Golf III Filtr stożkowy

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

HaddisPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz paź 08, 2017 20:52

Golf III Filtr stożkowy

Post autor: HaddisPL » ndz paź 08, 2017 21:02

Witam!

Jestem tu nowy i chciałbym rozpocząć mój pierwszy temat :hmm:
Aktualnie posiadam okrągły filtr powietrza, który stanowi problem. Wiem że ludzie posiadający kwadratowy filtr w lewym dolnym rogu silnika wywalali plastikowa puche i pod rure montowali stożek. Ja jak wywale filtr to mam przepustnice i raczej tam tego nie zamontuje. I tutaj pytanie: Czy moge wywalić ten okrągły filtr powietrza, wsadzić tam elementy ktore idą w przypadku filtra kwadratowego w strone zderzaka i zamontować stożek? Czy elementy kwadratowego filtra nie pasują do przepustnicy z okrągłym filtrem?

Chodzi mi o zamontowanie czegos w tym stylu zamiast okrągłego filtru:

https://zapodaj.net/1600bfe2f08ee.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false; ( Nie patrzcie na zaznaczone elementy, chodzi o sam element wychodzący z przepustnicy )



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Golf III Filtr stożkowy

Post autor: KoguT » ndz paź 15, 2017 11:13

Jaki masz kod silnika?



HaddisPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz paź 08, 2017 20:52

Golf III Filtr stożkowy

Post autor: HaddisPL » pn paź 16, 2017 19:06

Chodzi o ten kod? : AEE



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Golf III Filtr stożkowy

Post autor: KoguT » wt paź 17, 2017 23:59

Takiej pokrywy wtrysku nie założysz bo niema podejścia.

Jeśli upierasz się przy przebudowie dolotu to kup kolanka silikonowe o średnicy wewnętrznej takiej jak obudowa przepustnicy. Dalej możesz pojechać rurami aluminiowymi w stronę prawej lampy i tam dać albo sam stożek (odradzam bo będzie zasysał ciepłe powietrze z komory), albo stożek w airboxie i do niego doprowadzić powietrze ze zderzaka, lub dać seryjną puszkę.

U mnie jest seryjny kolektor dolotowy na polerowanym alu dolocie z rzeźbioną w środku fabryczną puszką filtra. A tylko da tego że mam przepływkę i na airboxie ze stożkiem go muli. Jedynie przy przerobionej ori puszce filtra sobie lepiej radzi.
http://www.fotem.pl/show/full/ed4e01aa2 ... 5f3c977ce0" onclick="window.open(this.href);return false;



HaddisPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz paź 08, 2017 20:52

Golf III Filtr stożkowy

Post autor: HaddisPL » sob paź 21, 2017 19:24

Dzięki za pomoc, tylko nie jestem pewny co do długości rury dolotowej do przepustnicy, bo wiem że musi być odpowiednia jej długość, bo za długa i za krótka to też bedzie źle. I co do kolanka to jak je przymocować do przepustnicy?



Awatar użytkownika
zieloo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt kwie 24, 2015 22:27

Golf III Filtr stożkowy

Post autor: zieloo » sob paź 21, 2017 20:51

hej, nie zmieniaj długości dolotu, to jest wszystko policzone pod konkretny silnik. Zmieniając jego długość na tzw "oko" możesz sobie zaszkodzić np dławieniem przy gwałtownym przyspieszaniu itp. Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie zamontowanie tego oto filtra http://allegro.pl/filtr-powietrza-piper ... 46040.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Pozdrawiam


Zieloo

Awatar użytkownika
zieloo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt kwie 24, 2015 22:27

Golf III Filtr stożkowy

Post autor: zieloo » sob paź 21, 2017 21:23

albo taki ......... http://allegro.pl/sportowy-filtr-powiet ... 95330.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Zieloo

HaddisPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz paź 08, 2017 20:52

Golf III Filtr stożkowy

Post autor: HaddisPL » ndz paź 22, 2017 11:09

Pytanie jeszcze jedno, czy te filtry również wydają charakterystyczny dźwięk? Jeśli nie to zostane przy stożku bo na prawde kocham ten dźwięk :hmm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości