Temat TURBO zmienna geometria Nie TD,nie TDI. BMW TDS

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

DAMIX_S51
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw wrz 29, 2016 21:03

Temat TURBO zmienna geometria Nie TD,nie TDI. BMW TDS

Post autor: DAMIX_S51 » czw wrz 29, 2016 21:35

Witajcie, po długich poszukiwaniach treściwych osób znajacych sie na rzeczy w internetach, postanowiłem zalozyć konto na Waszym forum z nadzieją ze wrescie ktos ogarniety w turbodieslach mi pomoże. Sprawa jest następująca jestem posiadaczem BMW E34 2,5 TDS silnik m51d25 moc 143konie, seryjne turbo td04-11t, dotychczas mam przerobiona samodzielnie pompe wtryskowa z 10tki na 11stke, cyka jak zegarek, ma moc większa co jest wielkim plusem. Moim widzi mi sie jest montaż turbiny o zwiekszonych parametrach na jakies 180-200km maks, ze zmienną geometria i najważniejsze musi byc sterowana nadcisnieniem bądz nadcisnieniem. Zmienna geometria pieknie zmieniałby charakterystyke tego silnika, bo niestety ma dziure w obrotach co jest duża wadą. Z tego co mi wiadomo dużo osób w TD i TDI kombinowała tutaj z turbinkami. Czytałem też ze czesto przerabiacie turbiny ze sterowowania geometria za pomoca ECU [kompa,bądz elektronicznych siłowników] na mechaniczny podcnisnieniowo lub nadcisnieniowo. Czy byłby ktos chętny do pomocy? A może ktos z Was regeneruje turbiny na codzien i doradziłby jak tu przerobic, jak to wykonac. Opcje są dwie pierwsza opcja to przeróbka turbo ecu na sterowanie mechaniczne geometrii, drugie to znalezienie odpowiednika. Niestety nie wiem co i jak. Szukałem po forach odpowiedzi jakie auto jakie ma turbo i jak sterowana geometrie. Co udalo mi sie ustalic : BMW 530D ma sterowanie geometrii za pomoca ECU od 1750 sie załącza, Saab 3.0TID od 1800 sterowany także ECU kompem, Volvo s60 2.4D D5 180km sterowane kompem, wersja 163konie podobno sterowane za pomocą Nadcisnienia/podcisnienia. W Alfie romeo 2.4JTD 2000r, widziałem że sterowanie zmiennej geometrii łopatek odbywa sie poprzez ''samosterowanie'' turbo, poprostu przewód jest wprowadzony w muszle, ale silnik ma tylko 136koni i na moja moc byłaby za mała. Jak widac moja wiedza w turbinach nie jest zbyt dużą, jestem ograniczony mimo checi zdobycia wiedzy i zmodyfikowania tego silnika. Kolektor wydechowy możnaby przerobić, obecnie jest na 3 szpilki zawsze mozna uciac i z kolektora od danej turbiny zrobic kolektor pod daną turbine czyli przespawac flansze. Mam nadzieje że ktos będzie chciał pomoc, podzielic sie wiedzą. Pozdrawiam użytkowników!



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Temat TURBO zmienna geometria Nie TD,nie TDI. BMW TDS

Post autor: Sztomel » sob paź 01, 2016 13:03

Kolego DAMIX_S51, pytasz nas o coś na co odpowiedź otrzymasz od bezpośredniego tunera. To przecież z tunerem powinieneś ustalić na ile swój silnik chcesz wykręcić i on wszystko Ci powie - jakie turbo, na ile KM i na ile Nm a także powinien zbadać i ocenić obecne parametry Twojego silnika. Rozumiem Twoją trwogę ale to forum nie jest forum do tego celu - nawet nie napisałeś skąd jesteś więc sprawa jest otwarta - tylko tuner powie Ci na co stać Twoją BMK-ę. A przy okazji pozdrawiam i życzę super strzały i małego slizgania się opon ( wiem o czym piszę).


Obrazek

DAMIX_S51
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw wrz 29, 2016 21:03

Temat TURBO zmienna geometria Nie TD,nie TDI. BMW TDS

Post autor: DAMIX_S51 » ndz paź 02, 2016 20:09

Tak sie składa, że sam ogarniam te BMW bo na okolice nie ma szpeca. A jedno z rzeczy których nie ogarniam to zastosowanie zmiennej geometrii. Silnik juz był badany wszystkie parametry jak w fabryce, pozatym egzemplarz niespotykany jak na diesla pod postacia org niskiego przebiegu.



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Temat TURBO zmienna geometria Nie TD,nie TDI. BMW TDS

Post autor: spawacz » pn paź 03, 2016 19:13

Sztomel dzialasz na mnie irytujaco... bo sie nie znasz . Sprawa TDS wyglada tak ; , GT2256V z 3.0d E39 193KM pasuje prawie bez przerobek, trzeba podciac lape na rogu bo sie muszla nie zmiesci i splaszczyc splyw, gruszka z Alfy 2.4jtd do sterownia nadcisnieniowego - wezyk z gruszki dajesz w dolot lub mozesz w turbinie wstawic holenderek, przy 1.4b bedzie ok 200KM w dymie mniejszym niz seria, gruszka tez ustalasz cisnienie max ,1.3B bedzie tez ok, ogranicznik wychylu kierownic wyreguluje ci wstawanie od dolu , przy mocnym sofcie trza go bedzie wkrecic ok 1 obrot bo sie zatka wydech, do tego IC przynajmiej 550x180 , TDS sie *#cenzura#* grzeje przy bombie i duzej ilosci ON , a jeszcze szybciej *#cenzura#* uszczelki.... , uszczelke najpeiej metalowa.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

DAMIX_S51
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw wrz 29, 2016 21:03

Temat TURBO zmienna geometria Nie TD,nie TDI. BMW TDS

Post autor: DAMIX_S51 » śr paź 05, 2016 21:03

spawacz, PW



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości