[mk4] Światełko w drzwiach, a moduł komfortu i inne zamki

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

[mk4] Światełko w drzwiach, a moduł komfortu i inne zamki

Post autor: locarno_old » pt kwie 05, 2019 19:14

Witam. Mam problem z zamkami w MK4. W drzwiach kierowcy był wymieniany microswitch od otwarcia drzwi. Przez jakiś czas był ok. Potem pojawił się problem z tym, że bolec z tego zamka nie odbijał za pierwszym otwarciem, tylko za drugim jeżeli auto długo stało. Teraz tego problemu nie ma bo auto jest używane codziennie. Natomiast od pewnego czasu samochód czasami znów nie widzi otwarcia drzwi. Nawet po kilkukrotnym fizycznym otwarciu i zamknięciu drzwi. Dopiero jak otworzę drzwi i kliknę 1/2 razy przycisk zamykania lub otwierania zamków (te dwa przyciski nad przyciskami od szyb), to światełko w drzwiach i w aucie się oświeca. Czyli krótki mówiąc. Mam otwarte drzwi i lampka się nie świeci. Po kliknięciu przycisku zamykania lub otwierania lampka się oświeca. Filmik:



Pytanie. Gdzie szukać usterki ? Przełącznik od otwarcia drzwi raczej jest dobry, ponieważ jak lampka się świeci to działa za każdym razem. Jak ma się procedura otwierania i zamykania zamków do przełącznika od lampki ?

Dodam jeszcze, że w prawych drzwiach z przodu przełącznik w ogóle nie działa. Czy to może mieć jakiś wpływ na drzwi kierowcy ? A może moduł komfortu leci w kulki ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Światełko w drzwiach, a moduł komfortu i inne zamki

Post autor: marcin7x5 » pt kwie 05, 2019 23:46

Bardzo możliwe że switch znowu nie działa lub jest wytarta ta plastykowa osłona na zapadce zamka która to ślizga się po switchu.



locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

[mk4] Re: Światełko w drzwiach, a moduł komfortu i inne zamki

Post autor: locarno_old » sob kwie 06, 2019 09:02

marcin7x5 pisze:
pt kwie 05, 2019 23:46
Bardzo możliwe że switch znowu nie działa lub jest wytarta ta plastykowa osłona na zapadce zamka która to ślizga się po switchu.
A czy reszta przełączników, które znajdują się w zamku mogą mieć na to wpływ ? Oprócz tego od otwarcia drzwi w zamku są jeszcze 4 inne mikroprzełączniki:

Obrazek

Choć wydaje mi się, że czeka mnie kupno nowego zamka, ponieważ ta część która naciska na switch już przy pierwszej jego wymianie była rozsypana:

Obrazek

Po roku mogła się dalej rozsypać.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Światełko w drzwiach, a moduł komfortu i inne zamki

Post autor: marcin7x5 » sob kwie 06, 2019 19:11

Ja u siebie nadlałem ten wytarty plastyk klejem dwuskładnikowym i zamek dalej śmiga.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości