SWAP MKIV 1.4 -> 2.3 v5

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
ProgrameR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 21:37
Lokalizacja: Pułtusk

SWAP MKIV 1.4 -> 2.3 v5

Post autor: ProgrameR » czw mar 21, 2013 20:26

Witam
Posiadam golfa z silnikiem 1.4, demonem prędkości on nie jest, a przy tym paliwa też nie oszczędza.
Rozważam swap silnika na 2.3 v5 (dobrze pracuje z lpg) w którym moc była by wystarczająca a spalanie nie aż tak bardzo obciążające portfel.
Oczywiście nie planuje kupować samego silnika na przekładkę ale całego golfa z tym silnikiem (najprawdopodobnej anglik).
Czy taka przekładka nie stworzy jakiś wielkich problemów? I w ogóle czego mam się spodziewać przy swap'ie?
Z góry dzięki za odpowiedzi :pub:



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

SWAP MKIV 1.4 -> 2.3 v5

Post autor: Kamel » sob mar 23, 2013 23:09

ProgrameR pisze:I w ogóle czego mam się spodziewać przy swap'ie?
Wszystkiego :bigok:
ProgrameR pisze:Oczywiście nie planuje kupować samego silnika na przekładkę ale całego golfa z tym silnikiem (najprawdopodobnej anglik).
Jeśli masz zamiar kupić kompletnego angola to teoretycznie będziesz miał wszystkie potrzebne graty.
Teoretycznie bo jak to w używkach bywa nigdy nie wiesz czy wszystko będzie 100% sprawne, czy coś przy przekładce się nie uszkodzi.
No i jak już przekładać to od razu warto dokonać stosownych wymian eksploatacyjnych (płyny, filtry, rozrząd), wtedy masz spokój na dłuższy czas.

Pamiętaj, że oprócz silnika zadbaj też o hamulce, bo w 1,4 to jest bida.
No i jeśli będziesz wszystko robił sam to poniesiesz jedynie koszta angola i ewentualnych części, ale jakieś tam graty będziesz mógł posprzedawać, więc coś tam odzyskasz.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

SWAP MKIV 1.4 -> 2.3 v5

Post autor: KoguT » pn mar 25, 2013 09:00

ProgrameR pisze:I w ogóle czego mam się spodziewać przy swap'ie?
tego że wiązka silnika będzie tak ulepiona że będzie pasowała do skrzynki bezpieczników po prawej stronie samochodu :kac:



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

SWAP MKIV 1.4 -> 2.3 v5

Post autor: Kamel » pn mar 25, 2013 09:11

KoguT pisze:tego że wiązka silnika będzie tak ulepiona że będzie pasowała do skrzynki bezpieczników po prawej stronie samochodu :kac:
W angolu wiązka do kabiny wchodzi po prawej stronie, więc nie tylko skrzynki bezpieczników będzie to dotyczyło :bigok:
Ogólnie jest z tym trochę zabawy, ale trochę chęci i czasu i wszystko da się ogarnąć :hmm:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
ProgrameR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 21:37
Lokalizacja: Pułtusk

SWAP MKIV 1.4 -> 2.3 v5

Post autor: ProgrameR » pn mar 25, 2013 09:42

Kamel pisze:No i jak już przekładać to od razu warto dokonać stosownych wymian eksploatacyjnych (płyny, filtry, rozrząd), wtedy masz spokój na dłuższy czas.
To jest sprawa oczywista :bigok:
Kamel pisze:Pamiętaj, że oprócz silnika zadbaj też o hamulce, bo w 1,4 to jest bida.
Wszystko co będzie lepsze nie tylko hamulce będę przekładał.
Kamel pisze:KoguT napisał(a):
tego że wiązka silnika będzie tak ulepiona że będzie pasowała do skrzynki bezpieczników po prawej stronie samochodu

W angolu wiązka do kabiny wchodzi po prawej stronie, więc nie tylko skrzynki bezpieczników będzie to dotyczyło
Ogólnie jest z tym trochę zabawy, ale trochę chęci i czasu i wszystko da się ogarnąć
Z tego wnioskuje że najlepszą opcją jest kupienie elektryki silnika z kierownica po lewej stronie.



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

SWAP MKIV 1.4 -> 2.3 v5

Post autor: rysiektr » pn mar 25, 2013 22:23

ProgrameR pisze:Z tego wnioskuje że najlepszą opcją jest kupienie elektryki silnika z kierownica po lewej stronie.
ja bym przerobił i się nie bawił w szukanie


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
ProgrameR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 21:37
Lokalizacja: Pułtusk

SWAP MKIV 1.4 -> 2.3 v5

Post autor: ProgrameR » wt mar 26, 2013 08:27

rysiektr, bez problemu znalazłem kilka wiązek w cenie około 100zł więc to chyba będzie lepsze rozwiązanie niż przerabianie.



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

SWAP MKIV 1.4 -> 2.3 v5

Post autor: rysiektr » wt mar 26, 2013 13:44

ProgrameR pisze:rysiektr, bez problemu znalazłem kilka wiązek w cenie około 100zł więc to chyba będzie lepsze rozwiązanie niż przerabianie.
Jeśli znajdziesz z takim samym wyposażeniem jakie masz zamontowane (uwzględniając zmiany modelowe) to owszem masz rację nie warto rzeźbić.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

maniakus10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr cze 20, 2018 15:33
Auto: Volkswagen Golf

Re: SWAP MKIV 1.4 -> 2.3 v5

Post autor: maniakus10 » pt cze 03, 2022 09:51

Cześć. Jestem w trakcie swapa z 1.4 ape na elektronicznej przepustnicy auto 2000r z canem już. Na 2.3 aqn i mam problemy z wiązkami pod maską jedna wiązkę podpiąłem i wszystko gra. A druga co jest z tymi kolorowymi wtyczkami co wpina się ją w podszybiu to wgl jest więcej kabli. Ma ktoś jakieś schematy jak to ogarnąć albo najlepiej z małopolski i to zrobi?



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Re: SWAP MKIV 1.4 -> 2.3 v5

Post autor: rysiektr » śr lip 13, 2022 09:33

maniakus10 pisze:
pt cze 03, 2022 09:51
Cześć. Jestem w trakcie swapa z 1.4 ape na elektronicznej przepustnicy auto 2000r z canem już. Na 2.3 aqn i mam problemy z wiązkami pod maską jedna wiązkę podpiąłem i wszystko gra. A druga co jest z tymi kolorowymi wtyczkami co wpina się ją w podszybiu to wgl jest więcej kabli. Ma ktoś jakieś schematy jak to ogarnąć albo najlepiej z małopolski i to zrobi?
Jeśli jeszcze nie ogarnąłeś to moge Ci przerobić wiązkę tak że będzie plug and play


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości