[mk4] Woda w bagażniku po obu stronach

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mayki12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt cze 27, 2017 13:27

[mk4] Woda w bagażniku po obu stronach

Post autor: mayki12 » czw lip 19, 2018 21:26

Witam, od pewnego czasu w Golfie 4 pojawiała się woda z lewej strony. Zdiagnozowałem przeciekającą lampę, ale nie o to chodzi bo już ją naprawiam. Spostrzegłem, że głębiej jest kratka odpowietrzająca?
Pod nią była kałuża wody, a sama kratka przesuwa się góra dół. Gdy lałem wodę za lampę to woda leciała własnie przez tą kratkę. Dziwne jest to, że z drugiej strony samochodu jest taka sama kratka i tak samo była pod nią kałuża wody. Po co te kratki i dlaczego tak jest?
Zdjęcie nie moje znalezione na tym forum, ale bez odpowiedzi.
https://www.galerieallegro.pl/zdjecia2/ ... 125/1#zdj3



Awatar użytkownika
jarazm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 03, 2014 19:44
Lokalizacja: PZL

[mk4] Re: Woda w bagażniku po obu stronach

Post autor: jarazm » czw lip 19, 2018 23:10

Zdemontuj zderzak , tylne lampy a pózniej te kratki. Wyczyść to miejsce po kratce (umyj) , odtłuść i użyj silikonu dekarskiego wokoło (w szczególności góre i boki tych kratek). Sama kratka ma uszczelkę w sobie i to ona nie trzyma i dlatego tam cieknie i się rusza (umyć i odtłuścić tą uszczelkę przed ponownym montażem).Zauważ , że gdy zamykasz drzwi od zewnątrz słychać ruch tych listków w tej kratce.Jest po to by równoważyć ciśnienie w aucie. Zajmij się również lampami



mayki12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt cze 27, 2017 13:27

[mk4] Re: Woda w bagażniku po obu stronach

Post autor: mayki12 » czw lip 19, 2018 23:47

Wielkie dzięki za informacje, takiej odpowiedzi oczekiwałem. Merytorycznie i z wyjaśnieniem demontażu jak i naprawy :)
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości