Czy da sie do ABS-a przeszczepic wielopunkt.

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Marek 81l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt lis 30, 2004 20:38
Lokalizacja: Ruda Śl
Kontakt:

Czy da sie do ABS-a przeszczepic wielopunkt.

Post autor: Marek 81l » ndz lut 11, 2007 15:27

Jak w temacie
Czy jest technicznie mozliwe załozenie wielopunkowego wtrysku do ABS-a?
Np:z GTI 8V lub mk2 PB?
Chodzi o to czy kolektor z wielopunkta mozna wsadzic w miejsce jednopunktowego.
Wczoraj porownywalismy z kumplem oba te silniki i w zasadzie blok i glowica wyglądają tak samo,w GTI jest aluminiowa pokrywa zaworow ale mysle ze podejdzie w miejsce stalowej.
Czy ktos próbował czegos takiego?
Jakie mogą byc tego efekty i jakie dalsze przerobki?


Był Mk2 :)
był Mk3 :)
było Vento ABF
bylo Vento AAA
TERAZ: JETTA III i Mk3 Cabrio
1Z ,ABS

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » ndz lut 11, 2007 16:29

Marek 81l pisze:Jakie mogą byc tego efekty i jakie dalsze przerobki?
Efekty żadne , przerobienie mono na wielopunkt nic w zasadzie ci nie da.
Marek 81l pisze:Czy jest technicznie mozliwe załozenie wielopunkowego wtrysku do ABS-a?
Np:z GTI 8V lub mk2 PB?
Sam kolektor bedzie pasował, ale nie załozysz wtryskiwaczy bo w głowicy ABSa nie ma podebrań w głowicy na wtryskiwacze.

Jedyne co by miało sens , to chyba założenie całej kompletnej głowicy z kolektorami i wałkiem rozrządu od PF/PB - tutaj bedzie jakaś poprawa osiągów , ale to głównie zasługa nie wtrysku a innego wałka i większych zaworów.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Marek 81l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt lis 30, 2004 20:38
Lokalizacja: Ruda Śl
Kontakt:

Post autor: Marek 81l » ndz lut 11, 2007 19:09

Dzieki.
A czy głowica tylko z PB/PF podejdzie czy z mk3 GTI tez?

I jeszcze pytanko czy taki wielopunkt da sie odpalic na sterowniku mono czy nie ma szans?


Był Mk2 :)
był Mk3 :)
było Vento ABF
bylo Vento AAA
TERAZ: JETTA III i Mk3 Cabrio
1Z ,ABS

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » ndz lut 11, 2007 21:51

Marek 81l pisze:A czy głowica tylko z PB/PF podejdzie czy z mk3 GTI tez?

I jeszcze pytanko czy taki wielopunkt da sie odpalic na sterowniku mono czy nie ma szans?
Z MkIII podejdzie, na sterowniku z mono nie ma szans!!!



Awatar użytkownika
Piter.5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 448
Rejestracja: pn sie 07, 2006 10:25
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontakt:

Post autor: Piter.5 » pt lut 16, 2007 08:58

mam taki sam silnik 1.8 symbol ABS, benzyna bez gazu - jak poprawic jego osiagi,bez utraty zywotnosci ?A czy istnieje mozliwosc,zamiany silnika na 2.0 lub inny -czy to wogole ma sens,warto sie za to zabierac?



Awatar użytkownika
mtworus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: sob lis 04, 2006 21:21
Lokalizacja: Ośvwięcim
Kontakt:

Post autor: mtworus » wt lut 27, 2007 09:08

ja na silnik ABS założyłem głowicę z PFa z digifantem 2...i jeździ.... :
Ostatnio zmieniony pt cze 20, 2008 08:53 przez mtworus, łącznie zmieniany 1 raz.


było kilka MK2 ... nawet GTI
było Audi 80 B4 1.9TDi 1Z
było MK4 Generation ____BLUE___1.9TDI-ALH
jest VW T3 Westfalia 1.6TD JX wysoki dach

[img]http://images20.fotosik.pl/197/c7ce2f0b29677834.jpg[/img]

Marcin SoYa

Post autor: Marcin SoYa » wt lut 27, 2007 12:20

Jedyne co by miało sens , to chyba założenie całej kompletnej głowicy z kolektorami i wałkiem rozrządu od PF/PB - tutaj bedzie jakaś poprawa osiągów , ale to głównie zasługa nie wtrysku a innego wałka i większych zaworów.
Hmm - czyli można by wymienić sam wałek np. od 2E , albo jakiegoś EV , KR ? i różnica by była ?
Do Tego przy okazji wypolerować doloty na papier i dzień roboty stać każdego ;) I Może by było czuć te 10 koni :P
Piter.5 pisze: czy istnieje mozliwosc,zamiany silnika na 2.0 lub inny -czy to wogole ma sens,warto sie za to zabierac?
Sam kiedyś myślałem aby zmienić głowice nad taką od 2e czy EV + wtrysk mechaniczny wielopunkt - ale nielubią się z Gazem ;) a pozatym to już zastary sprzęt ...

Lepiej zostawić ten wtrysk - a wymienić same wałki



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » wt lut 27, 2007 16:09

Marcin SoYa pisze:
Jedyne co by miało sens , to chyba założenie całej kompletnej głowicy z kolektorami i wałkiem rozrządu od PF/PB - tutaj bedzie jakaś poprawa osiągów , ale to głównie zasługa nie wtrysku a innego wałka i większych zaworów.
Hmm - czyli można by wymienić sam wałek np. od 2E , albo jakiegoś EV , KR ? i różnica by była ?
Do Tego przy okazji wypolerować doloty na papier i dzień roboty stać każdego ;) I Może by było czuć te 10 koni :P
Piter.5 pisze: czy istnieje mozliwosc,zamiany silnika na 2.0 lub inny -czy to wogole ma sens,warto sie za to zabierac?
Sam kiedyś myślałem aby zmienić głowice nad taką od 2e czy EV + wtrysk mechaniczny wielopunkt - ale nielubią się z Gazem ;) a pozatym to już zastary sprzęt ...

Lepiej zostawić ten wtrysk - a wymienić same wałki
papierem to ze mozna do usranej smierci polerować, do takiej roboty sas potrzebne radykalniejsze srodki, bo polerka to tylko błysk nadaje,

co do wałków to z KR nie pasuję

a co do glowic to tu micie sie zdecydowac czy z 2.0 czy z 1.8 bo to 2 rózne głowice i 2 rózne wtryski


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

Post autor: marcinas1983 » wt gru 18, 2007 23:16

Trochę odkopię temat, ale to lepsze niż zakładanie nowego :grin: . Mam pytanie, czy opłaca się założyć sam wałek rozrządu z silnika PB do silnika ABS?? Bo taki silnik u mnie leży i jestem ciekaw czy coś taka modyfikacja by poprawiła w osiągach/zachowaniu silnika? Po czym można rozpoznać, że to wałek od PB, ponieważ silnik który u mnie leży wyciągnięty jest z auta co 10 lat było w Polsce i nie wiadomo czy ktoś już tam nie grzebał. Wtrysku paliwa nie opłaca mi się zakładać bo tak jeżdżę na LPG wiec jedynie korzyść miałbym z niego jeżdżąc na benzynie.
Ostatnio zmieniony śr gru 19, 2007 00:50 przez marcinas1983, łącznie zmieniany 3 razy.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

??

Post autor: piertn » czw gru 20, 2007 15:31

Hm zaproponujcię coś w miarę taniego!
Sam mam ABS-a i wiem że droższe przeróbki są bez sensu bo to jest nie oszukujmy się juz stary dziadek i za ok 1500zł można juz wstawić innhy 2.0E więc przeróbki które będą kosztowały ponad 1000zł są bez sensu.
To musi być propozycja dadania od 5 do 10 kucyków w kosztach mieszczących się w 1000zł.
Przynajmniej ja tak uważam


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Awatar użytkownika
exec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: pt sty 20, 2006 23:50
Lokalizacja: wilczyce/wroclaw

Post autor: exec » czw gru 20, 2007 16:01

Ok to koszt silnika. Jeszcze jest koszt przekladania.


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images31.fotosik.pl/69/302f529b1ebdbb66.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

Post autor: marcinas1983 » czw gru 20, 2007 17:15

Czyli można kupić kompletny silnik np. 2E w wiązką, ecu i przepływką za 1500zł?? Jak wygląda wtedy jego wymiana w mk3 z 1.8 ABS?? Trzeba rozpruwać całe auto czy wystarczy tylko przednią część wiązki zmienić??


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » czw gru 20, 2007 19:20

mtworus - chlopie ja kuplem od ciebie tego golfa, 2 tygodnie prac dzien w dzien zeby twoje "naprawy" doprowadzic do stanu uzywalnosci , jeszcze bezczelnie napisales jak sprzedawales auto ze to org. PF, ty to najlepiej juz nic nie pisz. Sorki za OT.



Awatar użytkownika
mtworus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: sob lis 04, 2006 21:21
Lokalizacja: Ośvwięcim
Kontakt:

Post autor: mtworus » pt cze 20, 2008 08:56

Golf GTi pisze:mtworus - chlopie ja kuplem od ciebie tego golfa, 2 tygodnie prac dzien w dzien zeby twoje "naprawy" doprowadzic do stanu uzywalnosci , jeszcze bezczelnie napisales jak sprzedawales auto ze to org. PF, ty to najlepiej juz nic nie pisz. Sorki za OT.
pisałem że to PF...a nie "oryginalny" PF
jeśli blok silnika nie różni się prawie- bo nawet w ETCE mi ktos z forum sprawdzał temat... a nawet według oględzin i pomiarów jest taki sam... to mozna przyjąć że jest to PF... osprzętu nie rezalem... :chytry:

p.s.
i teraz ja przeprosze za O.T.
jeśli znasz temat tego auta to wiesz dlaczego byłem zmuszony zmieniac blok ... po prostu kupiłem ten samochód w opłakanym stanie za parę groszy ... :kac:
luknij na temat
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=89155
nie wstawiłem ci lipy tylko potrzebowałem kasy... :chytry:
a skoro jeździsz nim do dziś znaczy że nie był taki zły... no i cena też była proporcjonalna do stanu...inaczej przecież byś go nie wziął... :hmm:
Ostatnio zmieniony śr lis 05, 2008 21:06 przez mtworus, łącznie zmieniany 2 razy.


było kilka MK2 ... nawet GTI
było Audi 80 B4 1.9TDi 1Z
było MK4 Generation ____BLUE___1.9TDI-ALH
jest VW T3 Westfalia 1.6TD JX wysoki dach

[img]http://images20.fotosik.pl/197/c7ce2f0b29677834.jpg[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości