[mk4] Odstająca dolna listwa przedniej szyby

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bit1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt cze 30, 2009 20:51
Lokalizacja: Chorzów

[mk4] Odstająca dolna listwa przedniej szyby

Post autor: bit1 » ndz cze 10, 2018 18:36

Kiedyś postanowiłem zamontować do swojej Bory tempomat, trzeba było do tego zdjąć podszybie by dostać się do tej skrzyneczki pod wycieraczkami i kablami się tam podłączyć. Wszystko się udało tempomat od dawna już działa jednak strasznie denerwuje mnie odstający plastik.

Parę razy próbowałem go już montować i zawsze z tym samym rezultatem.
Obrazek

Obrazek

Zawsze po montażu zostaje 0,5 cm szpara pomiędzy listwą, a szybą dostaje się tam mnóstwo syfu i jest to denerwujące, zaklejałem to taśmą (stąd te ślady na szybie). Czy jest możliwe, że ten plastik po demontażu się odkształcił i już się nie da go poprawnie zamontować? Przeczyściłem tą listę najlepiej jak potrafię wciskam z całej siły, ale i tak odstaje i jest taka luźna. Coś źle robię?



myszazro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: ndz maja 28, 2017 11:22
Lokalizacja: Zwierzyniec
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: Odstająca dolna listwa przedniej szyby

Post autor: myszazro » ndz cze 10, 2018 19:00

Gniazdo czyściłeś tej listwy?



bit1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt cze 30, 2009 20:51
Lokalizacja: Chorzów

[mk4] Re: Odstająca dolna listwa przedniej szyby

Post autor: bit1 » ndz cze 10, 2018 19:02

Jeśli chodzi o ten plastik przy szybie do którego ma wchodzić listwa to tak, przedmuchany i przeczyszczony, żadnego brudu tam nie ma który by blokował ten plastik.



Blu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 20:19
Lokalizacja: Toruń
Auto: Golf VII GTI 2.0
Silnik: CXCA

[mk4] Re: Odstająca dolna listwa przedniej szyby

Post autor: Blu » wt lip 17, 2018 21:35

Opalarką lekko podgrzej, dociśnij i przytrzymaj aż się uformuje...tylko z wyczuciem...możesz jeszcze machnąć na klej do szyb. Ja osobiście próbowałem sposobu z opalarką, miałem coś podobnego w A3.



Awatar użytkownika
pawel1987
TDI POWER
TDI POWER
Posty: 130
Rejestracja: czw maja 11, 2006 17:25
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

[mk4] Re: Odstająca dolna listwa przedniej szyby

Post autor: pawel1987 » śr lip 18, 2018 21:25

Wyczyść dobrze a listwę spryskaj wodą z mydłem. Ja tak zrobiłem w golfie iv i passacie b6 i nie było żadnych problemów.


Obrazek

bit1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt cze 30, 2009 20:51
Lokalizacja: Chorzów

[mk4] Re: Odstająca dolna listwa przedniej szyby

Post autor: bit1 » czw lip 19, 2018 07:00

Blu pisze:
wt lip 17, 2018 21:35
Opalarką lekko podgrzej, dociśnij i przytrzymaj aż się uformuje...tylko z wyczuciem...możesz jeszcze machnąć na klej do szyb. Ja osobiście próbowałem sposobu z opalarką, miałem coś podobnego w A3.
Opalarką raczej się bawić nie będę nie mam doświadczenia, więc obawiam się, że bardziej bym napsuł niż naprawił.
Blu pisze:
wt lip 17, 2018 21:35
Wyczyść dobrze a listwę spryskaj wodą z mydłem. Ja tak zrobiłem w golfie iv i passacie b6 i nie było żadnych problemów.
Czyściłem dobrze, smarowałem płynem do naczyń i próbowałem wciskać, ale nie było żadnego takiego punktu żeby czuć, że ta listwa wskoczyła w jakąś prowadnicę i żeby się trzymała. Obawiam się że przez tyle lat stania na słońcu ona się już odkształciła i jak ją wyciągłem to już nie wróci do swojego starego kształtu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości