Golf MK2 - 1.6 (gaźnik) na zwykłe 1.8 (gaźnik)

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Montifer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: śr mar 21, 2012 18:38
Lokalizacja: Szczecin K.W.
Auto: Golf MK2

Golf MK2 - 1.6 (gaźnik) na zwykłe 1.8 (gaźnik)

Post autor: Montifer » ndz maja 03, 2020 12:03

Witam.

Panowie zważywszy na to, że najprawdopodobniej w niedługim czasie będę musiał zrobić remont w swoim 1.6 PN zacząłem się zastanawiać nad podmianką na nieco większy motor, a konkretnie na zwykłe 1.8 na gaźniku.

Z racji tego, że moja widza odnośnie mechaniki nie jest zbyt duża mam kilka pytań odnośnie tego pomysłu. Które mam albo przekonają mnie do tego pomysły albo od niego odwiodą.

1. Czy do takiej przekładki wymagane jest coś więcej niż blok i głowica silnika? Czyli w skrócie wywalić stary blok i głowicę wsadzić z 1.8 skręcić, zalać i odpalić. :bigok:
2. Czy gaźnik z 1.6 pasuje do wersji 1.8 z gaźnikiem czy jest to inna konstrukcja i trzeba by było zabrać razem z dawcą?
3. Instalacja silnika ta samo pytanie, trzeba zabierać z dawcy (1.8 ) czy wystarczy podłączyć do starej (1.6 )?
4. Czy wersja 1.8 z gaźnikiem różni się czymś od wersji 1.8 z wtryskiem prócz instalacji elektrycznej i wiadomo gaźnikiem. :bajer:

5. Silnik 1.8 (66kW) z golfa 3 czy to dokładnie to samo co z golf 2.

Pozdrawiam. :)


----------------------------Mój Madison----------------------------
Obrazek
----- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=499667 -----

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości