[mk7] Co sie tu staneło się? z przednim pasem??

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

konradw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 11, 2020 18:54

[mk7] Co sie tu staneło się? z przednim pasem??

Post autor: konradw » pn maja 11, 2020 19:15

Czesc Wam!
Mam na imię Konrad i jestem wlascicielem Golfa mk7, 1.5 tsi 2018r.
Wczoraj zupelnie przez przypadek zauwazylem cos, czego bym sie nie spodziewal nigdy po nowym aucie, choc w zadnym innym mi sie to nie zdazylo po dosc dlugiej przygodzie jako kierowca - prawko zrobione w 1992 r.
Tak to wyglada - wielka szpara pod kloszem reflektora po stronie kierowcy. Auto nie uczestniczylo w najmniejszej kolizji, zero obcierek, niski przebieg, nigdy nie zjezdzalem z asfaltu.
Dla porownania dorzucam zdjecie reflketora po stronie pasazera (pierwsza fotka).

ps. post edytowalem, bo mialem problem z ogarnieciem funkcji dodawania zdjec.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Golf MK7 polift, 2018, 1.5 evo 150km/250 Nm/Highline

Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

[mk7] Re: Co sie tu staneło się? z przednim pasem??

Post autor: vwarek » pn maja 11, 2020 20:12

Jak mawia Motobieda: "pasowane stopami" :grin:


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

konradw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 11, 2020 18:54

[mk7] Re: Co sie tu staneło się? z przednim pasem??

Post autor: konradw » pn maja 11, 2020 21:16

Ok, dzięki vwarek. dobrze, ze się nie powołałeś Kolego na Złomnika :-)
Czyli raczej to nie jest spinka, która puściła, tylko złe pasowanie? Jechać z tym do ASO, czy odpuścić? Mam wątpliwość, czy w trakcie wizyty nie zostanę spuszczony na drzewo lub co gorsza, jeśli coś beda próbowali zrobić to sytuacja się pogorszy. Pisze o ASO, bo autko jeszcze 2 lata na gwarancji fabrycznej...


Golf MK7 polift, 2018, 1.5 evo 150km/250 Nm/Highline

Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

[mk7] Re: Co sie tu staneło się? z przednim pasem??

Post autor: vwarek » pn maja 11, 2020 22:08

Wal do ASO, to nie jest Tarpan tylko zachodnie, dwuletnie auto. Przyjrzyj się w salonie jak to wygląda na innych Golfach.


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

konradw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 11, 2020 18:54

[mk7] Re: Co sie tu staneło się? z przednim pasem??

Post autor: konradw » ndz maja 31, 2020 20:48

Elo, daje znać dla potomnych. Bylem w piątek w ASO, zdjęli nakładkę zderzaka i atrapę chłodnicy. Okazało się, ze ta strona od kierowcy straciła kontakt z pewnym zatrzaskiem pod reflektorem. Po ponownym zamontowaniu wszystko jest legit. Koszt 300 pln, nie zgodzili się na usuniecie w ramach gwarancji, bo stwierdzili, ze nie maja szans, na zwrot od gwaranta. Trudno, zapłaciłem, nie mam żalu specjalnie, bo poszło szybko a efekt jest dobry. Generalnie z w miarę nowym autem i tak jest kiła, w weekend ktoś mi palnął w drzwi od strony kierowcy i mam wgniotę :D. No nie ma bata, aby auto po 2 latach eksploatacji zachować w stanie fabrycznym, chyba, ze ktoś zostawi je zamknięte w garażu i nie będzie jeździł (choć wtedy zapewne i tak się parę rzeczy posypie). pozdro!


Golf MK7 polift, 2018, 1.5 evo 150km/250 Nm/Highline

Awatar użytkownika
ichris
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 565
Rejestracja: sob mar 03, 2018 08:45
Auto: Volkswagen Golf
Silnik: CZCA

[mk7] Re: Co sie tu staneło się? z przednim pasem??

Post autor: ichris » sob sie 08, 2020 14:46

konradw pisze:
ndz maja 31, 2020 20:48
Elo, daje znać dla potomnych. Bylem w piątek w ASO, zdjęli nakładkę zderzaka i atrapę chłodnicy. Okazało się, ze ta strona od kierowcy straciła kontakt z pewnym zatrzaskiem pod reflektorem. Po ponownym zamontowaniu wszystko jest legit. Koszt 300 pln, nie zgodzili się na usuniecie w ramach gwarancji, bo stwierdzili, ze nie maja szans, na zwrot od gwaranta. Trudno, zapłaciłem, nie mam żalu specjalnie, bo poszło szybko a efekt jest dobry. Generalnie z w miarę nowym autem i tak jest kiła, w weekend ktoś mi palnął w drzwi od strony kierowcy i mam wgniotę :D. No nie ma bata, aby auto po 2 latach eksploatacji zachować w stanie fabrycznym, chyba, ze ktoś zostawi je zamknięte w garażu i nie będzie jeździł (choć wtedy zapewne i tak się parę rzeczy posypie). pozdro!
Życie Panie, życie... Mam ryskę w 2-latku, (sam sobie zrobiłem na parkingu o filar, 2cm drzwi i 2 cm tylny błotnik) a w srebrnym to trzeba malować pół auta, żeby nie było widać drobnych napraw. Olałem i naprawiłem punktowo pierdółkę za 150zł u lakiernika. Efekt marny ale przynajmniej zabezpieczone elementy. No i jeszcze złapałem odprysk na przedniej szybie na wspaniałej drodze z Brna do Pragi (do dzisiaj mam koszmary w nocy). Szyba podgrzewana w ASO coś około 3 kafle plus wymiana nie wiem ile, może tysiak, może dwa. Na szczęscie odprysk mały i na środku więc nie rozprasza aż tak. Olewam, czekam na większy kamień, pajączka i kiedyś wymienię szybę z AC, he, he. Pozdro!


Golf MK7.5 125KM Tungsten :bigok:
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości