[mk7] [mk7] 1.2 TSI 86km przegląd serwisowy

Adresy sklepów motoryzacyjnych, polecanych warszatatów oraz serwisów i wszystko na tematy pokrewne.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

golfik121
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 14, 2017 22:23

[mk7] [mk7] 1.2 TSI 86km przegląd serwisowy

Post autor: golfik121 » ndz lut 02, 2020 19:36

Witam, posiadam Golfa mk4 - 2017 rok, mam na niego przedłużoną gwarancję więc zależy mi żeby zrobić to ostatni raz w ASO

Pierwszy przegląd robiłem na 23 tyś km (luty 2019)
wymienili : olej, filtry czyli standard

teraz chcę zrobić przegląd na 48 tyś km (luty 2020) terminowo wychodzi rok więc przegląd obowiązkowy ale przy tej okazji chcę od razu zrobić
serwis z wymianami 25 tysięcy mimo że to olej longlife to i tak za dużo no ale.. i teraz ASO mówi tak :
- Olej z filtrem (650 zł)
- Filtry przeciwpyłkowy 200 zł
- Płyn hamulcowy 250 zł

Mam też podejrzenia co do klocków hamulcowych przód więc jak się sprawdzi to 700 zł

Zastanawiam się nad tym płynem, nie ze względów oszczędności absolutnie tylko czy jest sens? słyszałem że pierwszy zalany zawsze najlepszy i że wymienia się przy około 80 tyś i 5 latach.. ale nie wiem która teoria jest właściwa, następny przegląd będę robił gdzieś na 70-75tyś może lepiej wtedy???

Drugie pytanie z innej beczki, wyposażenie golfa jest w miarę oki, ale brakuje mi jednego sterowania z kierownicy (akuratnie przy wyprzedazy rocznika nie było już) czy ktoś ma jakieś doświadczenia z wymianą na multifunkcje? czy wiąże się to z wymianą całej kierownicy czy tylko dodaniem przycisków i wiązki ? ciekawe ile w ASO za takie coś kasują..



Awatar użytkownika
Pugilares
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob sie 26, 2017 21:06

[mk7] Re: [mk7] 1.2 TSI 86km przegląd serwisowy

Post autor: Pugilares » wt gru 08, 2020 22:02

Mam mk7 z końca 2017 roku i przedłużoną gwarancję do 4 lat (lub 80 tys. km) oraz pakietem przeglądów do 60 tys. Pierwszy przegląd powinien być przy 30 tys. km i u mnie był przy 28 tys. doradca z ASO musiał gdzieś dzwonić po zgodę na zrobienie przeglądu przed zapaleniem się komunikatu. Drugi po kolejnych 30 tys. km, a więc przy 58 tys. i tak też było. I na tym przeglądzie rzekomo wymnieli płyn hamulcowy. I na tym koniec darmowych żrzeglądów. Teraz, zaledwie 4 tys. po zrobieniu drugiego przeglądu znowu zapalił mi się przegląd do zrobienia. Okazuje się, że to inny rodzaj przeglądu i inne czynności... Oczywiście ten już będzie płatny.
Ja bym nie unikał wymiany płynu hamulcowego. W innym samochodzie przekonałem się, że nie wymienianie płynu powoduje korozję w układzie hamulcowym od wewnątrz - rdzewieją np. gładzie cylinderków haulcowych i jest z tym kupa kłopotu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Części i serwisy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości