[mk4] Xenon czy Led - jaki?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Blu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 20:19
Lokalizacja: Toruń
Auto: Golf VII GTI 2.0
Silnik: CXCA

[mk4] Xenon czy Led - jaki?

Post autor: Blu » wt lip 03, 2018 17:29

Dobry dzień.
Jako że otrzymałem "w spadku" nowe lampiony soczewkowe do mojego Golfa (niestety tamten golf się nie doczekał ich) przyszło mi do głowy poprawić oświetlenie przed montażem.
Wiem, wiem...sprzedać i kupić ori xenon bo oślepiać będę, dowód zabiorą, kolizję spowoduje i wgl. przez to powiększę dziurę ozonową :)
Jako że lampy mam darmo to pytanie do Was czy montował ktoś już takiego typu ledy : https://allegro.pl/zarowki-led-h7-x3-ph ... 0b10274c0d
lub takie : https://allegro.pl/zarowka-led-h7-80w-p ... 99217.html
Szczerze to chcę to tak ukryć aby nic nie było widać...na oko te z pierwszego linku wejdą ale na wysokość już będzie problem...nie chcę odcinać połowy dekla.
Drugi link jeszcze akceptowalny bo wychodzi tylko chłodzenie, przetwornicę bym upchnął w lampie...
Czy po prostu zostać przy Hidach ? Przetwornice pod lampę a otwory od spodu w plastiku i nic nie będzie widać...ledy przemawiają tym że nie mają tego momentu rozbłysku przy włączeniu i zapala się jak zwykła H7 więc i podejrzeń nie będę wzbudzał.
Jakieś pomysły ?



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk4] Re: Xenon czy Led - jaki?

Post autor: flo89 » śr lip 04, 2018 06:07

Podejrzenia, ukrywanie, a innych użytkowników drogi mieć w dupie. Bardzo "dobre" podejście. Na mejscu policji zabierałbym dowód i obcinakami wycinał instalacje, za kare. Za dużo już takich choinek jeździ po naszych drogach. I tak jeździ się ciężko a jeszcze takie "ułatwienia" z naprzeciwka. TYLKO ORYGINALNY XENON


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Blu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 20:19
Lokalizacja: Toruń
Auto: Golf VII GTI 2.0
Silnik: CXCA

[mk4] Re: Xenon czy Led - jaki?

Post autor: Blu » śr lip 04, 2018 09:57

Ufff :) to mam kurcze szczęście że nie jesteś policjantem drogówki...ale nic straconego...wszystko przed Toba, jak już Ci się uda to do kabury wrzuć te szczypce boczne do przewodów...spelnisz marzenia "karając" w ten sposób xenonowych rzeźbiarzy takich jak ja. Takich zdań jak Twoje jest mnóstwo na forum. Czepiają się ludzie światel ( nie raz ustawionych lepiej niż ori xenon ) a nie pomyślą że lataja na nalewkach, że plynu hamulcowego nie zmieniali od x lat że klocki hamulcowe maja z ryżu. O tym sie nie pisze i nie mówi...a tak samo jak nie większe niebezpieczeństwo stwarzaja na drodze.



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk4] Re: Xenon czy Led - jaki?

Post autor: flo89 » śr lip 04, 2018 10:34

Zmienisz zdanie na temat takich "świateł" - oślepiaczy jak przeżyjesz podobną sytuację do mojej, gdy w skutek bycia oślepionym przez takiego pajaca z naprzeciwka o mało nie zabijesz pieszego zataczającego się w środku nocy po drodze.
Liczę na to, że jak nie policja to przynajmniej diagności będą bardziej upierdliwi i w końcu zaczną sprawdzać czym ludzie świecą na przeglądach.
A co do reszty Twoich zarzutów, masz rację, ludzie nie dbają o samochody, ale klocki czy inne tematy które wymieniasz, choć niebezpieczne to są zaniedbaniem, a wkładanie takich lewych świateł jest działaniem celowym wpływającym na bezpieczeństwo jadących z naprzeciwka i tych przed Tobą. Obie rzeczy są naganne i powinny być ścigane.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Blu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 20:19
Lokalizacja: Toruń
Auto: Golf VII GTI 2.0
Silnik: CXCA

[mk4] Re: Xenon czy Led - jaki?

Post autor: Blu » śr lip 04, 2018 20:32

Diagności już są upierdliwi...ale akurat nie mam problemu bo wszystko inne jest legit.
Działaniem celowym jest też nie wymienianie tarcz hamulcowych bo drogie...Zbysiu przetoczy a jak się zetrą całkiem to kupie albo używane....materiał też traci swe właściwości i również jest to zagrożenie i działanie celowe :) można polemizować kolego...nie mówię że źle prawisz...ale oślepiony możesz być nawet przez nowsze fury którym albo popieprzył się samo poziom albo coś innego. Nieraz widziałem naprawdę nowe auta a waliły po oczach aż miło...



Blu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 20:19
Lokalizacja: Toruń
Auto: Golf VII GTI 2.0
Silnik: CXCA

[mk4] Re: Xenon czy Led - jaki?

Post autor: Blu » wt lip 17, 2018 19:20

Zostałem przy żarówkach...ale do rzeczy...lampy depo paruja :) odpowietrzniki przerzuciłem z ori lamp...ale silikonem w kolo nie oblecialem...zrobię to ale pytanie czy ktoś przekładał uszczelki dekielków z ori do depo i czy pomoglo ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości