Dylemat - duze hamulce

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Michu26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz gru 09, 2018 19:50
Lokalizacja: Borówno
Auto: Lupo
Silnik: AUQ

Re: Dylemat - duze hamulce

Post autor: Michu26 » pt gru 14, 2018 00:51

Już znalazłem z coopera na przód i tył. teraz jakie zaciski na tył podpasowac z ręcznym?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Dylemat - duze hamulce

Post autor: sebekgolf » sob gru 15, 2018 17:04

Jakiej wielkości masz tarczę z tyłu ?


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Michu26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz gru 09, 2018 19:50
Lokalizacja: Borówno
Auto: Lupo
Silnik: AUQ

Re: Dylemat - duze hamulce

Post autor: Michu26 » sob gru 15, 2018 17:42

Teraz czy jakie będą?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Dylemat - duze hamulce

Post autor: sebekgolf » ndz gru 16, 2018 08:54

No te które chcesz założyć, bo pytasz jaki dobrać do tego zacisk ( jeśli dobrze zrozumiałem poprzedni twój post). Bo się już tu kilka pomysłów na różne rozmiary tarcz przewinęło.

Ja na twoim miejscu spróbowałbym setup 312/310 + brembo 4 tłoki z E38 ( a to mocniejszy zacisk niż z Porsche Boxter jeśli dobrze pamiętam) + 288 tył z zaciskiem Phaetona z ręcznym na lince.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Michu26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz gru 09, 2018 19:50
Lokalizacja: Borówno
Auto: Lupo
Silnik: AUQ

Re: Dylemat - duze hamulce

Post autor: Michu26 » ndz gru 16, 2018 13:42

Te które będą to 280 z coopera tył i 314 przód też coopera. Co do zacisków się rozejrze za tymi od phaetona. A możesz coś podpowiedzieć z czego są tarcze o których piszesz?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Dylemat - duze hamulce

Post autor: sebekgolf » ndz gru 16, 2018 18:46

MK4 przednie tarcze hamulcowe 288 wrzucone na tył po prostu ( w Golfie MK4). Przypuszczam, że podobnie da się zrobić u Ciebie (tyle że tarczę byś musiał znaleźć pod 4 śruby ale pewnie się coś znajdzie). Pole manewru w grupie VW jest spore, bo baza mocowań jest w zasadzie taka sama, różnią się odsunięcia jarzm od płaszczyzny ich mocowań więc myślę, że da się coś ogarnąć stosując fabryczny zacisk z innego modelu.

Najlepiej byłoby porównać na ile odsunięte w płaszczyźnie poziomej po XY jest mocowanie jarzma od środka piasty ( mierząc np. do czoła piasty). Można by wtedy dość łatwo porównywać między samochodami z tej grupy co jest dostępne bazując jedynie na odsadzeniach i średnicy tarcz patrząc po katalogach. Zaoszczędziłbyś sobie sporo czasu i prób.

Czyli mierzysz przesunięcie płaszczyzny do której siada jarzmo od płaszczyzny piasty ( jedna współrzędna odsunięcia) oraz od środka piasty do środka otworu na śrubę ( druga płaszczyzna odsunięcia). To samo robisz np. w Golfie IV i masz różnicę ( stałą) którą zawsze bierzesz pod uwagę, próbując podpasowac coś z platformy MK4 do twojej. Mając tą różnicę patrzysz tylko po katalogach na odsadzenia tarcz. Jak znajdzie z odpowiednim odsadzeniem tarczę, to potem bierzesz się za średnicę. Jak wiesz że zacisk X w MK4 ogarniał tarczę 232, a zacisk Y tarczę 256 wentylowaną, od razu będziesz wiedział o ile po średnicy możesz zmienić twoją tarczę ( biorąc pod uwagę też grubośc tarczy bo wentylowane są grubsze). Myślę że jesteś nieco pionierem jeśli chodzi tak grube mody hamulców w Lupo, ale ten sposób podejścia do tematu, zaoszczędzi ci wielu nietrafnych pasowań i pozwoli z grubsza nakierować na konkretny zacisk i konkretną tarczę.

Pamiętaj też, że klocek ma duże znaczenie w hamowaniu. Nie wiem na jakich ty jeździsz, Ja do Brembo z E38 mam wsadzone Hawki HPS a z tyłu Galfery z serii Sport. Minus taki, że jak zimne ( szczególnie rano) to strasznie piszczą. Pokazują za to pazur przy zejściu na autostradzie z 200 na prędkości poniżej 100 przy załadowanym aucie ( kiedyś tym pudłem waliłem trasy kilka razy w roku po 1000-1500km).


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

AarturR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn cze 10, 2013 16:42
Lokalizacja: GliVWice

Re: Dylemat - duze hamulce

Post autor: AarturR » czw kwie 11, 2019 09:36

Panowie jakiej grubości dystans pod jarzmo przy montażu 312 na zwrotnicę z płaskim sworzniem? Kojarzę coś 5-5.5mm ale nie wiem dokładnie a nie chce kombinować.



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Re: Dylemat - duze hamulce

Post autor: rysiektr » czw kwie 11, 2019 16:02

5,5-6mm


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości