SWAP silnika w mk1 1.1 benz 83r.

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Rajlor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw sty 14, 2016 18:00

SWAP silnika w mk1 1.1 benz 83r.

Post autor: Rajlor » czw mar 03, 2016 21:16

Witajcie,

Jestem w posiadaniu golfa mk1 1.1 benz. 60km, w wakacje jestem zainteresowany swapem na coś mocniejszego. Jestem zielony w temacie. Z tego co przeczytałem, golf mk1 1.1 ma inną budowę komory silnika i silnik umieszczony wydechem do przodu i pojawia się problem z mocowaniem podczas swapu na większą jednostkę? Myślałem o 2.0 abf 16v lub 1.8-2.0 8v.I tutaj pojawia się pytanie, czy warto swapować z tej budy i jakie byłyby średnie koszta takiej zabawy? Sam na pewno bym tego nie robił, musiałbym komuś zlecić.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

SWAP silnika w mk1 1.1 benz 83r.

Post autor: darwaz » czw mar 03, 2016 21:49

Miałem w takiej budzie ABF, nie ma za dużo roboty względem budy od większych silników. Łapa poduszki od strony pasażera jest skierowana w inna stronę niż w budzie powyżej 1.3 . Musisz wyciąć starą i wspawać łapę od większego silnika. Kosztów nie da się określić jak nie wiadomo co i jak chcesz mieć zrobione. Od kilku do kilkudziesięciu tysięcy :) . Budowa mojego pierwszego Mk1 z ABFem kosztowała 45 000 zł. no ale tak jak powiedziałem, zależy co i jak ma być zrobione.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości