[mk7] SV- kamera cofania.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kermit_Żaba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob cze 16, 2018 01:05
Auto: Volkswagen Golf
Silnik: CRKB

[mk7] SV- kamera cofania.

Post autor: Kermit_Żaba » sob cze 16, 2018 01:19

W pierwszej kolejności chciałbym się z kolegami (i koleżankami) przywitać, bo jestem "świerzynką" na forum (z racji posiadania wcześniej aut innej marki).

Sprawa wygląda następująco - mam Sportsvana z wyposażeniem Comfortline, ale małżonce, która będzie tym jeździć jako główny kierowca, brakuje do szczęścia kamery cofania.

Pytania więc do znających się na rzeczy - wyobraźmy sobie, że kupię na aledrogo zestaw z rozbieranego gdzieś Highline czy z innej bestyji w kamerę wyposażonej i zechcę ją u siebie zamontować:
1. co taki zestaw winien zawierać (poza rzecz jasna kamerą wbudowaną w przycisk otwierania bagażnika)?
2. czy bez ingerencji w software systemu infotainment da się toto przeprowadzić, czy muszę poszukać też kogoś, kto wie co do czego?

Jestem z Lublina, Golf to SV 1.6 TDI z 2016.
Z góry dziękuję za odpowiedź (i za pokierowanie mnie, jeśli gdzieś z tym pytaniem zbłądziłem).


2016 Golf SV, 1,6 TDI (CRKB)

Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: SV- kamera cofania.

Post autor: flo89 » sob cze 16, 2018 07:37

Kamera, okablowanie i najważniejsze, obsługująca to jednostka czyli radio. Jeśli masz composition touch lub composition media I nie masz kamery cofania to już Ci mogę powiedzieć że na dzień dobry masz spory wydatek bo trzeba wymienić radio na inne. Jeśli masz nawigację to sprawa jest prostsza bo o ile się nie mylę do każdej można podłączyć.
Jeśli wymiana radia to tylko z pewnego źródła, ponieważ musisz udać się po wymianie do aso aby zdjąć ochronę komponentu. Samą kamerę po podłączeniu też potrzeba zakodowac przy pomocy vcds, ale to już możesz nawet w domu.
Akcja dość czasochłonna bo trzeba rozebrać pół auta aby poprowadzić kabelki.
Mam nadzieję, od choć trochę pomogłem.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Kermit_Żaba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob cze 16, 2018 01:05
Auto: Volkswagen Golf
Silnik: CRKB

[mk7] Re: SV- kamera cofania.

Post autor: Kermit_Żaba » sob cze 16, 2018 10:22

Mam nawigację, a instrukcja obsługa do niej (i radia) zatytułowana jest "Composition Media, Discovery Media (Generation2)".
Sądziłem, że wiązka w samochodzie jest uniwersalna (coś w rodzaju uniwersalnej szyny danych jaką miałem we wcześniejszym aucie) i wystarczy znaleźć odpowiednią wtyczkę w pobliżu.
A tu wychodzi, że trzeba kable przez całą budę prowadzić.
Trzeba chyba małżonkę zacząć przyzwyczajać do tego, że czujniki z tyłu też dają radę ;)


2016 Golf SV, 1,6 TDI (CRKB)

Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

[mk7] Re: SV- kamera cofania.

Post autor: Tygrysq » sob cze 16, 2018 12:57

Nie tylko komponent ale i włączenie opcji kamery słono kosztuje bo z tego co widzę to mib



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: SV- kamera cofania.

Post autor: flo89 » sob cze 16, 2018 15:10

Raz że słono kosztuje to jeszcze nasze polskie aso robią z tym duży problem jeśli części nie są od nich...


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

[mk7] Re: SV- kamera cofania.

Post autor: Tygrysq » sob cze 16, 2018 17:40

Jest chłop w Polsce który to robi A tak to jak wiadomo Rosja. I mało tego żebyś czasem nie wpadł na pomysł podmienić sobie radio z innego samochodu bo będzie bieda i ubite jedno i drugie... Gość robi to tak że aktywuje wszystko co możliwe i wtedy radio jednostkę możesz zmieniać do jakich tam samochodów sobie chcesz.



Kermit_Żaba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob cze 16, 2018 01:05
Auto: Volkswagen Golf
Silnik: CRKB

[mk7] Re: SV- kamera cofania.

Post autor: Kermit_Żaba » ndz cze 17, 2018 00:56

Skoro ktoś to robi, to widać da się :)
Sam jestem lama i nie zaryzykuję grzebania w sofcie auta.

A jak nie - ASO - zakładam, że koszt to pewnie ze 3-4 tysiące, ale akurat to nie jest jakoś nadmiernie zniechęcające.


2016 Golf SV, 1,6 TDI (CRKB)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości