Swap z 1.9D do 1.9TDI 130koni

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Sobeq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn kwie 27, 2015 23:29

Swap z 1.9D do 1.9TDI 130koni

Post autor: Sobeq » pn kwie 27, 2015 23:39

Witam, Jak w temacie planuje właśnie taki swap. Mam do kupienia nie drogo jeżdżącego Passata B5 1.9 TDI 130 koni.
W związku z tym chciałbym się dowiedzieć jak bardzo ciężko byłoby ze swapem tegoż o to silnika do mojego B3. Na początku chciałem VR6 ale za dużo problemów od strony prawnej. A 1.9D to 1.9D.
I tu jest moje pytanie: Bardzo ciężko zrobić taki swap?
Czytałem gdzieś ze problem jest z mocowaniem skrzyni, prawda to?
I w sumie ostatnie pytanie. Może orientujecie się jak to jest z półosiami? Trzeba toczyć nowe na wymiar czy te z B5 podchodzą w jakiś sposób?
Silniki wyglądają podobnie więc mocowanie silnika nie powinno być dużym wyzwaniem :)
Z góry informuje ze mam dostęp do całego zaplecza na podwórku :)

Tak ja wiem ze piszę o Passacie na forum o golfie ale wydaje się ze tutaj jedynie otrzymam jakąś sensowną odpowiedz...
Jeżeli ktoś z was się orientuje to bardzo proszę o odpowiedz na ten temat ;)

Dzięki i pozdrawiam.



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Swap z 1.9D do 1.9TDI 130koni

Post autor: bugalon » śr kwie 29, 2015 14:29

Ziom, czy Ty w ogole otworzyłeś chociaż maskę jednego i drugiego samochodu zaglądając do srodka? Przeciez jeden silnik montowany jest wzdluznie a drugi poprzecznie, skrzynie są całkiem inne, no wszystko jest zupełnie inne. Wierz mi problemy prawne przy zmianie pojemności/zasilania w takim b3 są niczym przy problemach ze swapem o którym tutaj piszesz.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości