MK2 Swap z RP=>2E

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

MK2 Swap z RP=>2E

Post autor: klintonMK2 » pt maja 25, 2012 15:35

Witam. na początku sorry ze odkopuję temat, ale lepiej tak niż zakładać drugi taki sam ;)
Jestem w trakcie przygotowań do swapa 2.0 2E do golfa mk2 87r., fabrycznie 1.6 RF (gaźnik). moje pytanie tyczy się doboru pompy paliwa. szukając gratów na swapa dowiedziałem się, że mk3/passat b4 itp z motorem 2E, mają pompę paliwa w zbiorniku. no i tu powstaje problem, jak wiadomo w gaźnikowcu mam tylko pompkę pomocniczą w zbiorniku. w dwójkach na mono i wielopunktowym wtrysku jest pompa pod podłogą, więc pytanie brzmi: czy pchać pompę z mk3 (jeśli nie pasuje plug'n'play to czy da radę ją jakoś wpasować) w zbiornik mk2, czy dobrać pompę 3 barową od mk2 pod podłogę? jeśli pompa z mk2 to z jakiego motoru? 16v? i takie może śmieszne pytanie, ale miesza mi się już to w głowie :P czy na pompie 3bar z mk2 będzie to wszystko hulało normalnie? (powinno, pompa to pompa w końcu)

a jeszcze w kwestii swapa kilka upewnień. jako komplet na swap kupuję słupek + aparat, alternator, łapy, dolot z przepustnicą, wydech obcięty zaraz za lambdą, lambdę, komputer, wiązka na silnik (drugą część wiązki zaklepałem u kolegi z forum), ecu, przepływka, skrzynia (ori od 2e niezdejmowana więc zamach, sprzęgło itp wszystko jest z 2e)
i teraz pytania:
1. jak jest z przegubami do skrzyni 2e? pasują od 1.8 rp?
2. prawdopodobnie skrzynia którą kupuję z silnikiem ( z paska b4) jest na hydraulicznym wysprzęgliku. jak to wygląda z przeróbką na linkę? są potem jakieś jaja z ciężkim chodzeniem sprzęgła? coś czytałem o jakimś wysprzęgliku z t4, ale to było chyba w temacie o vr6 a tam wiadomo całkiem inne siły itp :p
3. jak wygląda sprawa przeróbki wiązki pod stara skrzynke z mk2? mam już parę schematów i je analizowałem, ale wolę dopytać :) da radę tutaj sobie to jakoś prosto wyprowadzić w stylu żeby z wiązki od mk3 od kompa do skrzynki, wyprowadzić sobie plus 30A, plus 15A po zapłonie, mase i wpiąć się z tym pod starą skrzynke od mk2?
sorry za taki natłok pytań ale wolę się dowiedzieć raz a porządnie wszystkiego co potrzebuję niż potem robić zamęt na forum :P

czekam na odp. :) z góry dzięki



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

MK2 Swap z RP=>2E

Post autor: bugalon » śr maja 30, 2012 13:28

A). Pompa paliwa pod auto musi być albo z 1.3 NZ albo z silników 1.8 8V na elektronicznym wielopunkcie (PF, PB, RV, 1P) albo z g60 (PG, 1H). Podająca (o ile w ogole ją masz) może zostać.

1. Zależy od skrzyni z RP. Najważniejsza jest flansza przy skrzyni. Jeśli flansza ma średnicę 100mm to przeguby od silnika 2E będą pasować do skrzyni z RP. Jeśli skrzynia ma flansze 90 mm, to przeguby wewnętrzne będą za duże.
2. Przeróbka jest dość skomplikowana bo:
a) potrzebujesz innego rozrusznika
b) potrzebujesz całego wybieraka zmiany biegow razem z linkami
c) potrzebujesz albo patentu na linkę z transportera/passata albo pedałów z passata b3, podstawy serwa i pompki hydraulicznej z przewodem - tej przy grodzi.
d) przerobić trzeba wtyczkę od wybieraka do czujnika cofania (najlepiej mieć kawałek wiązki)
e) trzeba znaleźć linkę do zegarów z golfa G60, bo skrzynia z paska ma impulsator, albo slimak do którego nie zapodasz swojej linki od predkosciomierza.
3. Nie ma rady, trzeba przelutować wiązkę (połączyć wiązkę z Twojego silnika z wiązką z 2E z mk3). Inaczej nie da rady tego zrobić, żeby to sie kupy trzymalo. Schemat trzeba w rękę wziąć i kabel po kablu lutować.

Bardzo dobrze, że przeczytałeś archiwum i znalazles interesujący Cię wątek zamiast od razu zadawać pytanie. Pochwała Ci się za to należy :). Moderatorzy nie mają nic przeciwko odkopywaniu tematów, jeśli nie zostały do końca wyczerpane lub nie dają pełnych odpowiedzi na pytania które mogą się pojawić.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
Jaro1808
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn lis 23, 2009 20:49
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Kontakt:

MK2 Swap z RP=>2E

Post autor: Jaro1808 » pt cze 08, 2012 16:27

Panowie a co z gazem??? z RP instalacja drugiej gen. z kompem podejdzie do 2E???



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

MK2 Swap z RP=>2E

Post autor: bugalon » sob cze 09, 2012 10:01

podejdzie, tylko mikser trzeba będzie zmienić.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Tomaso007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt paź 14, 2008 18:34
Lokalizacja: Okolice Aleksandrowa Łódzkiego

MK2 Swap z RP=>2E

Post autor: Tomaso007 » czw sty 31, 2013 17:02

Jaro1808 pisze:instalacja drugiej gen. z kompem podejdzie do 2E???
I i II gen.inst.LPG do 2E się NIE NADAJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! No chyba, że macie za dużo kasy na przepływomierze.... :bigok: :bajer:



Awatar użytkownika
Emciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: wt cze 23, 2015 12:40
Lokalizacja: GA

MK2 Swap z RP=>2E

Post autor: Emciu » czw sty 21, 2016 10:09

odgrzeję troche kotleta bo mam pare wątpliwości:

1. Dawca- co lepiej toledo czy mk3 kombi?
2. jak poprzepinam wszystkie przekaźniki + ten dodatkowy 30 to mfa u mnie będzie banglać?
3. Czy warto przed wsadzeniem motoru do mk2 zainwestować w porting głowicy?
4. Oprócz pompy paliwa i przekaźnika 30 wszystko podchodzi p&p?
5. Ile pójdzie taki 2e w budzie mk2? :D



Awatar użytkownika
wojtek646
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: śr paź 13, 2010 21:29
Lokalizacja: Łódź

MK2 Swap z RP=>2E

Post autor: wojtek646 » czw sty 21, 2016 18:50

Tomaso007 pisze:I i II gen.inst.LPG do 2E się NIE NADAJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kupa prawda

Emciu,
1. bez znaczenia, ale jak masz taki wybór to toledo
2.jeśli masz RP tak jak w profilu, to dokładasz tylko przekaźnik 30 (reszty nie tykaj), mfa nie ma nic do przekaźnika 30, on jest od sterowania komputerem (czy coś takiego, bez niego nie ma biegu jałowego)
3.zależy ile zainwestować, ja mam po portingu i polecam
4.tak
5.zależy od skrzyni, 200kmh spokojnie


Golf -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=578468" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Emciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: wt cze 23, 2015 12:40
Lokalizacja: GA

MK2 Swap z RP=>2E

Post autor: Emciu » czw sty 21, 2016 19:32

dzięki :)
o! możesz mi w takim razie powiedzieć ile taki porting kosztuje?



Awatar użytkownika
wojtek646
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: śr paź 13, 2010 21:29
Lokalizacja: Łódź

MK2 Swap z RP=>2E

Post autor: wojtek646 » czw sty 21, 2016 22:28

różnie wołają, najlepiej popytać...


Golf -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=578468" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

MK2 Swap z RP=>2E

Post autor: KoguT » wt lut 23, 2016 16:56

Na skrzyni od RPka śmiało obsadzisz każdy większy silnik 4cylindrowy.
W 1.6 jest taka sama skrzynia tylko wałek ma mniej zębów i może przeguby 90mm.
A jeśli zostaniesz przy starej skrzyni to zostawiasz również dotychczasowe sprzęgło z zamachem. Co za tym idzie? Zostawiasz również stary rozrusznik który 2e powinien pociągnąć.
Ja przy SWAPie 9a w mk2 brata (MlodyKoguT) zostawiłem skrzynię z RPka razem z rozrusznikiem i auto jeździ już kilka lat.
Inna bajka jest tylko właśnie z rozrusznikiem od 8v do 16v bo będzie słaby ale 8 zaworowy pociągnie bez problemu.

Dodatkowo jeśli nie będziesz zakładał seryjnej skrzyni na linki z 2e to rozwiążesz problem z lekkim zamachem. Ponieważ całe sprzęgło w skrzyni na linki waży 17kg a w skrzyni na wodziki 11kg.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości