[mk2] Swap silnika 2e do mk2

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Tomaso007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt paź 14, 2008 18:34
Lokalizacja: Okolice Aleksandrowa Łódzkiego

[mk2] Swap silnika 2e do mk2

Post autor: Tomaso007 » śr paź 27, 2010 21:56

Witam kolegów. Sorry, że odkopuję temat ale mam okazję kupić Seata Cordobę 2.0 8v (2E) GTi i chciałbym wstawić to co pod machą do mojego golfa 1.6 PN (na gaźniku Piertburga) No i tu mam pytanie co z instalacją elektryczną??? jest kłopotliwe przepięcie tego wszystkiego??? Jestem zielony w elektryce ale w grubszej robocie, czyli przekładce sobie poradzę. Macie może tu jakiś temat ze zdjęciami co należy zrobić krok po kroku by wszystko działało...??
Mam kolejne pytania: Gdzie jest oznaczenie 2E na tym silniku, bo w vw i audi jest prod tym trójnikiem od płynu chłodzącego przy głowicy a w tym seacie tam szukałem i nic nie ma :/ Jak myślicie, czy po tym swapie to golf będzie już galancie poknacał...????


POMOCY!!!



Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

[mk2] Swap silnika 2e do mk2

Post autor: dogu18 » śr paź 27, 2010 22:16

a ja sie inaczej spytam:P:)

mam golfa mk2 1.3NZ i mam okazje za fajne pieniądze kupić kompletnego Passata 2e.. tylko ze skrzynia jest na linki i hydrauliczny wysprzeglik:/ czy da się to jakoś obejść w mk2?? czy muszę szukać innej skrzyni??? lub całego innego auta????

z góry dzięki za pomoc:):)



Tomaso007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt paź 14, 2008 18:34
Lokalizacja: Okolice Aleksandrowa Łódzkiego

[mk2] Swap silnika 2e do mk2

Post autor: Tomaso007 » czw paź 28, 2010 11:12

Poszukaj innego auta, będzie mniej problemów np. przy swapie z seata lub mk3...



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

[mk2] Swap silnika 2e do mk2

Post autor: dawid018 » czw paź 28, 2010 16:52

dogu18 pisze:tylko ze skrzynia jest na linki i hydrauliczny wysprzeglik:/ czy da się to jakoś obejść w mk2??
da się to wszystko złożyć bez problemu.wywalasz druty i wstawiasz linki,zmieniasz pedały na te z passata, i zbiorniczek od płynu hamulcowego a najlepiej cały układ hamulcowy.

albo zmienić skrzynie na normalna z mkII z jakiegoś 1,8 i masz po problemie.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

[mk2] Swap silnika 2e do mk2

Post autor: dogu18 » czw paź 28, 2010 19:45

aha a pedały z Passata b3 pasują p&p czy trzeba rzeźbić???

a jeśli szukać innego auta to szukać takiego które ma skrzynie z sprzęgłem na linkę bo wybierak chyba zawsze jest na linki??? i czy pasuje drążek z całym mechanizmem z Passata b3/golfa mk3 czy trzeba modzić coś z mk2??


teraz przeglądałem oferty i toledo wydaje sie ciekawe:) podobno ta sama podłoga co mk2 wiec powinno fajnie spasowac



Tomaso007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt paź 14, 2008 18:34
Lokalizacja: Okolice Aleksandrowa Łódzkiego

[mk2] Swap silnika 2e do mk2

Post autor: Tomaso007 » wt lis 02, 2010 11:35

marianmk2 pisze:Z toledo silnik pasi P&P do mk2 :bajer:
a z seata cordoby 2.0 8v gti?? Jak sprawa się ma w kwestii instalacji??? Wszystko pasuje i wszystko będzie działało, czy trzeba coś przerabiać w wiązkach??



Tomaso007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt paź 14, 2008 18:34
Lokalizacja: Okolice Aleksandrowa Łódzkiego

[mk2] Swap silnika 2e do mk2

Post autor: Tomaso007 » śr lis 03, 2010 00:02

marianmk2 pisze:Jak masz golfa po 8.89r(awaryjne na obudowie manetek)To rzeźba jest żadna-3 wtyczki i jeden przekaźnik....Nic kombinować nie trzeba,
Mój jest trochę pokombinowany ale ma awaryjne nad obudową, ale to wszystko pasi (kostki itd..)??? Kwadratowa cewka z modułem. wiązka.?? itp itd??
sorry, może jestem natrętny ale musze dokładniej się dowiedzieć zanim kupię tą Cordobę.. :bigok:



Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Re: [mk2] Swap silnika 2e do mk2

Post autor: dogu18 » śr lis 03, 2010 00:11

Tomaso007 pisze:
marianmk2 pisze:Jak masz golfa po 8.89r(awaryjne na obudowie manetek)To rzeźba jest żadna-3 wtyczki i jeden przekaźnik....Nic kombinować nie trzeba,
Mój jest trochę pokombinowany ale ma awaryjne nad obudową, ale to wszystko pasi (kostki itd..)??? Kwadratowa cewka z modułem. wiązka.?? itp itd??
sorry, może jestem natrętny ale musze dokładniej się dowiedzieć zanim kupię tą Cordobę.. :bigok:
przyłączam sie do pytanie czy konkretnie z toledo będzie plag and play wszystko pasował??



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

[mk2] Swap silnika 2e do mk2

Post autor: -=ren=- » śr lis 03, 2010 15:39

dogu18 pisze:Mój jest trochę pokombinowany ale ma awaryjne nad obudową, ale to wszystko pasi (kostki itd..)??? Kwadratowa cewka z modułem. wiązka.?? itp itd??
Musisz przełożyć całą wiązkę silnikową z komory od dawcy do swojego i jeśli spełniony masz warunek po 89 to wypinasz starą wiązkę od silnika, wpinasz 3 kostki od nowej wyjętej z dawcy w miejsce starych i gra. Nie będzie żadnych kombinacji z kablami pod maska - cewka i reszta wtyków/gniazd jest od dawcy.

zerknijcuie sobie na stronki na domenie http://www.a2resource.com" onclick="window.open(this.href);return false;, a dokładnie: http://www.a2resource.com/electrical/electrical.html" onclick="window.open(this.href);return false; oraz http://www.a2resource.com/electrical/CE2.html" onclick="window.open(this.href);return false; na obrazku wiązki G1, G2, i F.
Sprawdźcie łopatologicznie jaka jest skrzynka w toledo i jak macie dostęp porównajcie wtyczki o których pisałem wyżej (te co macie w swojej skrzynce i te które są w instalacji od dawcy).


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[mk2] Swap silnika 2e do mk2

Post autor: sas_gti » śr lis 03, 2010 20:01

przeciez to było tłumaczone ze 20 razy dokładnie na forum jak wygląda swap do golfa przed i po 89r, i jakie można napotkac problemy jak jest przed 89...Jest podwieszony temat o swapach w speed.



anal-fabeta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 17:20
Lokalizacja: warszawa

[mk2] Swap silnika 2e do mk2

Post autor: anal-fabeta » ndz lis 07, 2010 19:41

ja mam 2e w golfie...i to nawet syncro dawal rade puki skrzynia nie padla



Tomaso007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt paź 14, 2008 18:34
Lokalizacja: Okolice Aleksandrowa Łódzkiego

Re: [mk2] Swap silnika 2e do mk2

Post autor: Tomaso007 » czw lis 18, 2010 18:22

Ostatnio jechałem takim mk2 z silnikiem 2E i skrzynią z seata toledo GT. Na 2ce 100km/h i odcięcie, na 3ce 160 - odcięcie i już drogi brakło :okej:

Musze coś takiego ze swoim zrobić tylko szukam odpowiedniego dawcy, bo bardziej się przyjrzałem tej Cordobie a to śmieć jakich mało, wszystko w niej gra (czyt. klekocze) i już olej bierze, nie chodzi dobrze na benzynie (rypnięta przepływka), rypnięta wspoma i brak tylnych hamulców a o ręcznym to można pomarzyć.. także... lipa. :grrr:



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

[mk2] Swap silnika 2e do mk2

Post autor: -=ren=- » pt lis 19, 2010 13:43

Tomaso007, jak taka lipa to można za grosze kupić, chyba że ktoś chce jak "żyd za matkę".

klekotanie i branie oleju to w 90% przypadków w vwejach jest sprawa głowicy tzn szklanki do wymiany, może wałek i uszczelniacze na zaworach. Przepływomierz można odratować też w większości przypadków, chyba że został "rozerwany". Hamulce to zablokowane tłoczki i samoregulacja - regeneracja prosta i niedroga. Także w zależności od ceny ja bym sie zainteresował tylko że cordoba to 1993 rok więc może być problem z przekładką p'n'p do mk2 więcej dłubania.

jakbyś wziął taką cordobę to możesz sam sobie wyremontować silnik z anieduże pieniądze i mieć w 100% sprawny, a nie "wyleczony" jakimś doktorem do sprzedaży "cichy i zadbany".

ja jednak nadal szukałbym jakiegoś passata b3 z 2 litrowym motorem i z niego dłubał.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

[mk2] Swap silnika 2e do mk2

Post autor: -=ren=- » pt lis 19, 2010 13:45

aha no i pamiętaj że w Polsce trudno znaleźć dwulitrową cordobę, bo w salonach polskich nie były sprzedawane... :bajer:


vwlifestyle.pl
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości