O swapie gaźnika na 4xMIKUNI lub pochodne - słów kilka :)

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » wt kwie 14, 2009 00:13

Fifel ja bym z tymi pończochami raczej nie zrobił;p chociaż...hehehe

Co do kolektora to myślałem nad czymś takim (mniej więcej):


Obrazek

Co do tego że sie tak strasznie uparłem na to żeby były poziome to wiesz..za dużo mi się gaźniki poziome marzą hahaha no ale myślę że teraz juz wszyscy wiedzą o co mi chodzi wiec jnawet jakby ktos chciał je ustawic tak jak w motorze czyli np pod jakimś kontem to można to ustawienie skorygowac wg tego zdj co dałem ;p


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » wt kwie 14, 2009 12:20

bandyta mk1love pisze:za dużo mi się gaźniki poziome marzą hahaha
Mi sie marzy mk 1 z jakims diabelstwem pod maska :D albo ABF turbo, albo np V-tec 2,2 z preludy :P ale to sa juz marzenia na dalsza przyszlosc niestety jak juz bede slawny i bogaty :)

A co do planow blizszych to mozliwe ze mikuni pojawia sie juz w maju :D jak zacznie sie sezon w mojej pracy to wpadnie troche sianka i bedzie mozna sie pobawic :helm:
Kto wie co z tego wyjdzie :D


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » wt kwie 14, 2009 23:47

fifel, ja już powoli spełniam swoje jedno z największych marzeń :D Mam mk1 z 79 roku :D odlakierowane z prawie gotową beżowo- czarną tapicerką :D Silnik mam 1,5 ( mam nadzieję ze jego miejsce w niedługim czasie zastąpi jakiś 1,8 :D ) ale to moje 1,5 radzi sobie jak pojeb*** dziś myślałem że spadnę jak moja ,,Kamilka" objechała golfa mk2 synchro 1,8 na jednopunkcie i to nie tam troszkę tylko ze 3 długości auta i sądzę ze największy plus jedyneczki to jej waga :D

Naprawdę nie mogłem wyjść z dumy i podziwu :D a kumpel z dwójki z zaskoczenia hahaha

Teraz jeżdzę na weberze 34dchd 16 (takim jak Twój) i jak by Mikuni dodały choćby z 10 koni to na pewno zawitały by i u mnie :D Później przełożyłbym je do 1,8 które będzie się remontowało przez wakacje i będzie proca bo myślę że wykrzesam z tego 1,8 z 150 koni i to by mi wystarczyło myślę przez dłuuugi czas do lania chłopaków z bmek i oplów umca umca hehehe

a taki szczęśliwy jestem ze objechałem tego mojego kumpla.. hehehe :green_fuck:


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » śr kwie 15, 2009 01:11

bandyta mk1love, narobiles mi smaka na mk1 jeszcze wiekszego! po prostu kocham te golfy... za to wczoraj moj brat wieczorem podjecham na stacje BP na hot doga moim mk2, ktorego nawoskowalem woskiem koloryzujacym i wypolerowalem na lustro i jakis koles go zaczepil i sie zachwycal nad samochodem ze tez takim jezdzil w USA tylko w automacie... jak sie dowiedzial ze ten tez automat to malo sie nie spuscil :P

Tak czy siak nie wiem czy go nie sprzedam w okolicach czerwca i nie kupie jakiegos ladnego zdrowego mk1 wlasnie 1,5 co by tam przerzucic mikuni :)
To najpiekniejszy golf, a do tego najlzejszy i jak widze ladniejszego mk1 na allegro to mi serce mocniej bije :P


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » śr kwie 15, 2009 21:43

fifel, widzę że tkwi w Tobie taka sama miłość do jedynki jak we mnie :D :bigok:

Ja dzisiaj w szkole liczyłem sobie układ dolotowy do silnika tak żeby działał nie tylko dynamicznie ale i falowo ;D działanie falowe jest wykorzystywane głównie w sporcie wyczynowym gdzie za stworzenie i wyliczenie oraz odpowiednie rury na dolot i wydech płaci się gruuube tysiące :D (na które nas zwykłych zjadaczy chleba na pewno nie stac ;p ale może uda się coś podobnego dobrać :D )

Dla silnika 1,5 jb wyszło mniej wiecej 52 cm odliczając od tego długość kanałów w głowicy czyli jakieś 7 cm i pewnie i z 10 na mikuni kolektor powinien miec mniej więcej 35 cm..

Myślę że gdyby zastosować odpowiednio przygotowany kolektor do tego z przerobioną głowicą z jakiegoś chyba golfa 4 który kanały ssące ma ustawione w głowicy w stronę jazdy można by było uzyskać masakryczną moc :bigok:

Ja jak tylko będzie jakis przypływ gotówki to zakupie sobie jakiś silnik 1,8 albo 2,0 i przerobie go na zasilanie na gaźnikach mikuni :D całość zanim wstawię do mojego mk1 wypoleruje co się da,wychromuje,wylakieruje wyważę i wszystko co się da z nim zrobię ;d

Juz powoli zbieram informacje co i jak z wałkami etc, teraz jestem na etapie wybierania silnika bo dla uzyskania lepszego napełnienia używa się silników 16 zaworowych lecz te są wszystkie sterowane komputrami i są na wtryskach czy czymś tam ;p a ja bym chciał wywalic wszysko i zastosowac chociazby gaxnbik z fiata 125p.
Nigdy nie widziałem takiej modyfikacji i zastanawia mnie czy to możliwe wogóle jest i jak mamy silnik powiedzmy 9a który ma 136 koni to jak się zamontuje do niego powiedzmy gaźnik webera z fiata to ile tych koni będzie? Podejrzewam że trochę mniej..ale ile mniej? Na celu tej modyfikacji jest to żeby tak jak w starych silnikach vw dało sie rozebrac wszystko w 5 minut jak coś się schrzani na środku drogi ;p


alem sie rozpisał...


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » śr kwie 15, 2009 22:27

jak dla mnie osiagniecie zjawiska falowosci w wydechu to nie tylko kwestia srednic i pojemnosci rury wydechowej, ale odpowiednie kąty i zagiecia ukladu, wiec generalnie samymi obliczeniami chyba nic sie nie osiagnie, trzebaby zrobic jakas symulacje na zalozonych modelach... zawsze mozna sie w takie symulacje pobawic jak wakacje przyjda :D

A jesli o mk1 chodzi to kocham ten samochod mimo ze go nie mam i nawet nigdy nim nie jechalem :P


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » śr kwie 15, 2009 23:06

fifel, widzisz wg tego co ja liczyłem czyli atrykułu autorstwa Pana Grabowskiego najwieksze znaczenie ma długość układu do zjawisk falowych ,inne parametry mają tu dużo mniejsze znaczenie(wiadomo oczywiście ze nie może być nie wiadomo jak pogięte połamane etc ale ma działać bez problemów ;p

Ą jak chcesz się przejechać mk1 to zapraszam do mnie :D


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » czw kwie 16, 2009 02:32

Ą jak chcesz się przejechać mk1 to zapraszam do mnie :D
Dzieki za zaproszenie ale troche daleko i nie po drodze, chyba ze jak juz wczesniej wspominales wybierzesz sie na studia do krk i przyczlapiesz sie tu swoim powozem :) wtedy chetnie skorzystam :)

A co do obliczen to tez chyba sobie cos policze, a co :P bo lubie liczyc :D chcoiaz teraz powinienem zajac sie chyba troche bardziej projektami do szkoly i przygotowaniami do sezonu w pracy... bedzie ciezko :D


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » czw kwie 16, 2009 20:57

bandyta mk1love pisze:Fifel ja bym z tymi pończochami raczej nie zrobił;p chociaż...hehehe

Co do kolektora to myślałem nad czymś takim (mniej więcej):




Co do tego że sie tak strasznie uparłem na to żeby były poziome to wiesz..za dużo mi się gaźniki poziome marzą hahaha no ale myślę że teraz juz wszyscy wiedzą o co mi chodzi wiec jnawet jakby ktos chciał je ustawic tak jak w motorze czyli np pod jakimś kontem to można to ustawienie skorygowac wg tego zdj co dałem ;p
Z tego co rozumiem chcesz dać kolektor do głowicy co ma kanały ssące "od tyłu" tak, aby wloty były z przodu, dobrze rozumiem?? tylko czy nie łatwiej przykryć blok czapką, która ma kanały "na przeciw"?? P.S. skąd masz tą fotke?? :grin:



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » czw kwie 16, 2009 22:44

toffic, zrozumiałeś dobrze mojego posta ale to akurat byłoby zrobione tak ,,od razu" w tym silniku co mam teraz a w drugim silniku 1,8 który mi się marzy właśnie chce dać głowice z kanałami ssącymi skierowanymi w kierunku jazdy :D

A co do fotki to ja zbieram różne ciekawe fotki tak na ,,zapas" wiec jeśli to Twoja fotka lub kogos znajomego to przepraszam za wstawienie ale wymagał tego temat ;p jak kogoś strasznie to gryzie to ją po prostu usunę..

Toffic Ty jesteś majstersztyk powiedz Ty mi czy np gaźnik z fiata 125p a jeszcze lepiej Mikuni, dałoby się zapakować do 16-sto zaworowego silnika i jak by to hulało?

P.S Słyszałeś coś o turbo-sprężarce Garrett M12 A/R 48, możesz mi powiedzieć z czego to i do czego mogłaby się posłużyć?;>


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pt kwie 17, 2009 07:44

bandyta mk1love pisze:A co do fotki to ja zbieram różne ciekawe fotki tak na ,,zapas" wiec jeśli to Twoja fotka lub kogos znajomego to przepraszam za wstawienie ale wymagał tego temat ;p jak kogoś strasznie to gryzie to ją po prostu usunę..
moja ale spoko, ciekawiło mnie skąd ją masz :pub:
bandyta mk1love pisze:powiedz Ty mi czy np gaźnik z fiata 125p a jeszcze lepiej Mikuni, dałoby się zapakować do 16-sto zaworowego silnika i jak by to hulało?
Weber to chyba 2 razem bo jeden to za mało, Mikuni zależy z jaką gardziela
bandyta mk1love pisze:Słyszałeś coś o turbo-sprężarce Garrett M12 A/R 48, możesz mi powiedzieć z czego to i do czego mogłaby się posłużyć?;>
mała jakaś



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » pt kwie 17, 2009 23:54

toffic, sorki za to zdj jeszcze raz :bigok:

czemu mówisz ze mała? 1 bara by napchała do 1,5 ? (nachodzi mnie powoli taki chory pomysł na przyszłość xD )

Powiedzmy ze mam mikuni o odpowiednich przelotach, co wtedy z resztą sterowania zasilania z szesnastki? Wyżucamy i mamy w pełni mechaniczny silnik z osprzętem bez ,,uciązliwej " elektroniki ?

[ Dodano: 18 Kwi 2009 01:30 ]
Jeszcze tak zanim pójde do spania to napiszę co kolega YGD gdzieś tam napisał:

"Kiedyś był w Warszawie już sławny w tej chwili golf na 4 gaźnikach keikhin z motocykla kawasaki GPZ550...., kolektor spawany na zamówienie.

Potem, ten sam setup jeździł w scirocco: http://www.scirocco.pl/infopage.php?id=32
A jakieś półtora roku temu został ponownie odsprzedany w nieznane.
Wiem, że osiągi były bardzo przyzwoite... ze 30-40PS taki zabieg na pewno dał...ale czy warto? Moim zdaniem warto, jeśli to ma być auto szykowane na zloty, a nie do codziennej jazdy, głównie ze względu na wysokie spalanie (myślę, że 30 litrów to będzie norma przy ostrej jeździe, 20 przy w umiarkowanej)."

30-40 Ps taki zabieg dał..hmmm to drugie tyle co się spodziewałem,tylko jak to jest naprawdę z tym spalaniem...


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » pn kwie 20, 2009 17:32

Niestety moje prace dalej stoja w miejscu ograniczone przez niedobor gotowki, ktora musze przeznaczyc na uczelnie :/ niby studia sa bezplatne hehe

Tak czy siak priorytetem stal sie swap skrzyni na manualna i zespawanie oslony pod silnikpod przyszla glebe... no i jeszcze chcialbym zrobic sobie prezent i zmienic kierownice :P
Tak wiec mikuni musze jeszcze poczekac, aczkolwiek mam juz nagranego goscia ktory z tago co wiem bedzie w stanie zespawac kolektor pod mikuni z kwasoweczki... pozostaje poczekac na przyplyw gotowki i zgrac wszystko w jedna calosc :P
No i zobaczymy jak to bedzie wszystko gadac :P


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Damian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw sty 25, 2007 20:29
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Post autor: Damian » pn kwie 20, 2009 23:30

bandyta mk1love panie Macieju proszę ni przesadzać raz panu sie udało wygrać z moim mk2 synkro to nie znaczy ze ciągle będziesz wygrywal poczekaj do mojego moda z serduszkim :green_fuck:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości