[mk4] Mechanizm wycieraczek uszkodzona śruba / mocowanie / tulejka / łącznik

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

nikilowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 22, 2020 10:06

[mk4] Mechanizm wycieraczek uszkodzona śruba / mocowanie / tulejka / łącznik

Post autor: nikilowski » śr lip 22, 2020 10:30

Cześć, mam pytanie dotyczące mechanizmu wycieraczek w golfie IV, mianowicie, 'tulejka' łącząca cięgna zardzewiała w konsekwencji pękła. Jak nazwać tę 'tulejkę', czy da się to naprawić lub dokupić tę część, np rozwiercić i zastąpić zwykłą śrubą z podkładkami, czy tylko wymiana całego mechanizmu wchodzi w grę? Ktoś już coś kombinował z taką regeneracją?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Mechanizm wycieraczek uszkodzona śruba / mocowanie / tulejka / łącznik

Post autor: marcin7x5 » śr lip 22, 2020 16:22

Widząc stan korozji to raczej wymiana całego cięgna lub mechanizmu. Nawet jak to oczyścisz to szybko zardzewieje ponownie chyba że dasz do ocynkowania części.



nikilowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 22, 2020 10:06

[mk4] Re: Mechanizm wycieraczek uszkodzona śruba / mocowanie / tulejka / łącznik

Post autor: nikilowski » śr lip 22, 2020 19:50

Przyglądając się bardziej, moja pierwsza ocena była zła, wydaje mi się, że to mocowanie nie pękło tylko się wypięło. Ewidentnie brakuje tam jakiegoś zabezpieczenia od dołu. Co do stanu, to wizualnie nie powala, jednak jest to tylko nalot, siłowałem się trochę z tym skorodowanym elementem, ale jeszcze mocno się trzyma.
Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tym mechanizmem?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Mechanizm wycieraczek uszkodzona śruba / mocowanie / tulejka / łącznik

Post autor: marcin7x5 » śr lip 22, 2020 20:18

To jest na zasadzie wcisku tulejki na kulkę... być może wyłamał się kawałek i teraz luźno się wciska...



nikilowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 22, 2020 10:06

[mk4] Re: Mechanizm wycieraczek uszkodzona śruba / mocowanie / tulejka / łącznik

Post autor: nikilowski » śr lip 22, 2020 20:43

Mam podobne odczucia, że gniazdo bardzo się wyrobiło. Łącząc te dwa elementy, kulka siedzi zbyt luźno w tym gnieździe i się wypina. W takiej sytuacji, jest kilka opcji, wymiana cięgna, wymiana całego mechanizmu wycieraczek, lub trzecia opcja, próba naprawy w jakiś sposób tego gniazda. Nie ukrywam, że naprawa tego najbardziej by mnie satysfakcjonowała. Póki co zepnę to trytytką. Może ktoś ma jakiś pomysł, lub się już z tym bawił?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Mechanizm wycieraczek uszkodzona śruba / mocowanie / tulejka / łącznik

Post autor: wesol » śr lip 22, 2020 22:07

Nawiercic kulkę, dospawac kawałek śrubki. Obcji jest wiele. No ale jak mogło to tam być nic nie nasmarowane? Woda,rdza a tam przecież jest część ruchoma, pracująca.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

mariusz33
Forum Master
Forum Master
Posty: 1201
Rejestracja: śr gru 02, 2009 16:19
Lokalizacja: Borzychy

[mk4] Re: Mechanizm wycieraczek uszkodzona śruba / mocowanie / tulejka / łącznik

Post autor: mariusz33 » sob lip 25, 2020 19:00

Daj se spokoj i kup za grosze na szrocie.


Mariusz

nikilowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 22, 2020 10:06

[mk4] Re: Mechanizm wycieraczek uszkodzona śruba / mocowanie / tulejka / łącznik

Post autor: nikilowski » ndz gru 27, 2020 02:55

Dziękuję za odpowiedzi, jednak jestem uparty. Bardzo szkoda, że nikt mi tego nie polecił, dlatego zostawiam informację dla potomnych.

Zakupiłem KLIPS NAPRAWCZY MECHANIZMU WYCIERACZEK na znanym portalu aukcyjnym, który wygląda tak: Obrazek

Na trzpień nałożyłem smar do łożysk, po kilku miesiącach użytkowania bez problemu mogę polecić, zero luzów koszt 6zł.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Mechanizm wycieraczek uszkodzona śruba / mocowanie / tulejka / łącznik

Post autor: wesol » ndz gru 27, 2020 09:12

Nie wiedziałem że nawet takie coś jest. Tylko to niewiele da jeśli luz jest na tej kuli. Tam musi być nawalone smaru i musi być ciasno na tej kuli.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości