranka app. Zrobiłem ostatnio test tego baranka i produktu SIKA. Powiem Ci, będziesz żałował że miałeś w ręku app. Zrobię fotki tego co wyszło i Ci pokaże.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości