[mk4] Woda pod wykładziną pasażera, wyjęcie plastiku

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wicher102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob cze 26, 2021 12:14

[mk4] Woda pod wykładziną pasażera, wyjęcie plastiku

Post autor: wicher102 » ndz sie 08, 2021 21:35

Witam

Mam problem z wodą która dostaje się pod wykładzinę od strony pasażera. Przewertowałem temat i przyczynę mogą stanowić najprawdopodobniej dwie rzeczy: nieszczelna podstawa obudowy filtru kabinowego lub uszczelka na mechanizmie szyby w drzwiach (woda znajduje się pod uszczelką na progu). Chce to zweryfikować na początku sprawdzając szczelność filtra. Aby zobaczyć czy woda cieknie tamtędy muszę zdjąć plastik od strony pasażera, widoczny na zdjęciu. Czy ktoś wie jak to zrobić? Nie widać tam żadnych śrub. Czy konieczne będzie wyjęcie schowka?

https://zapodaj.net/0b34b92fdad0c.jpg.html
https://zapodaj.net/a853fbf817c6e.jpg.html
Ostatnio zmieniony ndz sie 08, 2021 23:38 przez wicher102, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1048
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

[mk4] Re: Woda pod wykładziną pasarzera, wyjęcie plastiku

Post autor: mat06 » ndz sie 08, 2021 22:36

Zacznij od drzwi, jest dużo większe prawdopodobieństwo, że woda wlewa się przez nieszczelną blachę. Zdejmij boczek i uszczelnij blachę jakimś uszczelniaczem butylowym np. SikaLastomer 710.


Obrazek

Awatar użytkownika
wicher102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob cze 26, 2021 12:14

[mk4] Re: Woda pod wykładziną pasażera, wyjęcie plastiku

Post autor: wicher102 » ndz sie 08, 2021 23:41

Ok, spróbuję. Ale chciałbym jeszcze sprawdzić ten filtr i wtedy miałbym już pewność którędy się dostaje. Tak wie czy ktoś wiej jak wyjąć ten plastik (najprawdopodobniej są zatrzaski ale nie chce na silę, kiedy nie wiem jak, aby nie urwać)?



Awatar użytkownika
wicher102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob cze 26, 2021 12:14

[mk4] Re: Woda pod wykładziną pasażera, wyjęcie plastiku

Post autor: wicher102 » ndz sie 15, 2021 11:07

Hej, naprawdę nikt nic? Może jednak ktoś kiedyś rozbierał ten bok i wie jak wyjąć ten plastik?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8994
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Woda pod wykładziną pasażera, wyjęcie plastiku

Post autor: marcin7x5 » ndz sie 15, 2021 11:49

Jest na zatrzaski sprężyste wciśnięty. Jak chcesz mieć pewność że leci obudową filtra to lej wodę na szybę w okolicy filtra i patrz czy kapie na dywanik lub gazetę którą warto położyć.



Awatar użytkownika
wicher102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob cze 26, 2021 12:14

[mk4] Re: Woda pod wykładziną pasażera, wyjęcie plastiku

Post autor: wicher102 » ndz sie 15, 2021 14:49

Witam. Plastik ściągnięty. Znalazłem film pokazujący jak to zrobić może komuś się przyda. Są trzy zatrzaski, trzeba podnieś na połączeniu i przesunąć do siebie, sam bym nie wpadł na to.



Okazuje się, że filtr jest szczelny. Obwicie polałem wodą przednią szybę i nie leci. Po podwinięciu wykładziny nic nie widać. Okazuje się, że to jednak drzwi. Kolega mat06 miał racje. Najprawdopodobniej uszczelka przy szybie jest nieszczelna i woda wylatuje przy łączeni boczka z drzwiami w dolnej cześć przy uszczelce. W takim razie czeka mnie ściąganie boczka, dam znać co dalej z tego wyszło.



Awatar użytkownika
wicher102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob cze 26, 2021 12:14

[mk4] Re: Woda pod wykładziną pasażera, wyjęcie plastiku

Post autor: wicher102 » ndz sie 15, 2021 19:11

Jest i winowajca:
https://zapodaj.net/8ef9bad0a36cd.jpg.html

Puściła uszczelka pod głośnikiem w miejscu gdzie łączą się obydwie blachy. I woda tamtędy kapała powoli zalewając stronę pasażera. Zgodnie z sugestią podaną powyżej uszczelnię to SikaLastomer 710. Tylko teraz czy nałożyć uszczelniacz na starą uszczelkę, czy może wydrapać śrubokrętem pozostałości i dopiero dać uszczelniacz. Ewentualnie mogę odkręcić całą blachę i dopiero nałożyć środek tylko boję się żeby nie rozszczelniło się w pozostałych miejscach. Co radzicie?



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1048
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

[mk4] Re: Woda pod wykładziną pasażera, wyjęcie plastiku

Post autor: mat06 » ndz sie 15, 2021 20:37

Ja dosłownie miesiąc temu uszczelniałem to w tym samym miejscu. Niczego nie ściągałem, tylko nałożyłem ten uszczelniacz na wierzch.
U mnie już nic nie cieknie, więc taka naprawa wystarczyła ;)
Gdybyś chciał demontować całą blachę, to wtedy trzeba byłoby usunąć stary uszczelniacz i nałożyć nowy, więc jest dużo więcej roboty.


Obrazek

Awatar użytkownika
wicher102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob cze 26, 2021 12:14

[mk4] Re: Woda pod wykładziną pasażera, wyjęcie plastiku

Post autor: wicher102 » ndz sie 15, 2021 23:26

No to chyba bolączka tego modelu :/ Ok, tak zrobię i dam znać czy zadziała.



Awatar użytkownika
wicher102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob cze 26, 2021 12:14

[mk4] Re: Woda pod wykładziną pasażera, wyjęcie plastiku

Post autor: wicher102 » pn sie 23, 2021 11:33

Miejsce łączenia blach uszczelnione.
https://zapodaj.net/ac6b48efed8cb.jpg.html

Trochę to zajęło ponieważ zamawiałem uszczelniacz przez stronę i potem dla pewności zaczekałem na jakiś silniejszy deszcz. Na tą chwilę wszystko jest w porządku, nie zauważyłem aby ciekło no ale zobaczę za jakiś czas. Natomiast po uporaniu się z tym problemem niestety ale ... puściły prawe drzwi. Więc taka mała niespodzianka, na szczęście już zrobione teraz tylko pozostaje sprawdzić po deszczu czy wszystko ok.



golftdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn maja 15, 2006 20:59
Lokalizacja: Kraków

[mk4] Re: Woda pod wykładziną pasażera, wyjęcie plastiku

Post autor: golftdi » pn paź 18, 2021 16:48

Widzę, że problem jest powszechny. Trzeba dobry silikon mieć i to dokładnie uszczelnić. Woda na podłodze to dodatkowe problemy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości