[mk4] VW Bora 1.9TDI 115km 6-biegowa kombi

Adresy sklepów motoryzacyjnych, polecanych warszatatów oraz serwisów i wszystko na tematy pokrewne.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SyusukeFuji
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 07, 2018 09:42
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] VW Bora 1.9TDI 115km 6-biegowa kombi

Post autor: SyusukeFuji » pn maja 07, 2018 10:01

Witam, jestem nowy na forum. Choć posiadaczem VW jestem już od dawna.

Ostatnio mój VW dosyć ostro się psuję - każdy mówi że na złom, ale ja wciąż go ratuje.

Potrzebuje pomocy z częściami szukam:

- serwo ( niestety aktualne przepuszcza powietrze i strasznie głośno jest w środku ) możecie poradzić jakiego powinienem szukać do mojego modelu ? ( Numer elementu albo linki byłyby ok )
- miska olejowa + korek ( jeden z mechaników tak się bawił że urypał mi kawałek miski olejowej i teraz olej ucieka ) każda pomoc mile widziana

Wisienka na torcie: któryś z mechaników wymienił mi prawą przednią półoś i nie powiadomił mnie o tym, teraz o dziwo mam Półoś - 1J0 407 272 GD o ile ta półośka jest okej to poszedł przegub wewnętrzny prawy - 1J0 407 331 D niestety nie umie nigdzie znaleźć takich części ( aktualny mechanik próbował już 3 różne i każda ma za duże luzy, może komuś tutaj uda się pomóc )

Ostatnia rzecz to pompo-wtryski z tego co wiem po sprawdzeniu na komputerze 3 i 4 są poza zakresem regulacji ( auto póki co jeździ, ale często wpada w tryb serwisowy - ESP się zapala ) - ile może kosztować regeneracja 4 pompo-wtrysków ?

Z góry dziękuje za każdą pomoc :)



SyusukeFuji
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 07, 2018 09:42
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: VW Bora 1.9TDI 115km 6-biegowa kombi

Post autor: SyusukeFuji » pn maja 07, 2018 13:30

Z tego co wiem od VW do tego modelu jest używane serwo 1J1 614 106 H ? Czy mogę go czymś zastąpić ?



Klain1254
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr gru 13, 2017 10:15
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: VW Bora 1.9TDI 115km 6-biegowa kombi

Post autor: Klain1254 » ndz cze 10, 2018 20:06

Jeżeli chodzi o servo to pewnie będę miał takie, tak samo jak półosie z dobrymi przegubami z tej skrzyni ale muszę sprawdzić.

Jezeli chodzi o misę z korkiem to wydatek ok 100zł, ale doliczając olej + pastę uszczelniającą bądź uszczelkę(nie pamiętam co było w tym modelu) wyjdzie ponad 250zł. Skoro mechanik uszkodził niech on odpowie za to.

Wejście w tryb awaryjny spowodowane jest czym konkretnie(nr błędu) możliwe że to nie wina pompowtrysków a np ciśnieniem oleju


Części z vw bora 1.9tdi bluemotion 2002r zapraszam.
Jesteś z okolic Siedlec i masz problem z samochodem napisz jakoś pomogę :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Części i serwisy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości