O swapie gaźnika na 4xMIKUNI lub pochodne - słów kilka :)

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » wt kwie 21, 2009 00:10

fifel, widzisz:D dałem Ci patenta na mój krzyzak pod silnik a juz odgapia ;PP hahaha
Co do skrzyni to Klassik u siebie ma bodajże w 1,6 EG skrzynie o oznaczeniu FM i ponoć proca na tej skrzyni jest okrutna..

Damian, Ty mnie tu nie strasz zmianą silnika bo jak by nie patrzeć dostałeś po dupie od 30-sto letniej jedynki ;p i już w tym momencie jesteś przegrany a poczekaj niech te moje 30 lat historii dostanie nowe płuca czyli gaźniki Mikuni to wtedy bd musiał mieć pod maską coś więcej niż samolot ;p :D

[ Dodano: 21 Kwi 2009 12:52 ]
Jeszcze raz ja Panowie :D napisałem przed chwilą do Mowada jak jego Scirocco paliło na gaźnikach poziomych więc może bd wiedzieć z pierwszej ręki co i jak.

Za to gdzieś w necie wynalazłem czarne Scirocco (wydaje mi się ze to właśnie jest mowada) i tam ten właściciel tego sciro miał pod machą 2.0 16v z audi, wałek 277 stopni i dwa poziome gaźniki dellorto 40 i jakie było spalanie spokojna jazdą? a no Panowie 9 litrów :green_fuck:

Wyraziciel pisał też że autko szacował na 180-190 km (więc trochę tam tego było :D ), wyprzedzanie było poezją a na mokrym asfalcie auto łapało przyczepność dopiero na 4 biegu xD

Warte uwagi jest to że to sciro miało 2 litry szesnatkę i wałek 277 stopni czyli juz w miarę szybki :D u Mowada był właśnie taki wałek i u niego stało wszystko równiusieńko przy wolnych obrotach i pisał że to zaleta właśnie gaźników bo na wtrysku właśnie często faluje.

Z moich obserwacji wynika że gaźniki poziome do samochodów i gaźniki ze ścigaczów mają niemalże identyczną konstrukcję więc spalanie pyrkaniem sobie 9-10 litrów i okrutna moc z 1,6 :D

Jak skończą mi sie matury to pakuje Mikuni do mojego mk1 - jak wszystko będzie dobrze to owe gaźniki zawitają w nowym silniczku do golfa :D może to będzie nawet taki silnik jak u mowada xD bo planuje właśnie 170-180 koni w moim mk1 :D ciekaw jestem tylko jak szybko się rozbiję xD

[ Dodano: 21 Kwi 2009 20:01 ]
Mowad mi odpisał że jego 2,0 16v paliło 10 l na trasie z tym że On miał króciutką skrzynie i że pewnie dałoby się zejść jeszcze mniej :D

[ Dodano: 21 Kwi 2009 20:01 ]
z tym że na torze jak to okreslił paliło tyle ile sie wlało :green_fuck:


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

golfrox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pn lut 11, 2008 17:19
Lokalizacja: Katowice/Siemianowice Śl
Kontakt:

Post autor: golfrox » ndz kwie 26, 2009 00:21

witam po dluzszej przerwie ;) niestety wyladowalem w szpitalu.. ale juz wszystko okej i zabieram sie do roboty od poniedzialku szukam gaznika i zakladam ;)



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » ndz kwie 26, 2009 13:05

golfrox, co to się stało że w szpitalu wyląowałeś? (jeśli oczywiscie można wiedziec :p)

czekamy na relacje na bieżąco z prac :D

Pozdrawiam

[ Dodano: 27 Kwi 2009 23:16 ]
golfrox, jakieś poruszenie w sprawie gaźników?;>


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

golfrox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pn lut 11, 2008 17:19
Lokalizacja: Katowice/Siemianowice Śl
Kontakt:

Post autor: golfrox » pn kwie 27, 2009 23:39

a no problemy z żołądkiem ;P a co do gaznikow rozgladam sie i postanowilem ze pojade na gielde do Gliwic jeszcze bo kase mam tylke teraz wybrac.. :D a w Gliwicach złoży się całe auto od najmniejszej srubki wiec problemu nie bedzie.. ;)) a tak po krotce bo juz nie łapie.. jaki ten kolektor ma byc ? jakiej dlugosci ?


http://moto.allegro.pl/item618677627_ga ... _1000.html takie cos mam na oku bo i blisko mnie ;P
Ostatnio zmieniony wt kwie 28, 2009 00:19 przez golfrox, łącznie zmieniany 1 raz.



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » wt kwie 28, 2009 23:52

golfrox, kolektor MOIM ZDANIEM może być albo w poziomie albo do góry lekko lub też w dół bo i tak TEORETYCZNIE każdą niedokładność w położeniu gaźnika da się skorygować ustawianiami pływaka. Ważne jest też to żeby kolektor był równy tzn. żeby po zamontowaniu każdy gaźnik był idealnie równo bo jak nie będzie to każdy gaźnik trzeba będzie osobno ustawiac i każdy bd inaczej a to na na pewno przysporzy sporo problemów..

Jak dzięki kolektorowi ssącemu uzyskać jeszcze większą moc? A no tak:

http://www.grabowski.com.pl/uklady_ssace.htm

Gdzieś w temacie masz też link który dawałem do strony Mowada i tam jest opisane jak dobrać średnice gardzieli przy kupnie gaźnika, Fifel bodajże liczył i dla silnika 1,6 było to 33 mm - w wersji ekonomicznej :D

[ Dodano: 30 Kwi 2009 23:19 ]
golfrox, jak tam z gaźnikami?ciekaw jestem efektów :D


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

golfrox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pn lut 11, 2008 17:19
Lokalizacja: Katowice/Siemianowice Śl
Kontakt:

Post autor: golfrox » sob maja 16, 2009 17:25

wolalem zainwestowac w audio ;P ale nastepna wyplata juz jest dzis pisalem do ziomka co zajmuje sie scigami i czekam wlasnie na odp bo ma mi zalatwic ;)



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » pn maja 18, 2009 00:27

I masz rację ja też wolałbym audio teraz niż gaźniki ;p


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » wt maja 19, 2009 23:31

Widze ze temat sie nam rozwija :) i bardzo dobrze :D
ja poki co zawieszam swapa z powodow finansowych... po prostu jest tyle rzeczy w ktore musze zainwestowac pieniadze, ktorych nie mam ze na gazniki narazie nie starczy :)
Najpierw musze wymienic skrzynie, zawieche, zrobic blache, ogarnac srodek i elektryke... ciezka sprawa :)
W kazdym razie swapa zawieszam do odwolania ale mam nadzieje ze do niego powroce niedlugo jak uporam sie z problemem braku gotowki (czyt. znajde kolejna prace:P)


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

golfrox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pn lut 11, 2008 17:19
Lokalizacja: Katowice/Siemianowice Śl
Kontakt:

Post autor: golfrox » pt maja 29, 2009 11:12

no i gayniki do mnie ida ;) 33 mm 4 x mikuni ;P mozna powiedziec ze wrecz idealnie ;P


=

no i gazniki mam tyle ze nie mikuni ale wszystkie takie same ;) fotlki beda pozniej, jest jedna wada, na jednej iglicy brakuje sprezynki ktora ja dociska ku dolowi wiecie gdzie mozna taka dostac ? w ogole gdzie mozna dostac czesci do gaznikow ze sciga ? jakis sklep internetowy ? albo w okolicach Katowic ? na wszelki wypadek ;) najtrudniej to bedzie ustawic paliwo do kazdego gaznika .. ;/ slyszalem ze to sie jakos specjalnie ustawia czy to nie to ? sam nie wiem.. wiem ze u mnie kazdy gaznik ma tyle samo srubke z paliwa odkrecona ;P 2,5 obrotu ;P ogolnie to calego rozebralem juz i zlozylem wszystko sprawne tylko tej jednej sprezynki brakuje .. ;) od poniedzialku biore sie za kolektor ;)
Ostatnio zmieniony sob maja 30, 2009 13:58 przez golfrox, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Rabbit_mk1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 22:42
Lokalizacja: Allenstein

Post autor: Rabbit_mk1 » sob cze 27, 2009 18:17

witam panowie widze ze jest ktos kto sie tematem interesuje i to mnie cieszy ;) z tego co czytam to gazniki z bike'a moga byc w obojetnym polorzeniu tak ? bo jezeli tak to ja bym sie zastanawial nad przerobieniem seryjnego kolektora ssacego :P silnik ktory mam to nizly skladak blok od JB czapka oznaczenie 1.6 h wiec nie wimje co to jest puki co jakos to jezdzi ale mam nadizeje ze z tymi gaznikami bedize lepiej ]:-> pozdro


sprzedam uszczelkę pod głowice golf mk1 1.6 diesel, miękką deskę golf mk1 kontakt na priv ;)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=269844 polo

golfrox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pn lut 11, 2008 17:19
Lokalizacja: Katowice/Siemianowice Śl
Kontakt:

Post autor: golfrox » wt cze 30, 2009 22:48

siemanko ;) zachecam do zalozenia ;P nie bede sam ;P prace postepuja tylko powoli z braku czasu.. jestem na etapie 1/2 kolektora ;P mam juz dorobione 'rurki' do gazdego z gaznikow, teraz robie podliuzna plytke do ktorej beda przyspawane te rurki a ta caka plytka tzn juz owy kolektor bedzie przykrecony do silnika - plytka po to zeby na calosci miec jednakowa rownosc bo przy kazdej 'rurce' byloby ciezko zgrac wszystko do kupy a tak to sie przyspawa i przykreci ;P kupilem kawał stali u mnie w hurtowni, wycialem taki plat na ktorym odmalowalem sobie wszystkie otwory od uszczelki pod kolektor ktora mialem jeszcze jak webera zakladalem ;P tylko teraz musze oddac do tokarza co by mi to w cenymetrowej stali wycial ;P poki co wierce sobie po dziurce przez ktore beda lecialy sruby do silnika ;) fotki robie regularnie za niedlugo wrzuce ;) aaa.. i gaznik nie moze byc skrecony do kolektora na sztywno.. bo plywaki sie pourywaja od drgań dlatego nawet motory maja mocowane gazniki poprzez takie króćce gumowe no i u mnie bedzie tak samo + do tego łapa pod gazniki na gumie ;)



Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » wt cze 30, 2009 23:51

Bardzo ciekawy temat, czekam na foty i dalsze efekty :grin: :grin:


BB (borówka, bandit ...)

golfrox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pn lut 11, 2008 17:19
Lokalizacja: Katowice/Siemianowice Śl
Kontakt:

Post autor: golfrox » czw lip 02, 2009 22:36

no i znow postoj.. do wtorku bo dopiero we wtorek oddam do wywiercenia otworow w stali do slusarza bo inaczej niz na frezarce nie wytnie nikt ;P do tego czasu powinien mi przyjsc wielowtrysk mechaniczny czy jakos tak z kolektorem z 1.8 ;P z ciekawosci kupilem bo ciekaw jestem jak pojdzie.. a jak nie pojdzie to wtedy moze zrobie kolektor ale z alu juz .. przerobie ten z 1.8 ;P



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » ndz lip 12, 2009 12:38

golfrox, to co w koncu bd u Ciebie wtrysk czy gaźnik?;>


cieszcie sie i radujcie :

... re=related

[ Dodano: 12 Lip 2009 12:40 ]
a tu coś jeszcze piekniejszego :


za ten dzwiek to oddałbym wszystko :D żeby to jeszcze jeździło tak jak gra...mmmm...miód dla mych uszu :D

a tutaj mk1 1.4 16 v



idzie pięknie

... re=channel
ten sam co wyżej...jedno jest pewne..bd miał coś takiego u siebie hehehe
tylko najpierw zrobie remont si;mola a najkepiej zmienie na jakies 1,8 :D


a tu polo 1,3 na gaźnikach ze ściga

jakies 8-9 sekund do km/h nieźle jak na taką pojemnośc xD

[ Dodano: 22 Lip 2009 07:47 ]
buuu Panowie czy już wszyscy zapomnieli o swapie? Dzieje sie cos u kogoś?

[ Dodano: 27 Lip 2009 09:26 ]
Ostatnio dowiedziałem się ze w silniklach 8v vw da się zastosować mechaniczną pompke paliwa z silników zasilanych gaźnikiem i ma wystarczyc bo ma dość dużą wydajność przy małym ciśnieniu a zaworki w gaźnikach wytrzymuja około 2,5 bara ;p później sie przelewaja.

Wyczytałem też gdzieś posta napisanelgo przez użytkownika ygd który wzpominał o słynnym golfie mk3 na gaźnikach z yamahy bodajże w którym było o tym że swap na taki gaźnik dał z30-40 koni ale strasznie dużo palił.

Jak z Waszymi swapami?;>
Ostatnio zmieniony ndz lip 12, 2009 20:13 przez bandyta mk1love, łącznie zmieniany 3 razy.


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości