[mk4] Otwieranie klapy silnika

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

azureus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn maja 04, 2009 10:36
Lokalizacja: Kraków

[mk4] Otwieranie klapy silnika

Post autor: azureus » sob sty 19, 2019 17:43

Witam wszystkich,
Mam problem z otwarciem klapy silnika, a tak się złożyło, że zatrzasnąłem ją po tym jak musiałem wyciągnąć akumulator na wymianę.
Sytuacja jest nieciekawa bo zanim wyjąłem akumulator zamknąłem centralny zamek. Teraz nijak nie mogę otworzyć zamka w drzwiach kluczykiem więc zastanawiam się czy to mróz, czy po prostu zamek centralny coś blokuje po wyjęciu akumulatora, że kluczyk nie daje rady.?
Teraz nijak nie mam jak dostać się do środka by pociągnąć dźwignię od klapy.
Czy są w ogóle jakieś sensowne opcje na taki temat czy to już raczej czas na tzw. awaryjne wejście ?
Dziękuję z góry za pomoc



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[mk4] Re: Otwieranie klapy silnika

Post autor: Hubi14 » sob sty 19, 2019 17:47

ale kluczyka nie możesz do końca w zamek wsadzić czy coś go blokuje przekręcając nim? a co do awaryjnego otwierania maski to na YT jest filmik :P
Ostatnio zmieniony sob sty 19, 2019 17:52 przez Hubi14, łącznie zmieniany 1 raz.



azureus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn maja 04, 2009 10:36
Lokalizacja: Kraków

[mk4] Re: Otwieranie klapy silnika

Post autor: azureus » sob sty 19, 2019 17:50

Kluczyk wchodzi. Jest co prawda kawałek ok. 0,5 cm poza zamkiem ale tak chyba powinno być. Nie wiem, rzadko otwierałem z kluczyka.
Tak więc kluczyk wchodzi ale potem nawet lekkiego ruchu już nie mogę zrobić ani w lewo ani w prawo. Taka sama sytuacja jest przy drzwiach kierowcy jak i pasażera.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[mk4] Re: Otwieranie klapy silnika

Post autor: Hubi14 » sob sty 19, 2019 17:54

ewentualnie jak się nie uda ten patent z otwieraniem z YT to można auto lewarem do góry i aku podepniesz przez rozrusznik przewodami rozruchowymi



azureus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn maja 04, 2009 10:36
Lokalizacja: Kraków

[mk4] Re: Otwieranie klapy silnika

Post autor: azureus » sob sty 19, 2019 18:15

Dzięki. Podpinanie już nie na moje umiejętności niestety. Poza tym przód auta stoi praktycznie zaraz przed ogrodzeniem. Dojście z przodu do auta właściwie żadne.
Chyba jednak pozostaje opcja fachowca od zamków.
No cóż, za błędy trzeba czasem zapłacić.



azureus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn maja 04, 2009 10:36
Lokalizacja: Kraków

[mk4] Re: Otwieranie klapy silnika

Post autor: azureus » sob sty 19, 2019 18:16

A można prosić o link do tego konkretnego filmiku z YT ?



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[mk4] Re: Otwieranie klapy silnika

Post autor: Hubi14 » sob sty 19, 2019 18:27




azureus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn maja 04, 2009 10:36
Lokalizacja: Kraków

[mk4] Re: Otwieranie klapy silnika

Post autor: azureus » sob sty 19, 2019 18:36

Dzięki. Widziałem to wcześniej ale nie wiem skąd u tego gościa jest aż taka szpara,że widać to w co chce trafić.
Niestety w moim golfie jest wszystko tak spasowane, że nijak nie można nawet nic tam zobaczyć, a co dopiero wsadzić tam śrubokręt próbując trafić nim w tą zapadke.



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

[mk4] Re: Otwieranie klapy silnika

Post autor: dany_47 » sob sty 19, 2019 22:54

pierwsze co mi się nasuwa to to że miałeś zmienianą stacyjkę (a co za tym idzie kluczyk) i dlatego kluczyk nie pasuje do zamków.
bo nie ma opcji żebyś nie mógł kluczyka w którymś z zamków przekręcić. zamek w klapie czasem zamarza ale te od drzwi przednich już rzadko...


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

[mk4] Re: Otwieranie klapy silnika

Post autor: psilos1 » ndz sty 20, 2019 00:33

próbowałeś przez bagażnik..,?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Re: Otwieranie klapy silnika

Post autor: Qto » ndz sty 20, 2019 11:25

jak się przez całe życie auta używa pilota...to niestety później zamka nie idzie przekręcić.
Otworzyć maskę wg tego co na filmiku...jak nie da rady to od spodu można sięgnąć ucho przy którym trzyma się linka, pociągnąć i maska się otworzy - pod warunkiem, że nie ma osłony silnika...ale ją można zdjąć. Jeszcze inny sposób to podłączenie akumulatora pod przewód rozrusznika...nie trzeba od przodu auta, można z okolic lewego koła dojść



azureus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn maja 04, 2009 10:36
Lokalizacja: Kraków

[mk4] Re: Otwieranie klapy silnika

Post autor: azureus » ndz sty 20, 2019 12:34

Dzięki wszystkim za rady. Poszło sposobem z filmika, tyle, że trzeba się trochę namęczyć, bo i zapadka nie jest łatwa do "trafienia", a jeśli jeszcze jest tam kompletna uszczelka to już w ogōle manualnie jest to wyzwanie. U mnie dodatkową komplikacje był przód auta przy samym ogrodzeniu na parkingu więc dojście było ciężkie.
Co do kwestii kluczyka to jest oryginalny. Otwierałem już nim drzwi, jednak w tym przypadku słyszałem o jakimś tajemniczym ryglu który po zamknięciu drzwi z pilota i wyciągnięciu akumulatora nie pozwala na otwarcie z kluczyka. Coś w tym musi być skoro po zamontowaniu nowej baterii spokojnie otwieram drzwi kluczykiem.
Nie wiem jak jest z tym w innych golfach.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[mk4] Re: Otwieranie klapy silnika

Post autor: Hubi14 » ndz sty 20, 2019 13:01

no łatwo nie może być by to otworzyć bo każdy sebix by podłaził i brał akumulatory i inne fanty.. ale jak się udało to najważniejsze. Zrób sobie najwyżej test.. zamknij furę z pilota odłącz aku i spróbuj kluczykiem otworzyć a później zamknij kluczykiem i to samo.. będziesz miał pewność



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości