[mk4] Dioda nieznanego przeznaczenia obok przycisku ESP

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dawciu-o
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sie 14, 2017 23:31
Lokalizacja: Wrocław

[mk4] Dioda nieznanego przeznaczenia obok przycisku ESP

Post autor: Dawciu-o » wt wrz 18, 2018 21:29

Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć, co to za dioda w moim Golfie IV koło o wyłączania ESP? Nigdy nie zauważyłem, żeby się świeciła albo migała.

Obrazek



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1049
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

[mk4] Re: Dioda nieznanego przeznaczenia obok przycisku ESP

Post autor: mat06 » wt wrz 18, 2018 22:02

Dioda jest zapewne od niefabrycznego alarmu.


Obrazek

Dawciu-o
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sie 14, 2017 23:31
Lokalizacja: Wrocław

[mk4] Re: Dioda nieznanego przeznaczenia obok przycisku ESP

Post autor: Dawciu-o » wt wrz 18, 2018 22:22

Nic mi nie wiadomo o niefabrycznym alarmie. Poza tym auto ma normalny fabryczny alarm z diodami przy szybach drzwi.

Ostatnio widziałem taka samą w ogłoszeniu Golfa IV na otomoto: https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... BbFhL.html

Może to jednak coś fabrycznego tylko rzadko spotykanego? Dioda wygląda zupełnie profesjonalnie i plastik wokół niej jest identyczny, jak plastik przycisku ESP obok. Nie ma tu mowy o jakimś amatorskim wprawianiu tej diody w pustą zaślepkę.



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1049
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

[mk4] Re: Dioda nieznanego przeznaczenia obok przycisku ESP

Post autor: mat06 » wt wrz 18, 2018 22:31

W fabrycznym centralnym jest tylko jedna dioda przy ryglu kierowcy. Jak wygląda Twój kluczyk/pilot do zamykania auta?
Możesz zdjąć zaślepkę i zobaczyć jak to wygląda od tyłu, czy jest doprowadzony jakiś przewód i dokąd prowadzi.


Obrazek

Dawciu-o
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sie 14, 2017 23:31
Lokalizacja: Wrocław

[mk4] Re: Dioda nieznanego przeznaczenia obok przycisku ESP

Post autor: Dawciu-o » wt wrz 18, 2018 22:47

Mam rzeczywiście tylko jedną diodę, tą przy ryglu drzwi kierowcy (nie licząc tej ze zdjęcia). Kluczyk oryginalny z dwoma przyciskami. Miałem nadzieję, że ktoś będzie coś wiedział i nie będę musiał tego demontować.

W najbliższym czasie zdejmę tą zaślepkę i zobaczę co tam jest. Może do tego czasu odezwie się ktoś, kto też coś takiego ma.



Awatar użytkownika
pawel1987
TDI POWER
TDI POWER
Posty: 130
Rejestracja: czw maja 11, 2006 17:25
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

[mk4] Re: Dioda nieznanego przeznaczenia obok przycisku ESP

Post autor: pawel1987 » sob wrz 22, 2018 10:03

W moim byłym golfie, jak dokładałem alarm z dozorem wnętrza , to dokładnie w taki sam sposób zamontowałem diodę. Ori kluczyki scyzoryki (nie pamiętam już o jakiej częstotliwości) sparowane były z nową centralką. Wystarczyło tylko przełożyć (lub zaprogramować nowe) pastylki immo i przełożyć grot. Na 99,9 % nie jest, to ori. wyjmij zaślepkę i zobacz dokąd idą przewody od diody.


Obrazek

Dawciu-o
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sie 14, 2017 23:31
Lokalizacja: Wrocław

[mk4] Re: Dioda nieznanego przeznaczenia obok przycisku ESP

Post autor: Dawciu-o » wt wrz 25, 2018 22:08

Faktycznie, dioda jest dorobiona a kabel wisi luzem i nie jest nigdzie podłączony. Ktoś chyba miał ambitne plany, ale nie dokończył dzieła. Dioda natomiast była zamontowana w zaślepce tak ładnie, że wyglądała jak fabryczna.

Temat do zamknięcia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości