[mk4] Zegary i problem z przyciskiem resetu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

esdopedoen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 20:09
Lokalizacja: mikołów

[mk4] Zegary i problem z przyciskiem resetu

Post autor: esdopedoen » czw paź 25, 2018 10:50

Cześć,

Nie działa mi przycisk kasowania przebiegu ( ten po prawej). Wczoraj rozebrałem licznik i wygląda na to że brakuje jakiegoś elementu. Niestety nie miałem jak zrobić zdjęć ale spróbuję opisać to jak najlepiej potrafię.

Na płycie jest przycisk, który działa, ale bolec który się wciska z kabiny mija się z przyciskiem na płycie. Między przyciskiem na płycie a bolcem powinno być jakieś połączenie?
Bolec wygląda na ok, gdyż porównywałem go z drugim bolcem (tym) i są identyczne. Miał ktoś podobny problem?

Sory za chaotyczny opis ale ciężko to dokładnie opisać



bolo9823
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: czw kwie 19, 2018 14:29
Auto: Volkswagen Golf 4 1.9 TDI ALH

[mk4] Re: Zegary i problem z przyciskiem resetu

Post autor: bolo9823 » ndz paź 28, 2018 21:55

Z twojego opisu ciezko to zrozumiec.

Zrob tak, zdejmij osłone licznika (zdejmij ten plastik z szybką), podłacz licznik pod kostki, zeby sie uruchomił i wcisnij ten czarny przycisk np dlugopisem, srubokretem. Jeżeli przycisk zadziała to masz problem z plastikiem który nie wciska przycisku miałem kiedys podobny problem i mi sie ten biały plastik połamał (działał jak by taki odbijacz). Wiec zgrzałem połamany plastik z tym czarnym "bolcem" i jakos działa



esdopedoen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 20:09
Lokalizacja: mikołów

[mk4] Re: Zegary i problem z przyciskiem resetu

Post autor: esdopedoen » pn paź 29, 2018 10:17

Dzięki za próbę zrozumienia ;) Przycisk w zegarach działa po wciśnięciu go długopisem. Piszesz o jakimś białym plastiku. Wygląda na to, że własnie jego mi brakuje. Niestety nic się luzem po zegarach nie walało.



bolo9823
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: czw kwie 19, 2018 14:29
Auto: Volkswagen Golf 4 1.9 TDI ALH

[mk4] Re: Zegary i problem z przyciskiem resetu

Post autor: bolo9823 » śr paź 31, 2018 00:13

Obejrzyj sobie na youtube jakiś filmik jak rozbierają licznik od golfa albo passata b5 i zobaczysz czego brakuje



esdopedoen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 20:09
Lokalizacja: mikołów

[mk4] Re: Zegary i problem z przyciskiem resetu

Post autor: esdopedoen » ndz lis 04, 2018 23:52

Udało mi się znaleźć przyczynę braku działania przycisku resetu.Brakuje mi elementu zaznaczonego na zdjęciu Obrazek

Czy ktoś miał podobny problem i udało mu się ż tym uporać? jedyne co mi przychodzi do głowy to zakup nowych zegarów, bo co gorsza ułamanego elementu nie posiadam.



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

[mk4] Re: Zegary i problem z przyciskiem resetu

Post autor: Klaudek » pn lis 05, 2018 00:24

Kup za grosze jakiś licznik od biednej wersji, ale tego samego producenta i przełóż biały plastik.



bolo9823
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: czw kwie 19, 2018 14:29
Auto: Volkswagen Golf 4 1.9 TDI ALH

[mk4] Re: Zegary i problem z przyciskiem resetu

Post autor: bolo9823 » pn lis 05, 2018 15:09

Miałem identyczny problem, wziąłem lutownice i ten biały złamany element zgrzałem z tym czarnym bolcem. Wszystko elegancko działa. Robiłem juz tak dwa razy bo przy kupnie drugich liczników był identyczny problem :/



esdopedoen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 20:09
Lokalizacja: mikołów

[mk4] Re: Zegary i problem z przyciskiem resetu

Post autor: esdopedoen » pn lis 05, 2018 16:41

Dzięki, spróbuję coś wykombinować i jakiś element dolutować. Jak nie da rady to najwyżej kupię zegary.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości