[MK4] Jak wyjąć zespół klamki zewnętrznej drzwi przednich

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

cancer83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 11, 2015 16:54
Lokalizacja: Białystok

[MK4] Jak wyjąć zespół klamki zewnętrznej drzwi przednich

Post autor: cancer83 » ndz lut 04, 2018 21:15

Witam wszystkich

Mam pytanie. Jak zdemontować cały zespół klamki zewnętrznej w Golfie IV? Uszkodzeniu uległa śruba zabezpieczająca pierścień i muszę wydostać cały zespół klamki żeby wykręcić pozostałość śruby i wkręcić nową. Poniżej zdjęcia przedstawiające sytuację. Ze zdjęciem poszycia drzwi, wyciągnięciem szyby i bębenka zamka i klamki sobie poradziłem. Proszę o zaznaczenie lub opis gdzie na zdjęciu nr 3 znajduje się mocowanie klamki do blach drzwi przednich lub w jaki sposób oddzielić je od blach drzwi i wyjąć.

ObrazekObrazekObrazek



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[MK4] Jak wyjąć zespół klamki zewnętrznej drzwi przednich

Post autor: muszkatobiasz » pn lut 05, 2018 00:13

śruba jest za klamką trzeba wyciągnąć klamkę i pod nią jest mała śrubka odkręcasz ją i wysuwasz cały uchwyt



cancer83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 11, 2015 16:54
Lokalizacja: Białystok

[MK4] Jak wyjąć zespół klamki zewnętrznej drzwi przednich

Post autor: cancer83 » sob lut 10, 2018 22:52

Dziękuję za wskazówkę. Faktycznie po wysunięciu klamki śruba jest widoczna (zdjęcie poniżej):

Obrazek

Pojawił się jednak inny problem. Po włożeniu klamki z powrotem i połączeniu jej obu części nie dam rady zablokować wkładki zamka przy pomocy pierścienia zabezpieczającego. Przed włożeniem klamki do drzwi pierscien pieknie blokuje wkładkę zamka (zdjęcie ponizej):

Obrazek

Natomiast po włożeniu klamki i próbie przykręcenia śrubką pieścienia tak aby blokował wkładkę nie ma takiej możliwości. Wkładka wchodzi jakby za płytko (dociskałem od strony drzwi, próbowałem nawet ze zdjętą uszczelką wkładki zamka) pierścień za żadne skarby nie chce zablokować wkładki i przy obracaniu śrubą pierścień spada (zdjęcie pokazujące ile brakuje pierścieniowi do zablokowania wkładki poniżej):

Obrazek

Co robię źle. Czy ktoś z doświadczonych w danej kwestii forumowiczów mógłby pomóc?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Paweł



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9200
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[MK4] Jak wyjąć zespół klamki zewnętrznej drzwi przednich

Post autor: wesol » sob lut 10, 2018 22:59

Wkładka nie jest od drugich drzwi znaczy się przeciwnych? Wkładka lewa różni się nieco od prawej i tak samo klamki.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[MK4] Jak wyjąć zespół klamki zewnętrznej drzwi przednich

Post autor: muszkatobiasz » ndz lut 11, 2018 00:34

klamka musi być poprawnie włożona do oporu do tyłu tak żeby swobodnie szło ją dopchnąć do poszycia drzwi inaczej blacha haczy o klamkę nieraz trzeba parę razy ją przesuwać aż trafi w swoje miejsce dlatego bez klamki jest ok i linki od zamka też nie naciągaj za mocno najlepiej tak jak klamkę dopniesz to linkę tak jak sięga bez naciągu bo potem problem z otwarciem drzwi po od kluczeniu auta od zewnątrz



cancer83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 11, 2015 16:54
Lokalizacja: Białystok

Re: [MK4] Jak wyjąć zespół klamki zewnętrznej drzwi przednic

Post autor: cancer83 » pn lut 12, 2018 10:17

wesol pisze:Wkładka nie jest od drugich drzwi znaczy się przeciwnych? Wkładka lewa różni się nieco od prawej i tak samo klamki.
Wkładka klamki jest ta sama. Włożona też w tej samej pozycji (L na dole, R na górze) widać też po śladach wyciąganej urwanej śruby po stronie L. Próbowałem z dwoma pierścianiami blokującymi. Za każdym razem efekt ten sam. Na wyjętej klamce blokuje, na włożonej już nie.



cancer83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 11, 2015 16:54
Lokalizacja: Białystok

Re: [MK4] Jak wyjąć zespół klamki zewnętrznej drzwi przednic

Post autor: cancer83 » pn lut 12, 2018 10:31

muszkatobiasz pisze:klamka musi być poprawnie włożona do oporu do tyłu tak żeby swobodnie szło ją dopchnąć do poszycia drzwi inaczej blacha haczy o klamkę
Potwierdzam, że naciągnięta przeze mnie klamka haczyła o pierścień dopóki się go odpowiednio nie przesunęło (w pozycję praktycznie skrajnie blokującą).
muszkatobiasz pisze:nieraz trzeba parę razy ją przesuwać aż trafi w swoje miejsce dlatego bez klamki jest ok
Dzięki za wyjaśnienie. Wydawało mi się, że wsunięcie i naciągnięcie zespołu klamki od strony bębenka zamka jest możliwe tylko w jeden sposób. Nie wiedziałem że jest możliwość pozycjonowania. Czy masz jakieś dodatkowe wskazówki jak wsuwać aby wkładka doszła na swoje miejsce (była maksymalnie dociśnięta do blachy drzwi)?
muszkatobiasz pisze:i linki od zamka też nie naciągaj za mocno najlepiej tak jak klamkę dopniesz to linkę tak jak sięga bez naciągu bo potem problem z otwarciem drzwi po od kluczeniu auta od zewnątrz
Problem z zablokowaniem bębenka występuje jeszcze przez naciągnięciem linki, ale dziękuję za wskazówkę.

Pozdrawiam
Paweł



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[MK4] Jak wyjąć zespół klamki zewnętrznej drzwi przednich

Post autor: muszkatobiasz » pn lut 12, 2018 19:41

Czy masz jakieś dodatkowe wskazówki jak wsuwać aby wkładka doszła na swoje miejsce (była maksymalnie dociśnięta do blachy drzwi)?
cancer83 pisze:


nie ma innej możliwości wkładka ma wycięcia i tak musi być ewentualnie dogiąć noski blachy którą dokręcasz śrubką te noski które stykają się z wkładką odgiąć do środka możliwe że trochę się odkształciły przy rozbiórce



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości