mk3zmiana silnika z 1,6i aea na wiekszy

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
_FORNAL_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 14:16
Lokalizacja: kalisz
Kontakt:

Post autor: _FORNAL_ » pn mar 06, 2006 23:19

WITAM W POSTACH PRZECZYTALEM ZE TOROCHE BAWISZ SIE W SWAPY POWIEC MI JESLI MAM GOLFA 3 1,8 AAM A CHCE WRZUCIC 2.0 2E TO CO POTRZEBUJE I CO NALEZY ZMIENIC JAK BYS MOIGKL MI TO OPISAC TO BEDE WDZIECZNYcyarnz,



Awatar użytkownika
NEMESIS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:48
Lokalizacja: TRICITY
Kontakt:

Post autor: NEMESIS » wt mar 07, 2006 18:57

wiec jest tak, nie trzeba nic poza silnikiem i jego instalacja, sprzeglo mozesz zostawic swoje i skrzynie tez, bo po co to ruszac skoro jest dobre?:) Oczywiscie odpada klopot z przegubami, polosiami itd...

Kolego CYARNZ.. :chytry: ..mam dla Ciebie RESPECT...za wiedze itp. ale chyba chcesz żebym go stracił !!!!!! :chytry: Od kiedy to do golfa 3 '95 wrzucasz silnik 2.0 i zapinasz go na skrzynke 1.6 !!!! :panna: silnik 1.6 w trójce to taki wynalazek jak 1.6 w seatach czy starych octaviach lub prościej jak 1.1 i 1.3 w jedynce... :bajer: jest pochylony "na chłodnice" nie na gródź więc jak mozesz koledze mówić że zostawiłbyś starą skrzynke, sprzęgło???!! :jezor: Da się to zrobić przez dorobienie flanszy ale po co taka rzeźba ??


jezeli chodzi o przeguby to zawsze mozna dac z mk2 gti o srednicy fi100 ;) nie widze potrzeby zmieniania czegokolwiek poza silnikiem :crazy:


chyba półosie i przeguby,bo te od 1.6 są małe a frezy na półosiach są krótkie i przegub 100mm się zapnie ale bedzie mial luz poosiowy :ass: ... nie każdy 2.0 ma piasty na 5x100 !! Jak napisałeś przegub "setka" do piasty 4x100 i po kłopocie

Przecie przegub jest masywniejszy więc piasta na niego nie wlezie...

po czesci sie zgodze, ale piasta nie ma tu nic do rzeczy, chodzi o lozusko w piascie, bo przegub z mk3 gti ma inny frez;) :food:
Przegub jest masywniejszy :okej: , frez jest inny do piasty 5x100 :okej: ..ale łożysko jest to samo...i w zwrotnicy a nie pieście... :chytry: ..bo piasta jest w łożysku ... :grin: BEZ NAPINKI DLA JASNOŚCI !!!! pozdroo :jezor:

[ Dodano: Wto Mar 07, 2006 18:00 ]
_FORNAL_ pisze:WITAM W POSTACH PRZECZYTALEM ZE TOROCHE BAWISZ SIE W SWAPY POWIEC MI JESLI MAM GOLFA 3 1,8 AAM A CHCE WRZUCIC 2.0 2E TO CO POTRZEBUJE I CO NALEZY ZMIENIC JAK BYS MOIGKL MI TO OPISAC TO BEDE WDZIECZNY ,
A Ty kolego zrób dokładnie to co Cyarnz powiedział wcześniej odnośnie montażu 2.0 w miejsce 1.6...silnik, instalka i do przodu, hamulce, zawias to już tylko wg Twojego uznania i zasobności kieszeni !!!!! :smoke:



Awatar użytkownika
_FORNAL_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 14:16
Lokalizacja: kalisz
Kontakt:

Post autor: _FORNAL_ » wt mar 07, 2006 23:28

hankele juz mam od gt wieksze i wentylowane zawias jest sport tylko brak mi mocy z mojego 1,8 aam dlatego cala ta historia z 2,0 wiec podsumowujac niemusze wymieniac skrzyniani sprzegla tylko silnik i komp i do przodu ???



Awatar użytkownika
NEMESIS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:48
Lokalizacja: TRICITY
Kontakt:

Post autor: NEMESIS » śr mar 08, 2006 19:34

_FORNAL_ pisze:hankele juz mam od gt wieksze i wentylowane zawias jest sport tylko brak mi mocy z mojego 1,8 aam dlatego cala ta historia z 2,0 wiec podsumowujac niemusze wymieniac skrzyniani sprzegla tylko silnik i komp i do przodu ???
dokładnie, na skrzynce z 2.0 bedziesz miał lepsze osiągi ale wymiana jej nie jest konieczna ! :chytry:



MMDaniel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob wrz 19, 2015 21:01

mk3zmiana silnika z 1,6i aea na wiekszy

Post autor: MMDaniel » pn mar 14, 2016 01:11

Witam chce się dowiedzieć czy do vento da się wsadzić 2.5 tdi



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości