[mk7] woda w schowku od strony kierowcy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

_aQQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob maja 04, 2019 10:41

[mk7] woda w schowku od strony kierowcy

Post autor: _aQQ » ndz maja 05, 2019 20:39

cześć,
No i znowu wracam:/ dzisiaj otwierając schowek od strony kierowcy okazało się, że jest pełen wody (około 1-1,5cm) :O ! Ktoś może miał podobnie i może powiedzieć skąd się tam mogła wziąć? Wczoraj faktycznie jechałem w deszczu ale jak się tam mogła dostać? Szukałem u wujka google ale nic nie znalazłem. Jedynie gdzieś był poruszony temat odpływów z okna dachowego. Ale one są chyba przy tylnej klapie a sam dach nie był w tym czasie otwierany. Będę wdzięczny za jakieś sugestie. (Golf 7 Variant). Przy okazji - jak wyjąć ten schowek? Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: woda w schowku od strony kierowcy

Post autor: flo89 » pn maja 06, 2019 06:10

Obrazek

Jeśli to zdjęcie ci nie pomoże to daj znać - znajdę inne, przynajmniej tyle mogę zrobić, o wodzie w schowku nie słyszałem


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

_aQQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob maja 04, 2019 10:41

[mk7] Re: woda w schowku od strony kierowcy

Post autor: _aQQ » pn maja 06, 2019 20:07

cześć,
Mały update. dzisiaj sprawdziłem czy przyczyna pojawienia się wody w schowku nie jest woda odprowadzana z kanalików szyberdachu. Wszystko wskazuje na to że tak. Z przodu szyberdachu są po lewej i prawej (w skrajnych narożnikach) dwa otwory odprowadzajace wodę. Wlewając wodę do prawego (nad pasażerem) woda od razu spływa i widać jak kapie pod podwoziem. Problem jest właśnie z lewym (nad kierowcą) woda utrzymuje się przy odpływie co sugerowałoby zatkanie przewodu. I teraz trudniejsza sprawa - byłem pewien początkowo, że odpływy są przy drzwiach na co sugerowały filmiki na YT z innych modeli VW. Niestety kończą się gdzieś pod podszybiem bo tam słychać wodę. Póki co zakleiłem niedrożny odpływ bo chciałbym zdemontować to podszybie i tam sprawdzić problem. Czy ktoś mógłby opisać sposób demontażu? Wolałbym czegoś nie uszkodzić. Z góry dzięki.



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: woda w schowku od strony kierowcy

Post autor: flo89 » pn maja 06, 2019 21:23

Jeśli do tego czasu nikt nie wrzuci to jutro rano wrzucę ci rysunki tego podszybia, niestety wszystko to mam na służbowym kompie w robocie.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: woda w schowku od strony kierowcy

Post autor: flo89 » wt maja 07, 2019 07:28

Więc tak, nie mam dzisiaj dostępu do kompa, jedyne co udało mi się na szybko z telefonu zdobyć to zdjęcie kanalikow odpływowych od szyberdachu. Przednie odpływy kończą się w słupku A tuż przy łączeniu z deską, daje ci zdjęcie. Tam musisz zajrzeć. Nie idzie to do podszybia
Obrazek


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości