Swap hamulców przód? Czterotłok?

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Majki93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 16:53
Lokalizacja: ELA / DW

Swap hamulców przód? Czterotłok?

Post autor: Majki93 » wt kwie 17, 2018 00:58

Hej, chciałem się dopytać co można maksymalnie wcisnąć na przodzie pod felgę 16"? Oczywiście pomijając jednotłok ATE 54 z jarzmem 451 i tarczą 312mm. W zasadzie rozchodzi się o Passata B3, ale Golf 3 to praktycznie to samo. W chwili obecnej mam tarczę 288, wspomniany wcześniej zacisk ATE 54, biserwo z T4, przewody w oplocie i zwykłą pompę bez abs-u. Po pierwsze, czy jest sens pchać się w coś mocniejszego bez abs-u? Rozważałem jakiś czterotłoczek Brembo z Mercedesa, czy z BWM E38, są one ogólnodostępne i nie zabijają ceną. Jeśli chodzi o zacisk z Mercedesa, to coś już o nim wiem. Przy tarczy 288 mam równe 3cm do felgi. Zapodając felgę 312, tracę 12mm na promieniu z tych 30mm. Zostaje mi do dyspozycji 18mm. Zacisk z merca, na środku, gdzie przychodzi tarcza ma 15mm grubości. Do dyspozycji zostałyby mi w związku z tym 3mm, gdzie przy wspomnianych 3mm zacisk byłby oparty o tarczę, czy przy takim polu manewru mogę myśleć o wspomnianym zacisku? :hmm: Jeżeli nie, to w jakim kierunku mógłbym pójść? :okej:


Mój temacik: KLIK, KLIK, KLIK!!!

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości