[mk4] Zepsuta przednia podstawka pod kubki (broken cup holder cupholder)

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Poope
Ma gadane
Ma gadane

[mk4] Zepsuta przednia podstawka pod kubki (broken cup holder cupholder)

Post autor: Poope » czw lip 19, 2018 18:49

Witam,
Zapodam instrukcję prostej reperacji cupholdera przedniego, bo niestety w necie nie było.
Przy szturchnięciu ręką najpierw przestał się wkład chować do środka obudowy, potem całkowicie go mogłem wyjąć - jak na zdjęciu poniżej:

Obrazek

Teraz wiem, bo sprawdziłem i zreperowałem – wypadnięcie wysuwanego wkładu to sprawka dwóch małych czarnych zaczepów aluminiowej ramki – jak na zdjęciu poniżej:

Obrazek

Czynności:

1. znaleźć otwory na wysuwanym „wkładzie” (gdzie są otwory na kubki) i zaczepy na wysuniętej ramce aluminiowej, wstępnie przystawić do siebie. Niestety jak je dosuniemy, będą w siebie od czoła stukać i jedno w drugie nie wejdzie. Zobaczymy jednocześnie, że przysuwając je do siebie, to i „wkład”, i „ramka” znajdują dla siebie pasującą szynę, po której „wkład” jeździ w „ramce”.

2. Aby zatem 2 otwory „wkładu” weszły w 2 zaczepy „ramki”, wspomniane otwory muszą być delikatnie wbite od tyłu ramki, w której są te zaczepy. Należy:
- trzymać ramkę maksymalnie wysuniętą, z klapką do dołu;
- nie trzymać się wykroju szyny, a delikatnie zmusić wkład (lekko podgiąć) na wyjście z ramki na zewnątrz szyny, po skosie, jak na zdjęciu poniżej:

Obrazek

- powoli przysuwać otwory do zaczepów od tyłu, w końcu usadowić „wkład” w szynie „ramki”.

4. GOTOWE :-). Miejsca gdzie się one zaczepiają widać już po naprawie, na zdjęciu poniżej, widok od przodu do środka:

Obrazek

Pozdro, Poope

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”